Home / Blog / Akcja Inspiracja Marzec 2022 | Zielone kuchnie

Akcja Inspiracja Marzec 2022 | Zielone kuchnie

W powietrzu już czuć wiosnę! Widać to zarówno po zwiększonej aktywności na dworze, jak i zmianach zachodzących w naszych wnętrzach. Coraz chętniej gościmy w nich dodatki w soczystych kolorach i świeże kwiaty, które upiększają przestrzeń.

Jeśli mielibyśmy przeprowadzić sondaż, dotyczący tego, z jakim kolorem kojarzy nam się wiosna, to jesteśmy przekonani, że najwięcej osób wskazałoby na zieleń. Początek wiosny to zatem świetny moment, aby zaprezentować inspiracje kuchenne na wnętrza w zielonym kolorze. Przygotowaliśmy w tym miesiącu zestawienie pięciu najpiękniejszych naszym zdaniem projektów kuchni. Jeżeli zastanawiasz się nad kuchnią w zielonym kolorze, to świetnie trafiłeś. Znajdziesz tutaj wyjątkowe propozycje aranżacji wnętrz przygotowane przez architektów. Zieleń może mieć wiele tonów, dlatego znajdziesz tutaj eleganckie warianty butelkowej zieleni, jak również stonowane odcienie. Zapraszamy do sprawdzenia przygotowanych przez nas inspiracji.

Akcja Inspiracja to nasz comiesięczny cykl. Prezentujemy w nim najciekawsze projekty kuchni odkryte na Instagramie. Każdego miesiąca staramy się ujednolicić tematykę inspiracji i przedstawić ją w różnorodnych odsłonach. W marcu w roli głównej występuje kolor zielony.

Jeżeli wpadła Ci w oko ciekawa aranżacja kuchni lub uważasz, że Twój projekt zasługuje na wyróżnienie, napisz do nas na adres [email protected].

 

#1 Kuchnia szmaragdowa

Projekt @nais.studio jest propozycją skierowaną dla miłośników eleganckich wnętrz. Zabudowa kuchenna w odcieniu głębokiej, szmaragdowej zieleni doskonale współgra z drewnianymi panelami i kamienną wyspą kuchenną. Kuchnia jest otwarta na salon, dlatego dopasowano do niej kolorystycznie pozostałe elementy wnętrza. Poszczególne strefy pomieszczenia są rozdzielone wyspą kuchenną. Dzięki jasnym dodatkom i elementom oświetleniowym kuchnia prezentuje się na przytulną i ciepłą.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Sandra Anitowska (@sand.interiors)

#2 Kuchnia w oliwkowym odcieniu

Oliwkowy to jeden z najciekawszych odcieni zieleni, który wspaniale łączy się z drewnem i bielą. Właśnie na takie zestawienie kolorystyczne postawiło studio @sand.interiors. Zabudowa kuchenna została zaprojektowana w klasycznym stylu z elementami retro. Uzupełniona jest meblami i dodatkami z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Można doszukać się tutaj inspiracji amerykańskim stylem, na co wskazuje m.in. ogromna zabudowa okapu. Ta propozycja kuchni jest skierowana w szczególności do miłośników aranżacji eko. Naturalna kolorystyka sprawia, że wnętrze znakomicie się prezentuje i z pewnością przyjemnie będzie się w nim spędzać czas.

#3 Kuchnia w odcieniu khaki

Powyższa kuchnia urządzona jest w najbardziej stonowanym odcieniu zieleni spośród wszystkich propozycji. Jest idealną opcją dla osób, które chcą do swojego wnętrza wprowadzić kolor i jednocześnie zachować powściągliwość. Odcień wyraźnie skłania się ku szarości, dlatego z łatwością dopasujemy do niego pozostałe elementy wnętrza. W projekcie @autorska.pracownia.projektowa postawiono na płytki pomiędzy szafkami w identycznym odcieniu, co meble. Jako dopełnienie aranżacji wykorzystano drewno w ciepłym odcieniu, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Bien Maison (@bienmaison_design)

#4 Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni

Kolejna propozycja kuchni zaprojektowana została w odcieniu butelkowej zieleni. W kuchni @bienmaison_design panuje atmosfera wysublimowanej elegancji. Pięknie urządzone wnętrze w barwach bieli, czerni i brązów przełamane jest właśnie kolorem zielonym. To wnętrze przestronne, idealne dla dużej rodziny. Pośrodku pomieszczenia znajduje się duża kuchenna wyspa połączona ze stołem. Jeśli poszukujesz inspiracji na kuchnię w ekskluzywnej odsłonie, która będzie łączyć klasykę z nowoczesnością to warto zapamiętać ten projekt.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Verle Home (@verlehome)

#5 Kuchnia pistacjowa

Do zestawienia najpiękniejszych kuchni trafił również projekt, na kuchnię w pistacjowym kolorze od @verlehome. To odcień, który jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób preferujących jaśniejsze wnętrza. Do mebli w tym kolorze dopasowano blaty w bieli. Ciekawym uzupełnieniem są belki sufitowe i retro okap, dzięki czemu całość tworzy intrygującą i stylową przestrzeń o sielskim klimacie. Kolor pistacjowy ożywia pomieszczenie, dlatego będzie świetnym wyborem dla osób, które lubią otaczać się energetyzującymi barwami.