Home / Blog / Okap kuchenny do zabudowy – 5 modeli, które teraz kupisz w promocji

Okap kuchenny do zabudowy – 5 modeli, które teraz kupisz w promocji

Niebawem rozpocznie się Black Friday, jednak już teraz możesz skorzystać z jesiennych przecen i wybrać idealny okap kuchenny do zabudowy. Ten rodzaj okapów jest jednym z najchętniej wybieranych. Pozwala pozbyć się z mieszkania intensywnych zapachów z gotowania, pochłania także drobinki tłuszczu i jest dodatkowym źródłem światła. Dzięki dyskretnej formie można go wkomponować w niemal każdą aranżację kuchni. Poznaj 5 modeli, które teraz kupisz w atrakcyjnych, promocyjnych cenach.

1. RETIO 60.1 BLACK

Nasz ranking otwiera okap do zabudowy Retio 60.1 Black. To urządzenie, które wyróżnia się prostym i eleganckim wzornictwem. Posiada estetycznie osłonięte filtry aluminiowe, co oznacza, że przypadnie do gustu osobom przywiązującym dużą wagę do wyglądu urządzenia. Okap został wykonany ze stali nierdzewnej malowanej na czarny kolor i jest dzięki temu łatwy w czyszczeniu. Filtry przeciwtłuszczowe, które chronią meble przed osadzaniem się tłustego nalotu na szafkach, można myć w zmywarce. Okap kuchenny Retio 60 Black ma maksymalną wydajność 525 m3/h. Dzięki temu potrafi oczyścić powietrze kilka razy w ciągu godziny nawet w większych metrażowo kuchniach. Dużą zaletą okapu jest jego cicha praca. Okap działa już od 48 dB, dzięki czemu podczas gotowania można swobodnie rozmawiać lub posłuchać muzyki.

Okap kuchenny GLOBALO Retio 60.1 Black

Zdjęcie: Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Retio 60.1

2. VIPERO 60.1 BLACK

Kolejną godną uwagi propozycją jest okap Vipero 60.1 Black. Filtry metalowe w tym okapie pomalowane są na czarny kolor, dzięki czemu gustownie komponują się z korpusem. Estetykę okapu zwiększa front ze szkła hartowanego, który przy okazji pełni praktyczną funkcję – ułatwia jego czyszczenie. Okap kuchenny do zabudowy Vipero posiada dwa światła punktowe o przyjemnej barwie. Dzięki nim otoczenie wokół okapu będzie dobrze doświetlone i łatwiej będzie zachować kontrolę nad gotowanymi potrawami. Wydajność okapu wynosi 305 m3/h. Do największych zalet można zaliczyć także liczbę decybeli, przy jakiej pracuje silnik. Na pierwszym biegu jest to tylko 47 dB i jest to poziom, który zapewnia duży komfort osobom przebywającym w kuchni.

Okap kuchenny Vipero 60.1 Black

Zdjęcie: Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Vipero 60.1 Black

3. LOFETTI 70.1 INOX

Kolejnym modelem okapu do zabudowy, którego zakup warto rozważyć, jest Lofetti 70.1 Inox. Szerokość tego okapu wynosi 70 cm, dlatego urządzenie posiada większą powierzchnię pochłaniania. Dzięki temu z dużą skutecznością zasysa opary podczas gotowania i lepiej radzi sobie z oczyszczaniem powietrza. Wydajność tego okapu sięga aż 580 m 3/h, a minimalny poziom pracy to jedynie 48 dB. Model ten posiada również wygodne sterowanie soft touch. Klawisze tego typu są przyjemne w dotyku i wystarczy delikatnie je wcisnąć, aby ustawić wybraną funkcję. Dostępny jest także wyświetlacz, który pozwala na podgląd, jaki stopień prędkości pochłaniania został ustawiony.

Okap kuchenny GLOBALO Lofetti 70.1 Inox

Zdjęcie: Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Lofetti 70.1 Inox

4. AMADIO 60.2 BLACK

Amadio 60.2 Black to okap kuchenny do zabudowy, który posiada ciekawe oświetlenie w postaci paska LED o neutralnej barwie. Takie rozwiązanie pozwala na doskonałe doświetlenie okolicy okapu, a dodatkowo wprowadza do kuchni nastrojową atmosferę po zmroku. Okap może poszczycić się bardzo dobrą wydajnością wynoszącą aż 575 m3/h. Na pierwszym biegu oczyszczanie powietrza dokonywane jest przy jedynie 48 dB. Urządzenie jest obsługiwane przy pomocy przycisków soft-touch. Posiada także praktyczny wyświetlacz. Zaletą okapu jest także jakość wykonania. Korpus powstał ze stali lakierowanej i jest łatwy w pielęgnacji.

Okapy kuchenne do zabudowy podszafkowy Globalo Amadio 60.1 Black

Zdjęcie: Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Amadio 60.1 Black

5. HADARIO 60.2 INOX

Hadario 60.2 Inox to jeden z najbardziej kompaktowych okapów w naszej ofercie. Doskonale sprawdzi się w mniejszych kuchniach, gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Dzięki wykonaniu ze stali inox okap dopasujemy do innych sprzętów kuchennych w podobnej kolorystyce. Hadario ma jedynie 45 dB na pierwszym biegu, którego zazwyczaj najczęściej używa się podczas gotowania. Okap jest zatem strzałem w dziesiątkę dla osób, które cenią sobie ciszę i komfort. W urządzeniu postawiono na sterowanie przy pomocy tradycyjnych przycisków. Są one łatwo wyczuwalne w dotyku, dlatego okap można wygodnie obsługiwać w pozycji wyprostowanej.

Hadario 60.1 Inox

Zdjęcie: Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Hadario 60.2 Inox

Jaki okap kuchenny do zabudowy wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby był cichy i wydajny. Jeśli zależy nam na gotowaniu w komfortowych warunkach, to okap na pierwszym biegu powinien mieć mniej niż 50 dB. W przypadku okapu do zabudowy istotne są również jego wymiary. Okap musi w końcu pasować do szafki, w której będzie umieszczony. Pamiętaj także, aby zwrócić uwagę na sposób podłączenia okapu do wentylacji. O tym, jak zamontować okap kuchenny przeczytasz na naszej stronie.

Wybierz okap z naszym doradcą!

Wypełnij formularz, a nasz konsultant pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

Translate »