Home / Blog / Okap wyspowy – przegląd najciekawszych modeli do kuchni z salonem

Okap wyspowy – przegląd najciekawszych modeli do kuchni z salonem

Popularność, jaką zyskały w ostatnich latach wyspy kuchenne, sprawiła że coraz większym zainteresowaniem cieszą się sprzęty dedykowane do tej części kuchni. Wiele osób decyduje się wykorzystać dużą przestrzeń roboczą, jaką daje wyspa i umieszcza na niej płytę grzewczą, aby móc swobodnie gotować. Obowiązkowym elementem takiego zestawienia jest okap wyspowy, który pozwoli zachować czyste i świeże powietrze w całym pomieszczeniu. Poznaj najciekawsze urządzenia, dzięki którym kuchnia będzie wyglądać stylowo i oryginalnie. 

 

Stylowy okap wyspowy w kształcie tuby

Okap o cylindrycznym kształcie to jeden z najpopularniejszych modeli do kuchni z wyspą. Jego ciekawa i stylowa forma w pełni odpowiada współczesnym trendom i jest świetnym wyborem, gdy chcesz urządzić swoje wnętrze w sposób nowoczesny i elegancki. Jeśli zastanawiasz się nad takim rodzajem okapu, zwróć uwagę na jedną z nowości od GLOBALO, czyli model Heweno Isola. Jest to okap wyspowy niezwykle dopracowany pod kątem  wizualnym. Posiada panel sensoryczny, dzięki czemu powierzchnia jest niemal zupełnie gładka i łatwa w czyszczeniu. Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest plafon LED w dolnej części okapu, który dzięki przyjemnej barwie światła pomaga stworzyć wyjątkową atmosferę w kuchni. 

Okap Wyspowy Globalo Heweno Inox 39.1

Okap prostokątny – nowoczesna i wyrazista bryła 

Alternatywą dla okapu wyspowego o cylindrycznym kształcie jest wersja prostokątna. Jest to idealna opcja dla Ciebie, jeśli lubisz zdecydowane i klasyczne kształty. Okapy o takiej formie świetnie wyglądają w różnorodnych kuchniach. Chętnie wybierają je właściciele wnętrz o wystroju loftowym i skandynawskim. 

Jeśli interesuje Cię okap o prostokątnym kształcie, to sprawdź model Toredo Isola. Charakteryzuje się potężną mocą pochłaniania, a przy tym ma tylko 47 dB na pierwszym biegu, dzięki czemu pracuje wyjątkowo cicho. Korpus jest stalowy, co czyni go solidnym i łatwym do utrzymania w czystości.  

Okap Wyspowy GLOBALO Toredo Isola Miedź

Okap wyspowy T-Line – klasyka i funkcjonalność

Okapy w kształcie odwróconej litery T to także jedne z najpopularniejszych sprzętów. Są chętnie wybierane zwłaszcza przez miłośników klasycznego wystroju oraz minimalistów. Okap wyspowy tego typu charakteryzuje się zazwyczaj dużą powierzchnią pochłaniania, dzięki czemu sprawdzi się nad płytami pięciopalnikowymi. 

Przykładem okapu nad wyspę  w formie T-Line, który zyskał wielu zwolenników  jest Verta Isola. Solidny korpus ze stali lakierowanej w połączeniu z elementami ze szkła sprawia, że okap ten idealnie współgra z wieloma aranżacjami. W dodatku jest na tyle cichy, że gotowanie przy nim jest bardzo przyjemne i komfortowe. 

Okap Wyspowy GLOBALO Verta Isola 90.1

Stylowy pochłaniacz na linkach 

Jeśli nie masz nad wyspą podłączenia do kanału wentylacyjnego, to zwróć uwagę na stylowe okapy na linkach. To zdecydowanie jedne z najbardziej dekoracyjnych okapów, jakie dostępne są w sprzedaży. Ze względu na oryginalną formę, najlepiej prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Nie trzeba podłączać do nich żadnych przewodów odprowadzających, dlatego korpus podwieszany jest na delikatnych, niemal niewidocznych linkach. W GLOBALO znajdziesz kilka wersji pochłaniaczy, w tym m.in. Arenoflow. To kolejny model, w którym dużą atrakcją jest oświetlenie. Kreuje ono nastrojową atmosferę i ułatwia gotowanie, zwłaszcza przy niedostatecznej ilości światła dziennego. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możesz wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do Twojej kuchni. 

Okap Wyspowy GLOBALO Arenoflow 39.1 Rose

Szklany okap wyspowy z dekoracyjnym oświetleniem

Wśród pochłaniaczy warto wyróżnić jeszcze jeden okap wyspowy, który zaprojektowano na miarę XXI wieku. Argentelo posiada łagodny, podłużny kształt, a jego obudowa wykonana jest ze szkła. Dzięki temu urządzenie jest eleganckim dodatkiem nad wyspę, a przy tym łatwym do utrzymania w czystości. Okap posiada dekoracyjne oświetlenie zmieniające barwę, którą można dostosować do wyglądu kuchni lub nastroju. 

Okap kuchenny GLOBALO Argentelo White

Okapy wyspowe to urządzenia, które mają kilka wspólnych zalet. Zazwyczaj mogą pochwalić się wysoką wydajnością. Dobrze sprawdzają się więc w kuchniach otwartych na salon, gdzie potrzebna jest duża moc do pełnej wymiany powietrza. Są to również jedne z najbardziej stylowych i oryginalnych urządzeń. Wyspa stanowi w końcu serce kuchni, a okap jest w tym przypadku przysłowiową wisienką na torcie”, która przyciąga uwagę i dopełnia wystrój wnętrza.  

 

Sprawdź nasze pozostałe okapy wyspowe i wybierz idealny model dla siebie. 

Translate »