Home / Aktualności / Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Okap teleskopowy to kompaktowe urządzenie, które w łatwy sposób zamontujesz w szafce ponad płytą grzewczą. Ma niewielkie rozmiary oraz całkiem spore możliwości. Z łatwością dopasujesz go do każdej zabudowy kuchennej.

Okapy teleskopowe są rodzajem wkładów do zabudowy. Od klasycznych wkładów montowanych na stałe (tzw. okapów podszafkowych) różnią się jedną zasadniczą cechą – ich przedni panel się wysuwa. Właśnie przez ten fakt bywają nazywane okapami szufladowymi, gdyż front okapu wysuwa się dzięki wbudowanym prowadnicom.

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch 60 cm

Okap Globalo Perio Touch 60 pasuje do szafki o szerokości 60 cm. Żeby go zamontować, wystarczy wyciąć w dole szafki odpowiedni otwór i umieścić w nim okap, stosując się do informacji podanych w instrukcji montażu i obsługi. Uzyskamy dzięki temu urządzenie, które, pozostając prawie niewidoczne, skutecznie oczyszcza powietrze w kuchni w trakcie gotowania.

Wykonanie okapu

Okap teleskopowy Perio Touch wykonany został z eleganckiego, czarnego szkła hartowanego oraz nierdzewnej stali szlachetnej inox. To zestawienie materiałów daje nam niezwykle wytrzymałą konstrukcję, której niestraszna jest wilgoć, wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne czy wpływ chemikaliów. Odpowiednio pielęgnując okap, sprawisz, że będzie służył Tobie wiele lat. Do czyszczenia okapu najlepiej używaj przeznaczonych do tego środków pielęgnacyjnych.Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Filtry w okapie

Ten okap teleskopowy może pracować w dwóch obiegach. Obieg otwarty to podłączenie okapu rurą do komina wentylacyjnego. Urządzenie działa wtedy jako wyciąg. Obieg zamknięty do okap bez podłączenia rurą, czyli pochłaniacz.Okap tleskopowy Globalo Perio Touch

Wyciąg do swojej pracy potrzebuje jedynie drożnego przewodu kominowego i filtra metalowego. Ma on postać drobnych siateczek wykonanych z aluminium, których zadaniem jest zatrzymywanie cząsteczek tłuszczu i brudu. Dzięki temu meble, inny sprzęt AGD oraz ściany i tapicerka pozostają czystsze. Filtr metalowy musimy regularnie czyścić, co z powodzeniem możesz robić w zmywarce (np. raz w miesiącu).Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Gdy okap pracuje jako pochłaniacz, zamontuj w nim dodatkowy filtr węglowy. Aktywny węgiel zawarty w filtrze sprawi, że pochłonięta zostanie wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Filtr węglowy należy co jakiś czas wymieniać (co 3-6 miesięcy w zależności od częstotliwości gotowania). W okapie teleskopowym Globalo Perio Touch należy zamontować okrągły filtr węglowy ASC 450.

Wydajność okapu

Okap teleskopowy Perio Touch pracuje na 3 biegach oraz dodatkowym biegu intensywnym (tzw. boost). Na 3. biegu okap osiąga wydajność maksymalną 340 m3/h. Gdy uruchomimy funkcję boost, wydajność ta wzrasta do 420 m3/h.

Funkcje okapu

Okap szufladowy Perio Touch ma wszystko, co powinien mieć okap kuchenny reprezentujący tę klasę urządzeń. Silnik o mocy 150W pozwala efektywnie usunąć parę wodną, wilgoć, tłuszcz oraz inne zanieczyszczenia z kuchni o średnim rozmiarze.

 

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Sterowanie w okapie teleskopowym Perio Touch odbywa się za pomocą dotykowego panelu wzbogaconego wyświetlaczem LED. Jest ono intuicyjne i łatwe w obsłudze. Dodatkowo urządzenie ma pilot, którym możemy sterować okapem z odległości.Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Czymś, co ułatwia gotowanie i sprawia, że jest ono przyjemniejsze i bezpieczniejsze, są z pewnością dwie diody LED. Rozjaśniają one zarówno płytę grzewczą, jak i przygotowywane potrawy. Oświetlenie LED jest energooszczędne – zużywa mniej prądu, mniej się nagrzewa i sprawia, że rachunki za prąd są mniejsze.

Funkcja timer z kolei pozwala na automatyczne wyłączenie okapu po upływie wybranego czasu (tutaj w zakresie do 15 minut). W praktyce może to wyglądać tak, że po ukończonym gotowaniu zostawiamy okap włączony np. na 10 minut i wychodzimy z domu. Podczas naszej nieobecności okap przefiltruje wilgotne powietrze.

Cicha praca okapu

Cichy okap to taki, który na I biegu pracuje w granicach 50 dB. Mamy wtedy gwarancję, że jego praca pozostanie cicha i pozwoli bez problemu celebrować codzienne czynności w kuchni i salonie (rozmowa, oglądanie telewizji, słuchanie muzyki).

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Gdy chcemy zupełnie pozbyć się pracującego wentylatora z kuchni – wyjściem jest montaż silnika zewnętrznego. Umieszczenie turbiny w innym pomieszczeniu to prosty zabieg, który sprawi, że w kuchni będzie cicho, a jedynym dźwiękiem będzie szmer przepływającego miarodajnie powietrza.

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch 90 cm

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch występuje także w większym rozmiarze – 90 cm.

Oprócz większych rozmiarów okap ma identyczne parametry, jak jego mniejszy odpowiednik. Idealnie sprawdzi się nad nieco większą płytą grzewczą w szafce o szerokości 90 cm.

Okap teleskopowy Globalo Perio Touch

Okap teleskopowy – kilka słów podsumowania

Dla zapracowanych podajemy skrót informacji zawartych w artykule:

  • okapy teleskopowe to rodzaj wkładów do zabudowy w szafce, które różnią się od nich tym, że mają wysuwany panel przedni (tzw. szufladę)
  • mogą pracować jako wyciąg (w obiegu otwartym) lub pochłaniacz (w obiegu zamkniętym)
  • okap teleskopowy Globalo Perio Touch występuje w dwóch szerokościach: 60 cm i 90 cm
  • to urządzenia o niewielkich rozmiarach, które łatwo możesz dopasować do stylu zabudowy kuchennej, gdyż widoczny jest tylko przedni panel wykonany z eleganckiego, czarnego szkła hartowanego

Okapy teleskopowe polecamy do kuchni, w których stawia się na zabudowany sprzęt AGD. Montując okap w szafce, masz praktycznie nieograniczony wpływ na styl, w jakim chcesz urządzić swoją kuchnię. Pamiętaj – okap w nowoczesnej kuchni jest tak samo niezbędny, jak zmywarka, lodówka, czy piekarnik.