BORA BFIA – sprawdź zalety okapu zintegrowanego z płytą grzewczą
BORA BFIA scala okap z płytą. Absolutna nowość rynkowa. Pozwala na oszczędzanie miejsca i wydajne wchłanianie. Zachwyca designem i profesjonalizacją funkcji.
Okap blatowy zintegrowany z płytą to jedna z bardziej przełomowych nowości wśród kuchennego sprzętu AGD. Stanowi absolutnie innowacyjną koncepcję konstrukcyjną.
Zrywa radykalnie z tradycyjnym miejscem montażu okapu. Nie jest on rozdzielony z płytą grzewczą, ale stanowi z nią jedność.
Kuchnie BORA to pionierskie, kompleksowo przemyślane rozwiązanie zmieniające myślenie o okapach. Integrująca płytę indukcyjną z okapem linia BORA zmienia myślenie o okapie, jako urządzeniu montowanym na wysokości oczu lub wyżej. Systemy Bora to nowatorski koncept projektowy i kwintesencja zaawansowanych funkcjonalności. Najwyższa klasa i precyzja wykonania, dopracowany design oraz niezawodność działania zapewniły modelom okapów z firmy BORA – w tym modelowi BORA BFIA - wiele renomowanych nagród.
BORA BFIA – plusy integracji
To prekursorskie rozwiązanie zaprezentowane zostało premierowo na targach w Mediolanie zaledwie kilka lat temu i od tego momentu definiuje standardy designu dla okapów blatowych. Gruntowne przeprojektowanie podejścia do sposobu instalacji okapu zaowocowało szeregiem korzyści użytkowych i estetycznych. Docenione przez klientów i architektów zapewniło niemieckiemu koncernowi BORA spektakularny sukces rynkowy, międzynarodową ekspansję i pozycję jednego z liderów branży.
Tworząc jedno zintegrowane urządzenie BORA okap pozwala na:
- Zaoszczędzenie przestrzeni. Zwolnione jest miejsce nad płytą grzewczą. Można wydłużyć ciąg szafek, zwiększając tym samym miejsce do przechowywania.
- Więcej otwartej przestrzenia. W przypadku wyspy kuchennej nic nad nią nie przesłania widoku między kuchnią a salonem. Przestrzeń się otwiera, optycznie powiększa i pogłębia, nie ma przegrodzenia między pomieszczeniami. Dodatkowo, przestrzeń się uwspólnia i integruje oddając istotę open space.
- Zalety wizualne. Okap blatowy jest w zasadzie niewidoczny i nie wprowadza wizualnych zaburzeń w ciągłości zabudowy. Jest on logicznym zakupem do kuchni z zabudowanym sprzętem – zarówno minimalistycznych, jak i retro, gdzie wyrazisty sprzęt tworzy estetyczny konflikt ze stylizowanymi meblami.
- Wzrost wydajności. Bliska lokalizacja okapu i płyty nie dopuszcza do unoszenia się oparów. Redukcja odległości daje efekt zwiększenia efektywności absorpcyjnej. Prędkość zasysanego przez okap powietrza jest czterokrotnie szybsza od tempa swobodnie wznoszących się oparów.
- Ergonomiczny rozmiar okapu BORA nie zmniejsza jego mocy. To wydajne urządzenie, którego dodatkowym atutem jest niezwykle cicha praca. Kolejnym plusem jest wysoka klasa energooszczędności każdego modelu BORA.
Okapy BORA mogą działać w 2 trybach: otwartym jako wyciągi lub zamkniętym jako pochłaniacze. W przypadku wyciągu wsysane powietrze jest odprowadzane przez kanał wentylacyjny na zewnątrz budynku. Urządzenie BORA pochłaniacz pracuje w oparciu o filtr węglowy. Oczyszczone powietrze wraca do kuchni (tryb zamknięty). BORA płyta z pochłaniaczem lub wyciągiem to zatem 2 sposoby na eliminowanie oparów z kuchni uzależnione od możliwości montażowych lub indywidualnych preferencji.
Producent oferuje trzy główne linie systemów – BORA Basic, BORA Classic i BORA Professional.
Linia BORA Basic oferuje płytę indukcyjną zintegrowaną z okapem o dużej wydajności pracy. To płyta ceramiczna i okap w jednym. Funkcjonalność i wyrafinowany styl designu stanowią wytyczne linii BORA Basic.
- Płyta indukcyjna BORA ma dużą moc oraz wyszukany design łączący klasyczną elegancję z nowoczesną elektroniką.
- Połączenie stali szlachetnej z ceramiką gwarantuje nie tylko atrakcyjność wizualną produktu, ale również czyni go odpornym na uszkodzenia termiczno-mechaniczne.
- Modele okapów BORA Basic wyposażone są w czujniki zużycia filtra i regulator czasu pracy. Mają wygodne sterowanie dotykowe i funkcję wykrywania rozmiaru naczyń.
Linia BORA Classic to okapy montowane na blacie i równo z nim obok płyty grzewczej. Oba urządzenia - płyta i okap - występują rozdzielnie, pozwalając na swobodne komponowanie różnych modeli. Piękno, ergonomia, zaawansowanie technologiczne – to atuty BORA Classic.
- Producent oferuje kuchenki BORA w formie wielofunkcyjnych płyt ceramicznych i płyt gazowych.
- Płyty ceramiczne BORA mają rozbudowane funkcjonalności (zegar, timer, STOP wyłączający palnik po zdjęciu naczynia, dotykowy panel, wskaźnik temperatury, rozpoznawanie rozmiaru naczynia, ochrona przed dziećmi).
- Zarówno okap, jak i płyty z tej linii, cechuje wyrafinowanie wzornicze oraz wysoka jakość technologiczna.
- Zastosowane materiały – stal szlachetna, ceramika Schott, żeliwny ruszt (płyta gazowa) – odpowiadają za trwałość i wysoki standard odbioru wizualnego.
Linia Bora Professional prezentuje duży wybór pól grzewczych o ponadstandardowej głębokości z poszerzonymi funkcjonalnościami i elementami uzupełniającymi pozwalającymi na elastyczne planowanie czynności gotowania.
- Bogactwo funkcji, bezkompromisowa jakość parametrów technicznych i wzorniczych – to zalety BORA Professional.
- Płyty kuchenne BORA Professional umożliwiają dodatkowo łączenie dwóch pól grzewczych w jedno (zyskujemy powierzchnię pod bardzo duże naczynia bądź te o niestandardowym kształcie) oraz oferują więcej pierścieni lub stref grzewczych.
BORA BFIA reprezentuje linię Basic. Łączy ceramiczną płytę indukcyjną z wyciągiem.