Home / Blog / Akcja Inspiracja Styczeń 2022 | Kuchnie w drewnie

Akcja Inspiracja Styczeń 2022 | Kuchnie w drewnie

Drewno to jeden z najbardziej lubianych motywów we wnętrzach. Sprawdza się zarówno w wystroju klasycznym, jak i nowoczesnym, czego świetnym przykładem są kuchnie prezentowane w ramach naszej styczniowej odsłony cyklu Akcja Inspiracja. Przygotowaliśmy 5 pomysłów na aranżację kuchni, dedykowanych do osób, które łączy właśnie zamiłowanie do drewna.

Drewno to materiał stosowany od wieków. Pomimo dostępu do wielu nowoczesnych surowców, to właśnie ono przeważa w naszych wnętrzach. Chętnie korzystamy zarówno z naturalnego drewna i wszystkich jego zalet, jak i z imitacji w postaci płyt meblowych, które wyglądem są bardzo zbliżone do oryginału. W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy 5 projektów kuchni, które udowadniają, że drewno może świetnie prezentować się w niemal każdym stylu. Sami zobaczcie, który wnętrze jest najbliższe Waszemu sercu.

 

Akcja Inspiracja to nasz comiesięczny cykl. Prezentujemy w nim najciekawsze projekty kuchni odkryte na Instagramie. Każdego miesiąca staramy się ujednolicić tematykę inspiracji i przedstawić ją w różnorodnych odsłonach. W styczniu w roli głównej występuje właśnie drewno!

Jeżeli wpadła Ci w oko ciekawa aranżacja kuchni lub uważasz, że Twój projekt zasługuje na wyróżnienie, napisz do nas na adres [email protected]

 

#1 Kuchnia w przedwojennym klimacie

Studio Szawrot Design postawiło w swoim projekcie na klasykę w nowoczesnym wydaniu. Inspiracją na wnętrze była przedwojenna kamienica, z której zapożyczono wzór „irysków” na podłodze. Tego typu wzór podobnie jak słynne gorseciki powoli zaczyna powracać do łask. Dzięki temu podłoga staje się bogactwem pięknych wzorów i barw, przykuwając uwagę miłośników detali. Oprócz kolorowej posadzki, w kuchni zagościła klasyczna jodełka. Fronty meblowe i wyspa kuchenna są wykonane w odcieniu drewna tekowego, które wraz z kamieniem tworzy elegancki, a zarazem ciepły wystrój.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez LIVIN INTERIORS STUDIO (@livin__studio)

#2 Kuchnia w jasnym drewnie

Kuchnia zaprojektowana przez Livin Studio to idealne odzwierciedlenie najnowszych trendów. Jest to duża strefa łączona z częścią jadalnianą i wypoczynkową. Posiada również dostęp do spiżarni, dzięki czemu oferuje dużo miejsca do przechowywania. W kuchni znajdują się duże okna, przez które wpada światło dzienne, dlatego przestrzeń jest jasna i dobrze doświetlona. Fronty mebli kuchennych wykonane są w jasnym odcieniu drewna, Pod sufitem zamontowano belki inspirowane stylem rustykalnym. Uwagę przykuwa również stelaż wyspowy, który jest piękną ozdobą kuchni, a przy okazji praktycznym miejscem na dekoracje.

#3 Drewno w nowoczesnym wydaniu

Kolejna kuchnia udowadnia, że drewno jest doskonałym uzupełnieniem eleganckich wnętrz. W projekcie od Architektka Szewczyk połączono drewniane fronty z białymi, co sprawia, że wnętrze jest jasne i przytulne. Kuchnia posiada stylową oprawę z marmuru, który trafił na blaty i podłogę. Całość dopełniają złote dodatki w postaci baterii kuchennej, lampy i nóżek hokerów. Jest to zdecydowanie najbardziej elegancka z propozycji, idealna dla osób, które lubią otaczać się jasnymi i przytulnymi wnętrzami z odrobiną luksusowego charakteru.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Aleksandra Milczanowska (@milal.viz)

#4 Kuchnia z drewnianym sufitem

Projekt od Milal należy do wyjątkowych i z pewnością znajdzie uznanie wśród miłośników drewna. Wnętrze prezentuje się bardzo przytulnie, pomimo że urządzone zostało w ciemnych barwach. Przeważają tutaj naturalne kolory — brązy i szarości, które są ponadczasowe i niemal za każdym razem okazują się strzałem w dziesiątkę. W projekcie wykorzystano nasz okap przyścienny Heweno Black. Jego umiejscowienie pomiędzy listwami LED sprawia, że jest jednym z pierwszych elementów przykuwających spojrzenia. W tej kuchni również sufit został zagospodarowany drewnianymi panelami, dzięki czemu aranżacja zyskuje na oryginalności.

#5 Kuchnia w stylu japandi

Styczniowe inspiracje zamyka nowoczesna kuchnia od pracowni Wojtyczka. Wnętrze inspirowane jest stylem japandi, który w ostatnich miesiącach podbija platformę Pinterest i wnętrzarski świat. Są tu obecne elementy zapożyczone zarówno z kultury skandynawskiej, jak i japońskiej. W centralnej części znajduje się duża wyspa w odcieniu orzechowym. W projekcie postawiono głównie na białe detale, które pięknie rozjaśniają całe wnętrze Dolne szafki kuchenne są natomiast utrzymane w ciemnej kolorystyce, co dodaje aranżacji wyrazistości. Drewno jest obecne także na siedziskach hokerów. Kuchnia w tym stylu prezentuje się harmonijnie i jest idealną inspiracją dla osób, które lubią podążać za trendami i jednocześnie cenią to, co ponadczasowe.

Translate »