Home / Blog / Okap podszafkowy z filtrem węglowym — cichy i dyskretny pochłaniacz

Okap podszafkowy z filtrem węglowym — cichy i dyskretny pochłaniacz

Posiadasz kuchnię, w której nie masz możliwości podłączenia okapu do wentylacji? Mieszkasz w bloku, gdzie spółdzielnia lub deweloper nie pozwalają na montowanie wyciągów? Okap podszafkowy z filtrem węglowym to świetne rozwiązanie w takim przypadku. Można zamontować go w niemal każdej kuchni. Jest kompaktowy i dyskretny, a dzięki filtrom węglowym skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy podczas gotowania. Sprawdź, w które modele warto zainwestować.

Zalety okapów podszafkowych

Okap podszafkowy z filtrem węglowym oferuje wiele korzyści. Wśród największych z nich warto wymienić:

  • Łatwe dopasowanie się do stylu wnętrza — okap umieszczony jest w głębi szafki. Część modeli ma możliwość całkowitego zlicowania z meblami, dzięki czemu są bardzo dyskretne. Wnętrze kuchenne jest dzięki temu ujednolicone i estetyczne, co dla wielu osób stanowi bardzo ważną kwestię, szczególnie w kuchniach o oryginalnym wystroju.
  • Łatwość czyszczenia — okap, który umieszczony jest w zabudowie, jest lepiej chroniony przed kurzem, dlatego jest prosty w pielęgnacji. Metalowy filtr należy raz w miesiącu umyć w zmywarce, natomiast filtr węglowy wystarczy na około 3-6 miesięcy w zależności od tego, jak często gotujemy.
  • Małe rozmiary — okapy podszafkowe są jednymi z najmniejszych dlatego, jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, to taki model będzie strzałem w dziesiątkę.

Tego typu okapy mają bardzo duże grono zwolenników, ponieważ zawsze prezentują się dobrze bez względu na przemijające trendy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym potrafią być bardzo skuteczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Chcesz zamontować okap podszafkowy z filtrem węglowym? To warto wiedzieć!

Chowając okap w szafce, powinieneś zaplanować miejsce wylotu dla oczyszczonego powietrza. Musi ono znaleźć ujście — w przeciwnym wypadku wewnątrz szafki będzie gromadzić się wilgoć, od której nadmiaru mebel może puchnąć. Powietrze należy wyprowadzić z okapu gładką rurą, najlepiej do góry szafki, na której końcu powinien znaleźć się otwór. Jeżeli szafki zabudowane będą do samego sufitu, to stolarz może taki otwór wyciąć w innym miejscu i zasłonić go maskownicą.

Okap podszafkowy z filtrem węglowym — na jaki się zdecydować?

Kategoria okapów podszafkowych jest bardzo rozbudowana, a poszczególne modele różnią się pod wieloma względami. Poniżej przedstawiamy 3 przykładowe propozycje, wśród których każdy będzie mógł znaleźć najbliższą potrzebom swojej kuchni.

Viledo 60.1 White

Okap Viledo 60.1 White jest urządzeniem, które z powodzeniem można umieścić w niemal każdej szafce. Posiada 60 cm szerokości i świetnie sprawdzi się przy płytach grzewczych o takiej samej lub mniejszej szerokości.Na uwagę zasługuje także estetyczne wykonanie okapu.Filtr aluminiowy jest w tym samym odcieniu co korpus okapu, dzięki czemu całość prezentuje się spójnie i elegancko. Okap dysponuje oświetleniem LED postaci stylowego paska, który dobrze doświetli przestrzeń pod okapem. Viledo zapewnia także dobrą wydajność – 415 m3/h i pracuje od 49 dB, dlatego skutecznie pochłonie zapachy, oferując przy tym komfort gotowania.

Okap do Zabudowy GLOBALO Viledo 60 White

Zdjęcie: GLOBALO Viledo 60.1 White

Spedtero 60.1 Black

Spedtero 60.1 Black to bardzo dobry pod względem parametrów okap o eleganckim designie. Ma bardzo dobrą wydajność — maksymalnie do 570 m3/h. Poziom prędkości można dopasowywać do indywidualnych potrzeb za pomocą jednego z dwóch pokręteł. Drugie pokrętło służy z kolei do zmiany poziomu natężenia oświetlenia. Taki sposób sterowania jest łatwo wyczuwalny w dotyku, dlatego poszczególne funkcje można zmienić wygodnie w wyprostowanej pozycji. Korpus okapu ma kształt trapezu, co w znaczący sposób ułatwia montaż zawiasów w szafce. Do zalet warto zaliczyć także punktowe oświetlenie w oryginalnym, kwadratowym kształcie. Polepsza ono widoczność najbliższego otoczenia, a dodatkowo wprowadza przyjazny nastrój wieczorową porą.Okap do zabudowy GLOBALO Spedtero 60.1 Black

Zdjęcie: GLOBALO Spedtero 60.1 Black

Hadario 80.2 Inox

Hadario 80.2 Inox ma większą szerokość w porównaniu do dwóch poprzednich pozycji, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się przy kuchenkach większych niż standardowe już „sześćdziesiątki”. Okap jest wykonany ze stali szlachetnej Inox. Jest bardzo cichy — na pierwszym biegu ma zaledwie 45 dB, dlatego zachowa komfortowy dla użytkownika poziom pracy, także po zastosowaniu filtra węglowego. Klawisze push-button spodobają się tym osobom, które doceniają tradycyjne sterowanie i zapewnią łatwą obsługę sprzętu. Z kolei światła LED w postaci dwóch nowoczesnych pasków nadają okapowi nowoczesnego charakteru.

Hadario 80.1 Inox

Zdjęcie: GLOBALO Hadario 80.2 Inox

Która z powyższych propozycji najbardziej przypadła Ci do gustu? A może chcesz poznać jeszcze więcej cichych i wydajnych okapów GLOBALO? Napisz do nas lub zadzwoń, a nasi specjaliści pomogą wybrać idealny okap podszafkowy z filtrem węglowym do Twojej kuchni!