Home / Blog / Okap sufitowy — do jakiej kuchni warto go wybrać?

Okap sufitowy — do jakiej kuchni warto go wybrać?

Szukasz okapu nad wyspę, który będzie dyskretny i niezauważalny? Wybierz okap sufitowy! To doskonała alternatywa dla tradycyjnych okapów wyspowych, dedykowana do kuchni z obniżonym sufitem. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto wybrać taki okap i na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie.

W jakiej kuchni sprawdzi się okap sufitowy?

Okap sufitowy przeznaczony jest do montażu na suficie obniżonym. To jeden z najgorętszych trendów kuchennych, zarówno ze względu na efekty wizualne, jak i aspekty praktyczne. Taka konstrukcja może zamaskować nierówny strop czy ukryć przewody wentylacyjne. Najczęściej sufity obniżone usytuowane jest nad wyspą kuchenną. Jeśli znajduje się na niej płyta grzewcza, należy wtedy pomyśleć również o dobrym okapie. Właśnie w takiej sytuacji świetnym wyborem jest okap sufitowy, który oczyści powietrze i będzie dodatkowym źródłem światła w kuchni. 

Okap sufitowy GLOBALO Bardot 100 black

Okap GLOBALO Bardot Black

Okap sufitowy — co warto o nim wiedzieć?

Zazwyczaj okap  sufitowy przyjmuje postać płaskiego prostopadłościanu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom zajmuje mało miejsca i jest przy tym świetnym wyborem dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca w kuchni.

Ten typ okapów montuje się na odpowiednim stelażu. Praca urządzenia może odbywać się w trybie wyciągu lub pochłaniacza. W tym pierwszym przypadku wymaga ono odpowiedniego podłączenia do wentylacji. Dzięki temu jest w stanie skutecznie pochłaniać opary unoszące się z gotowania i smażenia, a następnie wyprowadzać je poza pomieszczenie. Jeśli zatem istnieje możliwość podłączenia urządzenia do instalacji wentylacyjnej, to warto z niej skorzystać. Okap będzie dzięki temu także działał wydajniej i ciszej.

Jeżeli jednak nie ma możliwości podłączenia okapu to szybu wentylacyjnego, wtedy można użytkować okap w trybie pochłaniacza. Wymaga to zastosowania filtrów węglowych, dzięki którym urządzenie oczyści powietrze z nieprzyjemnych aromatów.

Zalety okapów sufitowych

Do największych zalet okapów montowanych na suficie należy przede wszystkim ich dyskretny charakter. Taki okap przypomina wyglądem raczej elegancką lampę niż tradycyjny pochłaniacz i dzięki temu łatwo wkomponowuje się w niemal każde otoczenie. Urządzenia te są również świetnym wyborem do mniejszych kuchni, ponieważ zajmują mało przestrzeni. Tym samym zapewniają oszczędność miejsca w kuchennych szafkach oraz nad płytą. Wiele osób docenia również fakt, że okapy sufitowe montuje się na takiej wysokości, która pozostawia dużo przestrzeni i swobody podczas gotowania sprawiając, że czynność ta staje się bardziej komfortowa.

okap sufitowy globalo bardot

Okap GLOBALO Bardot White

Tego typu okapy mogą również współpracować z silnikami zewnętrznymi, które można zamontować na strychu, w spiżarni lub na zewnątrz budynku. Największą zaletą takiego rozwiązania jest niemal całkowite wyciszenie okapu, aby przebywanie w kuchni stało się przyjemniejsze.

Okap sufitowy GLOBALO Bardot — wydajność i elegancja

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem solidnego i sprawdzonego okapu sufitowego, to rozpocznij poszukiwania od sprawdzenia naszej kolekcji. W odpowiedzi na potrzeby i zapytania klientów wprowadziliśmy do niej model GLOBALO Bardot. To okap, który charakteryzuje się świetnymi osiągami i praktycznymi funkcjami. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • wysoka wydajnośćmaksymalna wynosząca 590 m3/h,
  • energooszczędne oświetlenie,
  • zdalne sterowanie pilotem,
  • solidne wykonanie z lakierowanej stali i szkła hartowanego.

Ponadto okap sufitowy Bardot można zakupić w dwóch wariantach kolorystycznych — białym i czarnym, dopasowując go tym samym do otoczenia w kuchni.

 

Bardot zyskał ogromne uznanie wśród osób kochających gotować. Najlepszym dowodem jest wybór tego modelu przez Ewę Wachowicz — producentkę i dziennikarkę telewizyjną, znaną m.in. z programu „Ewa Gotuje”. Obecność tego okapu w kuchni, w której gotuje się często i bardzo intensywnie stanowi potwierdzenie, że Bardot to urządzenie wydajne i wyjątkowo skuteczne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz)

Okap GLOBALO Bardot White w kuchni Ewy Wachowicz

Zobacz więcej informacji o okapie sufitowym GLOBALO Bardot w naszym sklepie.

Translate »