Darmowa dostawa od 250,00 zł
2021-06-10

Okap kuchenny do zabudowy — który model warto wybrać?

Okap kuchenny do zabudowy to urządzenie, którego lista zalet jest niezwykle długa. Do największych można zaliczyć funkcjonalność i absolutnie dyskretny charakter, który pozwala na stworzenie spójnej i jednolitej kompozycji w kuchni. Okap do zabudowy sprawdzi się więc w niemal każdym typie aranżacji — od nowoczesnych po klasyczne. 

Czym kierować się wybierając okap kuchenny do zabudowy?

Przed zakupem okapu kuchennego do zabudowy warto zastanowić się przede wszystkim, jakich parametrów oczekujemy. Jeśli chcemy, aby okap pracował cicho, wybierzmy okap z niewielką ilością decybeli. Dzięki temu podczas gotowania będziemy swobodnie porozmawiać przez telefon lub posłuchać muzyki. Świetnym rozwiązaniem może być również okap z silnikiem zewnętrznym,  który można umieścić na poddaszu lub poza budynkiem. Wtedy jedynym dźwiękiem świadczącym o tym, że okap pracuje, będzie delikatny szum zasysanego powietrza, dlatego przebywanie w kuchni stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

Kolejnym krokiem przed zakupem, będzie obliczenie, jaka wydajność okapu jest potrzebna do kuchni, w zależności od jej kubatury. Im większe pomieszczenie, tym większa wydajność będzie wymagana od urządzenia, aby poradziło sobie z filtrowaniem powietrza. 

Umieszczając okap w zabudowie, trzeba także wziąć pod uwagę jego wymiary. W GLOBALO duża liczba modeli występuje w kilku wariantach, które można dopasować idealnie pod szerokość szafki. 

Rodzaje okapów do zabudowy

Okapy kuchenne do zabudowy mogą różnić się między sobą nie tylko parametrami i rodzajem zastosowanych materiałów, ale również konstrukcją. Najczęściej spotykane warianty to okapy: 

  • całkowicie ukryte — czyli takie, które można zlicować ze spodem szafki. 
  • częściowo widoczne — w których niewielki fragment widoczny jest spod szafki, co niekiedy uatrakcyjnia kuchnię, a w innych przypadkach ma na celu ułatwienie obsługi,
  • z silnikiem zewnętrznym — z turbiną wyprowadzoną poza pomieszczenie.

Dostępność wielu opcji pozwala dopasować odpowiedni okap do każdej zabudowy meblowej. 

Okap kuchenny do zabudowy — jakie sterowanie? 

W okapach do zabudowy można spotkać różne mechanizmy sterowania. Wśród najczęściej występujących można wskazać: 

  • przyciski mechaniczne,
  • pokrętła,
  • panel dotykowy,
  • pilot.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Klasyczne przyciski są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Pokrętła są dobrze wyczuwalne, dlatego okapem można sterować w pozycji wyprostowanej, a także zamontować go głębiej w zabudowie. Panel dotykowy sprawia, że powierzchnia okapu jest gładka, a tym samym łatwa do wyczyszczenia. Z kolei pilot pozwala na zdalne sterowanie okapem z różnych miejsc w kuchni. 

Polecane okapy kuchenne do zabudowy

Jak okap do zabudowy warto kupić? Oto kilka polecanych modeli GLOBALO, które będą pracować cicho, wydajnie, a przy tym z łatwością wkomponują się w kuchenne otoczenie.

Agendero 80

Okap kuchenny do zabudowy Agendero 80 został zaprojektowany do szafek o szerokości 80 cm. Ma jedynie 44 dB na pierwszym biegu, dlatego jest jednym z najciszej pracujących okapów na rynku. Wyposażono go w praktyczny wyświetlacz oraz wygodne w obsłudze klawisze soft-touch. Zastosowane oświetlenie jest energooszczędne. Agendero dostępny jest w aż trzech wersjach: białej, czarnej oraz inox, co pozwala na dopasowanie go do innych sprzętów kuchennych oraz mebli. 

okap podszafkowy 80 cm

Loteo 60

Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych Loteo 60 to estetycznie wykonany okap o świetnych parametrach. Posiada silnik o dużej mocy wynoszącej 525 m3/h, dlatego sprawdzi się rewelacyjnie w większych kuchniach. Loteo sterowany jest dotykowo lub opcjonalnie pilotem. Posiada pochłanianie szczelinowe, które zwiększa ciśnienie zasysania i sprawia, że okap jeszcze skuteczniej pochłania opary. Loteo cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób, które szukają eleganckiego i jednocześnie solidnego sprzętu do swojej kuchni.

okap czarny podszafkowy szklany

Silentio 60

Silentio 60 to okap bez silnika, który jest świetnym wyborem, jeśli chcemy cieszyć się w kuchni niemal całkowitą ciszą i spokojem. Urządzenie przystosowane jest do pracy z silnikiem zewnętrznym, który umieścić można w innymi pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Dzięki temu w kuchni będzie słychać jedynie delikatny szum zasysanego przez okap powietrza. Do okapu należy dokupić silnik z rodziny TW lub TZ. Silentio podobnie jak okap Loteo posiada pochłanianie szczelinowe, które wpływa na wzrost wydajności. Dużym atutem okapu jest także jego kompaktowość. Wysokość obudowy wynosi zaledwie 10,5 cm, dlatego jest to jeden najmniejszych okapów kuchennych do zabudowy, jakie dostępne są na rynku. 

okap bez silnika

Spedtero 60

Spedtero 60 zaprojektowany został z myślą o osobach, które poszukują całkowicie dyskretnego okapu kuchennego do zabudowy. Trapezowy korpus okapu umożliwia łatwy montaż zawiasów w szafce. Spedtero wyposażony jest w pokrętła, które są łatwo wyczuwalne w dotyku i tym samym pozwalają na wygodne sterowanie. Okap występuje w dwóch ponadczasowych kolorach — białym i czarnym. Opcjonalnie urządzenie można w ciekawy sposób ozdobić kolorowymi pokrętłami w odcieniu miedzianym lub złotym.

okap do zabudowy czarny

Dzięki dużej różnorodności każdy ma możliwość znaleźć okap kuchenny do zabudowy idealnie pasujący do danej kuchni.

Zobacz więcej dostępnych okapów GLOBALO i wybierz swój. 

pixel