Home / Blog / Złoty okap — nowy trend w aranżacjach kuchni

Złoty okap — nowy trend w aranżacjach kuchni

Złoty okap potrafi w wyrafinowany sposób upiększyć kuchnię. Można go coraz częściej spotkać w eleganckich i nowoczesnych aranżacjach. W tym wpisie zaprezentujemy Wam kilka najpiękniejszych złotych okapów, które odmienią oblicze Twojej kuchni.

Złoto we wnętrzach — powiew luksusu

Złoty kolor ma wyjątkowe zdolności — jak żadna inna barwa potrafi odmienić i rozświetlić wnętrze. Historia tego koloru sięga bardzo odległych czasów i nie bez powodu wielu osobom kojarzy się z pałacami, przepychem i luksusem. Współcześnie złoto we wnętrzach stosuje się jednak w zupełnie nowym wymiarze. Często jest eleganckim dodatkiem, który dopełnia aranżację, pełniąc funkcję „kropki nad i. Zdarza się również, że złote elementy są punktem wyjścia do stworzenia całego wystroju wnętrza. Tak jest w przypadku naszych metalicznych — wielu Klientów wyznała nam, że złoty okap stał się głównym elementem projektu ich wnętrza, do którego dobierana była starannie reszta wyposażenia.

Złoty okap GLOBALO — piękno i funkcjonalność

Okapy w złotych odcieniach dostępne są w naszych kolekcjach Exclusive i Silent Quality. Są to produkty klasy premium, co oznacza, że charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania.

Chcemy, aby nasze złote okapy dostarczały użytkownikom dużej satysfakcji z użytkowania, a także cieszyły oko, będąc niczym biżuteria kuchni. Urządzenia wyposażone są w cicho pracujące silniki o dużej wydajności. Posiadają elementy oświetleniowe kreujące przyjemny nastrój w kuchni, a ich spód zabezpieczony jest deklem estetycznie osłaniającym filtry.

Okapy malowane są na unikalne, szlachetne odcienie złota. Tak pięknie odzwierciedloną barwę złota mają wyłącznie okapy GLOBALO. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup tych urządzeń, w tym również znane gwiazdy jak Julia Wieniawa, Dorota Szelągowska czy Marika Jóźwiak.

złoty okap wyspowy tuba globalo

Zdjęcie: Okap Cylindro Isola Gold w kuchni projektantki wnętrz Mariki Jóźwiak

Złoty okap wyspowy

W naszej ofercie znajdziesz wiele złotych okapów wyspowych, które zainspirują Cię do stworzenia wyjątkowej, kuchennej aranżacji. Najpopularniejsze z nich to:

  • Cylindro Isola Gold to pierwszy złoty okap, który pojawił się w naszym asortymencie. Od samego początku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, co dowodzi, jak celnie udało nam się trafić w potrzeby wielu klientów. W okapie zastosowaliśmy mocny silnik o wydajności sięgającej aż 742 m3/h. Ponadto okap pracuje bardzo cicho, ponieważ na pierwszym biegu ma jedynie 46 dB. Parametry te docenią w szczególności ci użytkownicy, którzy podłączą okap do szybu wentylacyjnego o dużej średnicy wlotu, tj. 15 cm.
  • Asterio Isola Light Gold, to okap który pod względem wizualnym jest taki sam jak Cylindro. Zastosowano w nim jednak nowy, ultracichy silnik, dzięki czemu poziom pracy w tym okapie wynosi jedynie 43 dB. Okap ten także ma świetną wydajność, która wynosi aż 670 m3/h. Dzięki temu z łatwością pochłania parę wodną, zapachy i cząsteczki tłuszczu pozostawiając powietrze w kuchni czyste i świeże. Zastosowany w Asterio silnik pozwala podłączyć okap do węższych wlotów wentylacyjnych.

Okapy Asterio i Cylindro składają się z dwóch maskownic. W przypadku każdego, pojedynczego produktu, malowanie odbywa się w tym samym czasie i tym samym odcieniem farby.

Po zamontowaniu okapu może pojawić się efekt złudzenia optycznego. Górna maskownica może sprawiać wrażenie innej niż dolna pod względem odcienia. Efekt ten jest jednak bardzo rzadki i zależy od barw w pomieszczeniu, elementów znajdujących się w pobliżu i kąta, pod jakim pada światło. Zapewniamy, że każdy produkt przed wysyłką do Klienta przechodzi kontrolę jakości i jest dokładnie sprawdzany. 

 

złoty okap kuchenny globalo

Zdjęcie: Okap Cylindro Isola Light Gold w realizacji kuchni studia Czarny MAT

Złoty okap przyścienny

Nie w każdej kuchni jest miejsce na wyspę, dlatego zdecydowaliśmy wprowadzić do naszej także złoty okap przyścienny. Dwa poniższe modele wyposażone są w panel, który pozwala na zamontowanie okapu bezpośrednio do ściany:

  • Roxano Light Gold — łączy w sobie oryginalną stylistykę i wysokiej klasy parametry, aby oferować użytkownikom pełną satysfakcję z użytkowania. Zakres wydajności w tym okapie wynosi od 260 m3/h do 710 m3/h i można ją dostosowywać do własnych preferencji przy pomocy panelu dotykowego. Okap działa również przyjemnie cicho od 49 dB, co dla osób, które lubią podczas gotowania posłuchać muzyki, będzie ogromną zaletą.
  • Heweno Gold — ten okap stworzyliśmy z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, dlatego oferuje on szereg korzyści. Do najważniejszych należy cicha praca od zaledwie 45 dB, która przyczynia się do zwiększenia komfortu domowników podczas gotowania. Zachwyca również forma wizualna okapu, który wykończony jest złotą, metaliczną farbą o subtelnym połysku. W dolnej części znajduje się natomiast stylowy plafon LED, który w piękny sposób oświetli płytę kuchenną.

Zdjęcie: Okap Roxano Light Gold

Do okapów Roxano i Heweno można zamówić specjalne przedłużki.

Wiesz już, który złoty okap sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie udzielimy więcej informacji na jego temat!

Translate »