Okap wolnowiszący nad wyspą kuchenną
Okap wolnowiszący to rozwiązanie do kuchni z wyspą. Sprawdź modele, które zamontujesz nad płytą grzewczą umieszczoną na wyspie kuchennej. W kuchniach z wyspą kuchenną niezbędna jest prawidłowa wentylacja. Wentylacja grawitacyjna oraz rekuperacja to za mało. Każda kuchnia, a zwłaszcza przestronna, otwarta na salon, wymaga zamontowania wydajnego okapu kuchennego. Usunie on wilgotne powietrze, brud i cząsteczki tłuszczu, chroniąc jednocześnie nasze zdrowie i dobry stan mebli oraz innych urządzeń.
Okap wolnowiszący w kształcie tuby
Tuba jest nowoczesną formą, która już dawno zyskała uznanie wśród miłośników nowoczesnych wnętrz. Okap o tym kształcie zajmuje niewiele miejsca i precyzyjnie pochłania parę wodną wydobywającą się z garnków podczas gotowania.
Okap wyspowy Globalo Cylindro Isola potrafi połączyć styl tradycyjny z nowoczesnym. Dobrze współgra z frezowanymi frontami szafek, czy eleganckim, kryształowym oświetleniem w stylu glamour.
Dzięki swojej wysokiej wydajności (aż 742 m3/h) skutecznie przefiltruje powietrze w kuchni typu open space. Przebywanie w salonie będzie zatem przyjemniejsze. Niski poziom dźwięku (jedynie 46 dB) sprawia, że domownicy mogę bez przeszkód wykonywać swoje codzienne czynności, jak czytanie, oglądanie TV, czy słuchanie muzyki.
Okap Cylindro Isola, widoczny na wcześniejszej wizualizacji, wykonano ze stali szlachetnej INOX. Dostępne są jednak także wersje kolorystyczne. Urządzenie możemy bowiem pomalować na wybrany kolor, co wprowadzi ciekawe rozwiązania aranżacyjne do naszej kuchni. Pomaluj okap na biało, czarno, zielono, czerwono, fioletowo lub w jakiejkolwiek innej barwie dostępnej w palecie RAL.
Okap wolnowiszący na linkach
Okapy wyspowe mają także charakter bardziej dekoracyjny. Niektóre przypominają nowoczesne lampy montowane do sufitu. Przykładem jest okap wyspowy Globalo Tudara występujący w kolorze białym lub czarnym.
Okap Tudara montuje się na stalowych linkach, które można regulować, by odpowiednio dobrać wysokość jego zawieszenia. Dzięki czterem energooszczędnym punktom świetlnym LED jest idealnym, dodatkowym źródłem światła nad wyspą kuchenną.
Co ciekawe, model ten pracuje wyłącznie w trybie pochłaniacza. Oznacza to, że każdy, kto z jakichś powodów nie może (lub nie chce) podłączyć okapu rurą do kanału odprowadzającego, może cieszyć się czystym powietrzem w kuchni. Dzięki filtrowi węglowemu pochłaniacz neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć.
Okap Tudara wolnowiszący rozpoczyna swoją pracę od 46 dB, co sprawia, że jest to urządzenie ciche i towarzyszące domownikom.
Okap wolnowiszący typu T-Line
Okap ten ma kształt odwróconej litery “T”. Jest to jeden z popularnych rodzajów okapów ze względu na swoją klasyczną formę. Będzie cieszył oko w przestronnej kuchni otwartej na salon, w której króluje nowoczesna wyspa.
Okap wolnowiszący Globalo Divida Isola pasuje do dużych przestrzeni. Razem z białymi meblami i jasnym drewnem wprowadzi do kuchni przytulność.
Ma świetne parametry techniczne. Jego wydajność to 715 m3/h. Daje to gwarancję skutecznego oczyszczenia powietrza. Oświetlenie LED wpływa pozytywnie na klasę energetyczną tego urządzenia. Okap Divida wykonano ze stali szlachetnej lakierowanej na biało oraz wygiętego, bezbarwnego szkła hartowanego.
Dodatkowe funkcje (timer w zakresie od 1 do 90 minut, bieg intensywny boost, przyciski Soft-Touch, wyświetlacz LCD, czujnik zabrudzenia filtrów, minutnik, sensor pary) sprawiają, że urządzeniem steruje się naprawdę wygodnie.
Okap wolnowiszący w kształcie prostopadłościanu
Oryginalnym kształtem okapu wolnowiszącego jest prostopadłościan. Jest to symetryczny okap wyspowy, który wprowadzi do przestrzeni ład i porządek.
Wersja w kolorze srebrnym (jest jeszcze biała i czarna) to wymarzony dodatek do kuchni industrialnej w stylu loftowym. Okap wyspowy prostokątny Globalo Werno może pracować z silnikiem zewnętrznym. Gdy podłączymy go do turbiny zewnętrznej, jego praca będzie niemalże bezgłośna. Silnik zewnętrzny zamontować można w garażu, w piwnicy, na strychu, czyli wszędzie tam, gdzie jego praca nie będzie nikomu przeszkadzała.
Okap wolnowiszący niczym lampa
Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że mamy do czynienia z nowoczesną lampą. Okazuje się jednak, że przed oczami widzimy nowoczesny pochłaniacz o designerskiej formie i wysokich parametrach technicznych.
Okap na linkach Globalo Arenoflow to niepowtarzalne urządzenie. Łączy w sobie cechy funkcjonalnej lampy oraz efektywnego pochłaniacza. Możemy go włączyć, nawet gdy aktualnie nie przygotowujemy żadnych posiłków na kuchence. Oświetlenie Power LED uprzyjemni nam przebywanie w kuchni i salonie.
Okapy wolnowiszące - najważniejsze fakty
- okap wolnowiszący jest okapem wyspowym - może przybierać różne formy: okapu na stalowych linkach, okapu tuby, w kształcie odwróconej litery “T”, prostokątnego
- okap wolnowiszący może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu (w zależności od modelu)
- wydajność dobierzmy do kubatury kuchni: im kuchnia jest większa, tym potrzebuje wyższej wydajności
- okap wiszący nad płytą grzewczą spełnia także funkcje oświetleniowe, które ułatwiają pracę w kuchni oraz wprowadzają przytulny klimat
- gdy podłączymy okap wolnowiszący rurą do kanału wentylacyjnego, możemy ją zabudować wg uznania (maskownicą, płytami regipsowymi)
- by cieszyć się najcichszą pracą okapu, warto zamontować w osobnym pomieszczeniu silnik zewnętrzny
Okap wolnowiszący to odpowiedź na zwiększającą się popularność wysp kuchennych w naszych domach.