Home / Blog / Metamorfoza mieszkania na poddaszu — zobacz wyjątkową realizację!

Metamorfoza mieszkania na poddaszu — zobacz wyjątkową realizację!

Mieszkania na poddaszu zdaniem wielu architektów wnętrz należą do wymagających projektów, głównie ze względu na trudne do zagospodarowania skosy. Joanna Lemka-Wójcik z JLW Studio sprostała jednak wyzwaniu, jakim była adaptacja starego, warszawskiego mieszkania na nowoczesne gabinety psychoterapeutyczne.

Aranżacja mieszkania 90m2

Mieszkanie pod Lasem Kabackim przeszło fascynującą metamorfozę, przekształcając się w nowoczesne centrum terapeutyczne o powierzchni ponad 90 m2. W ramach projektu dokonano wyburzeń części ścian, a także zatroszczono się o kompleksowe wygłuszenie pomieszczeń. Efektem jest przestronne wnętrze, które zostało podzielone na trzy gabinety psychoterapeutyczne, przytulne pomieszczenie socjalne, przyjazną poczekalnię oraz nowoczesne łazienki dostępne zarówno dla personelu, jak i pacjentów.

jasne wnętrze na poddaszu
Zielona kuchnia Ikea
metamorfoza łazienki

Poczekalnia została zaaranżowana w sposób wyjątkowy. Podzielono ją na trzy strefy, tak aby zwiększyć poczucie swobody pacjentów. Udało się stworzyć funkcjonalną i dobrze zagospodarowaną przestrzeń, pomimo sufitu i ścian ze skosami.

Płytki lastryko jako motyw przewodni

Niezwykle istotnym elementem całego projektu jest kolorowa płytka lastryko, która stanowi główny motyw przewodni. Jej odcienie zieleni, niebieskiego i złota pojawiają się nie tylko na podłodze i płytkach ściennych, ale także w meblach i detalach takich jak nóżki czy uchwyty, nadając wnętrzom spójny i pomysłowy charakter. Oryginalny drewniany parkiet, który pozostał w pokojach, dodaje aranżacji niepowtarzalnego uroku.

Zielona kuchnia Ikea z płytkami lastryko

Nie można również pominąć nietuzinkowego sufitu w kolorze szałwiowym, który stanowi wyraźny element wyznaczający strefę poczekalni, oraz licznych luster, które nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale także optycznie powiększają przestrzenie wspólne, tworząc niepowtarzalny efekt wizualny.

Funkcjonalna kuchnia z okapem GLOBALO

Pomieszczenie socjalne jest w pełni wyposażone, dzięki czemu gwarantuje funkcjonalność. Jednym z głównych elementów aranżacji jest biały okap przyścienny w kształcie tuby, który doskonale uzupełnia wystrój wnętrza. Jest to model GLOBALO Heweno 39 White, który pasuje doskonale do charakteru miejsca nie tylko ze względu na design, ale również ciche działanie. Ten model okapu uzyskuje na pierwszym biegu jedynie 43 dB, dzięki czemu pracuje komfortowo, nie zakłócając spokoju pacjentów i terapeutów.

Zielona kuchnia Ikea z płytkami lastryko

Efekty przed i po

Poniższe zdjęcia prezentują metamorfozę, jaką przeszło mieszkanie podczas remontu

metamorfoza kuchni
Metamorfoza wnętrza

Cały projekt przesiąknięty jest unikalnym stylem i dbałością o szczegóły. Powstałe na Ursynowie nowoczesne centrum terapeutyczne ma niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

Projekt i realizacja: JLW Studio www.jlwstudio.pl

Zdjęcia: Ula Mróz

Architekcie, a może Ty również chciałbyś się podzielić z nami swoją realizacją? Zachęcamy do przesłania zdjęć wraz z krótkim opisem wnętrza na e-mail [email protected]. Najciekawsze projekty i realizacje chętnie udostępnimy na naszym blogu i profilach social media.