Darmowa dostawa od 250,00 zł
2019-04-25

Okap kuchenny na pilota – top 6 modeli łatwych w obsłudze

Okap kuchenny na pilota – top 6 modeli łatwych w obsłudze


Okap kuchenny na pilota to łatwość i wygoda obsługi niezależnie od sprawności fizycznej i wzrostu osoby go użytkującej. Zobacz 6 modeli okapów, które mają pilota.

Pilot w okapie Loteo


Globalo Loteo to najwyższej klasy okap do zabudowy w szafce kuchennej ponad płytą grzewczą. Ma kilka szerokości i kolorów: do szafki 60 cm i 80 cm oraz w kolorze szarym, czarnym i białym.

Okap kuchenny na pilota Globalo Loteo

Okap Loteo 60 Black ma wygodne sterowanie dotykowe (sensorowe), a informacje o aktualnych programach pokazuje na czytelnym wyświetlaczu LED. Pilot w tym okapie jest niewątpliwym ułatwieniem, gdyż pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia, oświetlenia czy pozostałych funkcji (timer).

Pilot do okapu Globalo Loteo

Pilot jest minimalistyczny i prosty w obsłudze. Jednoznaczne ikonki pozwalają sprawnie sterować urządzeniem.

Okap kuchenny na pilota Mirida


Okap skośny Mirida to kolejny przykład okapu, do którego sterowania użyć możemy pilota. Okapy Mirida dostępne są w szerokościach 60 cm i 90 cm oraz w kolorze białym i czarnym.

Okap kuchenny na pilota Globalo Mirida

Wyciąg na pilota Mirida 90 White to eleganckie urządzenie z białego szkła hartowanego, które zapewnia dużą wytrzymałość. Wydajność na poziomie 670 m3/h daje ogromne możliwości wentylacyjne, dzięki czemu kuchnia jest chroniona przed niekorzystnymi działaniami wilgoci.

Okap kuchenny na pilota Argentelo


Okapy kuchenne wyspowe wyposażone w pilot są zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Nie musimy sięgać ręką wysoko ponad płytę – wystarczy, że dotkniemy odpowiedniego przycisku na pilocie.

Okap kuchenny na pilota Argentelo

Okap wyspowy na pilot Argentelo Black to urządzenie na myśl przywodzące stylową lampę glamour. Montuje się go nad kuchenką gazową lub elektryczną na specjalnych, mocnych stalowych linkach, które można regulować. Okap działa w trybie pochłaniacza, co oznacza, że pozostaje niepodłączony do zewnętrznego kanału wentylacyjnego. Zamiast tego pracuje na dodatkowym, wymiennym filtrze węglowym, który za pomocą absorpcji uwalnia powietrze z wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.

Pilot do okapu Globalo Argentelo

Pochłaniacz Argentelo, oprócz pełnienia funkcji wentylacyjnej, ma także rozbudowane opcje oświetleniowe. Za pomocą pilota możemy sterować dekoracyjnym oświetleniem LED RGB. Widoczne jest ono w postaci pasków otaczających dolną krawędź okapu. Za pomocą pilota sterować możemy zarówno natężeniem światła, jak i kolorystyką!

Okap kuchenny na pilota Serina


Innym interesującym okapem wyspowym jest okap Serina występujący w kolorze białym lub czarnym.

Okap kuchenny na pilota Globalo Serina

Okap na pilota Serina White to także egzemplarz wyglądem przypominający nowoczesną lampę. Jego lekkość w kuchni robi duże wrażenie, co chroni przed przytłaczającym charakterem niektórych topornych sprzętów AGD.

Serina, podobnie jak wcześniejszy model Argentelo, przeznaczony jest dla użytkowników, którzy preferują podłączenie sprzętu w trybie pochłaniacza, bądź też jest to dla nich jedyna opcja, by cieszyć się czystym powietrzem w kuchni.

Okap kuchenny na pilota Sareto


Okap Sareto to klasyczna bryła okapu przyściennego w formie odwróconej litery T. Występuje w szerokości 60 cm oraz 90 cm.

Okap kuchenny na pilota Globalo Sareto

Okapy przyścienne montujemy na ścianie ponad płytą grzewczą. Odległość montażu zależy od rodzaju okapu oraz płyty (gazowa czy elektryczna). Urządzenie ma nieprzeciętną wydajność 710 m3/h, którą osiąga na najwyższym biegu boost. Okap przyścienny Sareto może pracować z turbiną zewnętrzną, dzięki której jego praca staje się prawie bezgłośna.

Okap kuchenny na pilota Liveno


Użytkowanie okapu sufitowego bez pilota byłoby dość uciążliwe (a wręcz niemożliwe), dlatego znajduje się on na wyposażeniu. Okap sufitowy Liveno to przykład takiego urządzenia.

Okap kuchenny na pilota Globalo Liveno

Okap Liveno wyposażony jest w wielowarstwowy, wzmacniany filtr aluminiowy. Jego zadaniem jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu, kurzu i brudu, więc należy pamiętać, żeby myć go regularnie (np. raz w miesiącu).

W okapie umieszczono mocne źródło światła – 2 diody o mocy 12W każda, które z powodzeniem zastępują górne oświetlenie w kuchni. Nawet jeśli akurat nie przygotowujemy żadnego posiłku, możemy włączyć okap, który będzie spełniał zadanie nowoczesnej i energooszczędnej lampy.

Podsumowanie


Okapy kuchenne z pilotem są udogodnieniem dla użytkowników, którzy cenią sobie ergonomię w kuchni:

  • w pilot wyposażone są zarówno okapy montowane wyżej (sufitowe, wyspowe), jak i te instalowane na bardziej tradycyjnej wysokości (okapy do zabudowy, okapy przyścienne skośne i przyścienne w kształcie odwróconej litery T)

  • pilot w okapie służy do sterowania wszystkimi dostępnymi funkcjami (włączanie i wyłączanie, oświetlenie, biegi, timer, funkcja boost i inne)

  • w niektórych modelach (jak np. w okapie Argentelo) pilot to także prawdziwa konsola świetlna, dzięki której ustawimy odpowiedni kolor i natężenie dodatkowego, dekoracyjnego oświetlenia RGB

  • okap wyposażony w pilot bez problemu obsłuży osoba niska lub o ograniczonej sprawności fizycznej

  • piloty w okapach Globalo są niewielkich rozmiarów i mają czytelne przyciski, które są proste i intuicyjne w obsłudze


Okap kuchenny w kuchni jest dziś urządzeniem tak samo niezbędnym, jak lodówka, piekarnik, zmywarka czy mikrofalówka. Do lamusa odeszły nieatrakcyjne wizualnie modele wykonane z materiałów nieodpornych na upływ czasu (co widać w kuchniach naszych rodziców czy dziadków, którzy nie zmieniali okapu od 20 lat, gdzie królują pożółkłe okapy teleskopowe wykonane ze słabej jakości tworzyw sztucznych).

Dziś okap kuchenny to nowoczesne, inteligentne urządzenie, które uczyni nasze życie wygodniejszym, a kuchnię piękniejszą.
pixel