Home / Aktualności / Wizualizacja kuchni – zobacz okapy GLOBALO w domach influencerów

Wizualizacja kuchni – zobacz okapy GLOBALO w domach influencerów

Okap skośny GLOBALO MIRIDA

Wizualizacja kuchni – zobacz okapy GLOBALO w domach influencerów

Wizualizacja kuchni to ważny punkt w podjęciu decyzji o wyglądzie i funkcjonalności tego pomieszczenia. Czasem, mając w głowie ostateczny jego kształt, potrzebujemy wsparcia w postaci obejrzenia realizacji innych osób. Poznaj ciekawe wizualizacje kuchni u znanych influencerów.

Wizualizacja kuchni w Piaskowym Domu

Monika z bloga Piaskowy Dom do swojej kuchni wybrała okap przyścienny GLOBALO VERTA w kolorze czarnym.

Okap kuchenny GLOBALO VERTA w Piaskowym Domu

Jak widać, blogerka uwielbia drewno oraz rozwiązania DIY (Do It Yourself, czyli Zrób To Sam/a), co doskonale widać na tej wizualizacji. Po lewej stronie na półkach szafki stojącej widać dwie drewniane skrzynki. Jakiś czas temu autorce zepsuła się zmywarka. W oczekiwaniu na nową (co, jak sama twierdzi, może potrwać kilka miesięcy) postanowiła samodzielnie zrobić skrzynki ze sklejki. Wykorzystała sklejkę o grubości 1 cm. Skrzynki służą do przechowywania m.in. ziemniaków czy cebuli i marchewki.

Co więcej, umiłowanie drewna przełożyło się także na zastosowanie drewnianej ściany nad blatem, na której zawisły białe, proste szafki z uchwytami z jasnego drewna. Całość daje przytulny i ciepły efekt kuchni, w której chce się przebywać. Dodatkowe elementy takie jak małe, drewniane skrzyneczki na przyprawy i oliwę, ozdobne tabliczki z różnymi hasłami przewodnimi i stylowa kuchenka gazowa nadają wnętrzu charakteru vintage.

Okap kuchenny GLOBALO VERTA w Piaskowym Domu

Nad całością czuwa standardowy czarny okap przyścienny GLOBALO VERTA w kształcie odwróconej litery T (tzw. T-Line). Po zmianie starego okapu do zabudowy w szafce właścicielka Piaskowego Domu najpierw zwróciła uwagę na ciszę panującą w kuchni. I słusznie, gdyż model ten na I biegu osiąga jedynie 43 dB! To bardzo mało. Eksperci twierdzą, że do 50 dB można mówić o cichym okapie.

Wizualizacja u Smyka w Kuchni

Z kolei u Karoliny Smyk, autorki poczytnego bloga Smyk w Kuchni zagościł okap skośny GLOBALO MIRIDA w kolorze białym.

Okap kuchenny GLOBALO MORIDA Smyk w Kuchni

Autorka bloga i właścicielka tej przepięknej kuchni przede wszystkim uwielbia gotować. Jej przepisy na domowe frappucino czekoladowe, risotto z pesto i grana padano czy pieczony rabarbar z morelami to majstersztyki sztuki kulinarnej. Gotuje zatem często i dużo. Wiąże się to z intensywnym nagromadzeniem wilgotnych oparów i cząsteczek tłuszczu w powietrzu. Dodatkowo, żeby ochronić swoją stylową kuchnię, Karolina zdecydowała się na biały okap skośny GLOBALO MIRIDA.

Okap skośny GLOBALO MIRIDA Smyk w Kuchni

Wizualizacji kuchni u Smyka w Domu przywodzi na myśl styl angielski. Mają na to wpływ frezowane fronty szafek dolnych, przeszklone drzwiczki szafek wiszących, płytki cegiełki na ścianach czy metalowe uchwyty szafek. Autorka bloga i profilu na Instagramie dużą miłością darzy też detale. Widać to doskonale w tej aranżacji. Koszyczki i metalowe oraz ceramiczne puszki na akcesoria kuchenne, ozdobne skrzyneczki i tacki z napisami, bateria kuchenna, świeczniki, żarówki bez klosza. Wszystkie te elementy określają charakter i styl domowników.

W przestrzeni, gdzie jest wiele różnorodnych dodatków, słusznym wyborem jest prosty i minimalistyczny okap skośny. Wykonany jest z białego, hartowanego szkła. Ma wszystko, co jest potrzebne do skutecznego oczyszczania powietrza, zamknięte w oszczędnej wzorniczo formie. W tej wizualizacji jest jedną z nielicznych gładkich powierzchni, która wprowadza ład i usystematyzowanie.

Wizualizacja kuchni u NewBornAtelier

Agnieszka z NewBornAtelier jest fotografką rodzinną, ciążową i portretową specjalizującą się w fotografii dziecięcej. Jest również współwłaścicielką kuchni, którą możecie podejrzeć tutaj.

Okap wyspowy GLOBALO CYLINDRO ISOLA New Born Atelier

Ta wizualizacja kuchni to ukłon w stronę stylu glamour. Jego wyznacznikiem są m.in. okazałe, kryształowe żyrandole, szkło, złoto, srebro czy inne elementy wykonane np. ze stali INOX. 

Taki jest okap wyspowy GLOBALO CYLINDRO ISOLA, który wykonany został z nierdzewnej stali szlachetnej w swoim naturalnym kolorze. Ma formę podłużnej tuby, królującej nad wyspą kuchenną. W kuchni w stylu glamour niezwykle ważne są różnorodne punkty świetlne. takiej przestrzeni jedno główne górne światło to zdecydowanie za mało. Dlatego w aranżacji kuchni u Agnieszki mamy do czynienia z kilkoma źródłami światła.

Okap tuba GLOBALO CYLINDRO ISOLA New Born Atelier

Są to dwie stylowe, duże lampy w stylu industrialnym zawieszone nad stołem w części jadalnej, dwa kryształowe żyrandole nad wyspą kuchenną, energooszczędne oświetlenie okapu w postaci 4 diod LED oraz kilka mniejszych punktów zamontowanych w podwieszanym suficie. Dodatkowo kuchnia została zaprojektowana tak, by zapewnić jej duży dostęp do naturalnego światła dziennego (dwie pary drzwi, podłużne okno nad zlewem i okno w suficie).

Wizualizacja kuchni Karoliny Pingielskiej

Karolina to mama dwóch uroczych chuliganów, która prowadzi popularny profil na Instagramie. Dokumentuje na nim życie swojej rodziny. Jej kuchnia ma cechy przynajmniej trzech stylów: minimalistycznego, skandynawskiego i rustykalnego.

Okap do zabudowy GLOBALO LOTEO Karolina Pingielska

Wizualizacja jej kuchni znalazła się w naszej galerii ze względu na umiejętne łączenie różnych estetyk.

Wyróżnikiem minimalizmu jest tutaj prosta i oszczędna zabudowa kuchenna. Szafki są gładkie, białe, z możliwie najmniej rzucającymi się w oczy uchwytami. Niemniej kamienne blaty są surowe i zimne. Znajduje się na nich mało przedmiotów.

Elementem stylu skandynawskiego są bez wątpienia drewniane, otwarte półki. Umieszczono na nich często używane rzeczy – filiżanki, pojemniki z kawą i herbatą, książki kuchenne.

Styl rustykalny widać natomiast m.in. w okazałych, drewnianych, ręcznie robionych deskach kuchennych. Ponadto w wiszących nad blatem akcesoriach czy pojemniku na płyn lub mydło przy zlewie.

Okap GLOBALO LOTEO Karolina Pingielska

A gdzie jest okap? No właśnie! W tak zróżnicowanym stylistycznie projekcie wybór padł na okap do zabudowy GLOBALO LOTEO. Ukryty został w zabudowanym kominie nad płytą grzewczą. Jest niewidoczny, a skutecznie oczyszcza powietrze oraz jest dodatkowym źródłem światła wieczorem.

 

Po kolejne inspiracje wejdź do naszej galerii. Znajdziesz tam o wiele więcej aranżacji kuchni: https://www.globalo.pl/galeria-aranzacji-globalo/