Home / Blog / AKCJA INSPIRACJA – KUCHNIE W BŁĘKICIE

AKCJA INSPIRACJA – KUCHNIE W BŁĘKICIE

Maj już prawie za nami, dlatego przyszła pora na przedstawienie kuchni, które w tym miesiącu wpadły nam w oko. Tym razem wybraliśmy kuchnie z dodatkiem błękitu, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. To kolor, który potrafi nadać wnętrzom subtelnego, przyjemnego charakteru. Zaletą błękitu jest także zdolność odbijania światła, dlatego jest świetną opcją dla osób, które chcą powiększyć optycznie swoją kuchnię.

 

W Akcji Inspiracja każdego miesiąca wybieramy kuchnie, które naszym zdaniem zasługują na uwagę i mogą zainspirować naszych czytelników do stworzenia własnego, wymarzonego wnętrza. W maju przejrzeliśmy projekty architektów wnętrz z Instagrama i wybraliśmy 5, które najbardziej przykuły naszą uwagę. Motyw przewodni to błękit, czyli kolor, który wiele osób utożsamia z wiosną i zbliżającym się latem, dlatego budzi on miłe skojarzenia. 

 

Jeżeli wpadła Ci w oko ciekawa aranżacja kuchni lub uważasz, że Twój projekt zasługuje na wyróżnienie, napisz do nas na adres [email protected]

#1 Kuchnia @anna_kukulska

Kuchnia zaprojektowana przez @anna_kukulska inspirowana jest stylem hampton. Łączy więc elementy typowe dla luksusowych, nowojorskich wnętrz z marynarskimi klimatami. Takie zestawienie kojarzy się z beztroskim, wakacyjnym czasem, dlatego pozwoli stworzyć w domu wspaniałą atmosferę. Do błękitnych szafek kuchennych dopasowane zostało jasne, naturalne drewno. W górnej części umieszczono okap do zabudowy, który dyskretnie pełni swoją rolę. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Kukulska (@anna_kukulska)

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Beata Szczudrawa (@beataszczudrawa.pl)

 

#2 Kuchnia @beataszczudrawa.pl

Kolejna inspiracja od @beataszczudrawa.pl spodoba się osobom, które gustują w sielskich klimatach. Aranżacja posiada elementy typowe dla wnętrz rustykalnych, takie jak belki sufitowe z efektem postarzenia oraz dodatki z drewna.. Dolne szafki wykończone są w pastelowym odcieniu, które ożywiają wnętrze. Górne są natomiast w bieli, dzięki czemu kuchnia zyskuje przyjemną i spójną estetykę.

#3 Kuchnia @poliszdesign_by_kate_co

Powyższa kuchnia autorstwa @poliszdesign_by_kate_co różni się od poprzednich wnętrz, ponieważ zawiera więcej klasycznych elementów. Kolorem bazowym jest biel,. która urozmaicona została poprzez niebieski okap i wyspę kuchenną, wykończoną w podobnym odcieniu. Całość dopełniają dodatki ze złota. Ta kuchnia jest świetnym dowodem na to, że kolor niebieski pozwala tworzyć eleganckie i wyrafinowane aranżacje. 

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez JTGrupa Architects (@jtgrupa)

 

#4 Kuchnia @jtgrupa

Kuchnia od @jtgrupa to wyjątkowa inspiracja dla wszystkich osób zauroczonych wnętrzami w stylu angielskim. Zabudowa w pięknym odcieniu baby blue tworzy romantyczny wystrój. Doskonałym rozwiązaniem okazało się zastosowanie w kuchni dodatków w kolorze jasnego złota, które pięknie łączą się z błękitem. Ciekawym uzupełnieniem są także sprzęty kuchenne o tradycyjnym stylu, w szczególności rustykalny okap i kuchenka. 

#5 Kuchnia @wojtyczka.interiors

Nasze zestawienie zamyka minimalistyczna kuchnia od @wojtyczka.interiors. Klasyczne połączenie bieli z drewnem urozmaicono niebieskimi frontami dzięki czemu wnętrze wykracza poza standardy i przyciąga uwagę. Ciekawym akcentem w tej aranżacji jest także prostokątny biały okap, który jest zarówno efektownym, jak i funkcjonalnym uzupełnieniem kuchni. 

Translate »