• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Okap do zabudowy – sprawdź, co czyni go wyjątkowym

Okap do zabudowy – sprawdź, co czyni go wyjątkowym

okap loteo 60 white wizualizacja 3

Okap do zabudowy montujemy w szafce. W zasadzie go nie widać. Jest kompaktowym i wydajnym urządzeniem. Sprawdź, jakie ma atuty.

Okap do zabudowy – czystość w dwóch odmianach

Okap do zabudowy przeznaczony jest do kuchni, w których koncepcja aranżacji wnętrza zakłada schowanie sprzętów AGD w ciągu mebli.

Dzięki temu zyskujemy:

 • Czystość i przestronność aranżacji. Zabudowa meblowa zapewnia efekt spójnej optycznie płaszczyzny. Jest elegancko i konsekwentnie. Sprzęty oraz inne elementy wyposażenia kuchennego nie zaburzają wrażenia spójności wizualnej.
 • Możliwość sprawniejszego czyszczenia sprzętu, który jest mniej podatny na zabrudzenia. Okap kuchenny do zabudowy widoczny jest tylko jako fragment. Tylko ten element (czyli jego dolna część) jest bezpośrednio wyeksponowany na opary z gotowania. Nie osadza się też na nim kurz.

Okap do zabudowy – elegancka dyskrecja

Małe gabaryty okapu do zabudowy nie redukują mocy jego pracy. Oferujemy modele o bardzo dobrych parametrach technicznych, które są zdolne do szybkiej absorpcji oparów kuchennych nawet w bardzo przestronnych kuchniach o dużym metrażu, w tym otwartych na salon i jadalnię.

Mniejszy rozmiar i ulokowanie okapu w szafce pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania: przypraw lub książek kucharskich. Taka konstrukcja okapu sprawia również, że jest idealnym rozwiązaniem do pewnych koncepcji estetycznych kuchni:

 • W kuchniach zorientowanych na nowoczesny minimalizm rzędy i kolumny szafek tworzą ujednolicony blok, w którym kluczowy jest kolor i materiał (drewno lub błyszcząca płyta MDF). Okap podszafkowy do zabudowy jest w tym przypadku dyskretnym akcentem na spodzie szafki, podkreślającym nowoczesność aranżacji kuchni. Dzięki funkcji oświetlenia LED ładnie eksponuje design kafli i tworzy klimat.
 • W kuchniach o wyrazistych stylach np.: skandynawskim, rustykalnym czy prowansalskim, okapy do zabudowy nie kolidują ze zdobnym stylem mebli. W kuchniach o takiej koncepcji nieco industrialny sprzęt mógłby zakłócić ciągłość stylu, zwyczajnie do niego wizualnie nie przystając. Okap do zabudowy podszafkowy o kolorystyce spójnej ze spodem szafki wtapia się w jej spód. I w tym przypadku rzuca światło budujące klimat i głębię przestrzeni.

Okap do zabudowy – jakość czyni cuda

Okap eliminuje parę wodną, tłuszcz i zapachy z gotowania. Wchłania też kurz i drobnoustroje. Chroni nasze meble, ściany i działa prozdrowotnie. Oświetla też płytę grzewczą ułatwiając gotowanie. Tak wielofunkcyjne, przeznaczone na co najmniej 10 lat urządzenie, powinno być dobrej jakości. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 • Materiały dobrej jakości – stal szlachetna i szkło hartowane są odporne na niszczące czynniki zewnętrzne powiązane z gotowaniem: wysoką temperaturę i wilgoć. Nasze produkty mają te cechy.
 • Wydajność – duża moc absorpcji potrzebna jest zwłaszcza do dużych kuchni. Montujemy mocne silniki pozwalające na skuteczną eliminację oparów.
 • Głośność – pracujące urządzenie nie powinno zakłócać rozmów, przeszkadzać w słuchaniu muzyki, ani irytować swym szumem. Nasze okapy są ciche – generują przeważnie szum poniżej 50 dB na I biegu.
 • Energooszczędność –  oświetlenie ogranicza wydatki na prąd. Jest też w zgodzie z filozofią dbania o środowisko naturalne. Jest nam ona bliska.
 • Montaż okapu – pamiętajmy, że aby urządzenie pracowało prawidłowo, należy zadbać o jego prawidłowe podłączenie

Okap do zabudowy – ładna para

Okap do zabudowy podszafkowej wymaga precyzyjnego dopasowania otworu w szafce do wymiarów urządzenia. Proponujemy zakup okapu od razu w zestawie z szafką. Nie trzeba przez to przerabiać spodu szafki. Wybór szafek jest szeroki: to 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal.

W dokonaniu zamówienia pomaga specjalny konfigurator szafek.

W komplecie z szafką jest m.in. okap GLOBALO Loteo. Łączy on elegancką, designerską formę z dopracowaniem technologicznym i produkcyjnym. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła hartowanego i dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: bieli, szarości i czerni. Cechuje go cicha praca – 48 dB na I biegu oraz wydajność pochłaniania na poziomie do 640 m3/h. Wyposażony jest w sterowanie dotykowe, energooszczędne oświetlenie w formie paska LED. Dołączony jest również pilot.

Czarny okap do zabudowy GLOBALO LOTEO 60Okap do zabudowy GLOBALO LOTEO szary (dostępne są też inne kolory)

Kolejnym modelem okapu do kupienia w zestawie z szafką jest np. okap kuchenny GLOBALO Lofetti. Ma  nowoczesną koncepcję wzorniczą i bardzo dobre parametry działania. Wykonany jest ze stali nierdzewnej w trzech wersjach kolorystycznych: bieli, czerni i kolorze stali szlachetnej. Cechuje go cicha praca –  48 dB na I biegu oraz bardzo dobra moc absorpcji na poziomie do 580 m3/h. Sterowanie ułatwiają klawisze Soft-Touch z wyświetlaczem LED.

okap podszafkowy do zabudowy globalo lofetti 60 whiteOkap do zabudowy GLOBALO LOFETTI biały (dostępne są też inne kolory)

Najnowszym produktem w naszej ofercie jest okap kuchenny do zabudowy GLOBALO Amadio. Również w tym modelu postawiliśmy na wysoki standard: designu, parametrów technicznych i staranność wykończenia. Model ten ma nowoczesną linię, wykonany jest ze stali lakierowanej na czarno, biało lub stali inox. Jest bardzo cichy – generuje 48 dB na I biegu, przy bardzo dobrych atrybutach mocy – do  575 m3/h. Oświetlenie zapewnia pasek LED, a sterowanie odbywa się za pomocą klawiszy Soft-Touch.

Okap do zabudowy podszafkowy Globalo Amadio 60.1 BlackOkap do zabudowy GLOBALO AMADIO czarny (dostępne są też inne kolory)

Okapy do zabudowy są dyskretne i wydajne. Wpływają na czystość kuchni dosłownie i wizualnie. Można je kupić zarówno osobno, jak i w zestawie z szafką. Dzięki temu zyskujemy sprawny, wielofunkcyjny sprzęt, który harmonizuje z każdym stylem aranżacji.