Darmowa dostawa od 250,00 zł
2019-03-13

Okapy kuchenne podszafkowe – niewielki i mocny sprzęt do zabudowy

Okapy kuchenne podszafkowe – niewielki i mocny sprzęt do zabudowy

Okapy kuchenne podszafkowe zabudowuje się w szafce ponad płytą grzewczą. Ich rozmiar dostosowuje się do wielkości płyty i szafki. Występują w szerokościach od 50 do 80 cm. Jeśli szukasz takiego sprzętu, ten tekst jest dla Ciebie.

Kompaktowy rozmiar

Gdy zamontujesz okap do zabudowy w szafce nad kuchenką, pozostanie on niemalże niewidoczny. Od dołu szafki będzie widać jedynie przyciski sterujące. Gładka powierzchnia okapu jest wygodna w czyszczeniu, a filtr metalowy łatwy do demontażu. To ważne, gdyż należy go myć mniej więcej raz w miesiącu.

Miejsce w szafce ponad okapami kuchennymi do zabudowy i obok nich można wykorzystać na przechowywanie dodatkowych akcesoriów, gdyż mają one maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Ważą od kilku do kilkunastu kilogramów, więc są wdzięcznym produktem do transportu.

 

Okap kuchenny podszafkowy Globalo


Mocne silniki

 

Naszym nadrzędnym celem było stworzenie okapu kuchennego do zabudowy, który będzie wydajny i jednocześnie cichy. Udało nam się to za pomocą sprytnego posunięcia. Postanowiliśmy nieco zmniejszyć moc silnika na biegu początkowym, czyli tym najczęściej używanym w kuchni. Dzięki temu przy wydajności wstępnej 200 m3/h nasze okapy pracują poniżej 50 dB. Okazuje się, że był to dobry kierunek.

 

Użytkownicy okapów GLOBALO cenią je obie głównie za te dwie cechy, czyli wydajność i cichą pracę. Głośność pracy oczywiście nieco wzrośnie przy biegach najwyższych i funkcji booster, ale jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż urządzenie musi wtedy w bardzo krótkim czasie przefiltrować nagromadzone brudne powietrze.

 

Okap kuchenny podszafkowy silnik

 

W okapie Globalo Loteo zastosowaliśmy mocny silnik o wydajności 640 m3/h. Cztery poziomy prędkości umożliwiają pełną regulację intensywności pochłaniania oparów. To przykład urządzenia, które ma niewielkie rozmiary, ale całkiem duże możliwości. Z powodzeniem przefiltruje brudne powietrze nawet z dużych pomieszczeń i kuchniach otwartych na salon.


Dobry design

Okapy kuchenne podszafkowe wykonujemy z wysokiej klasy materiałów. Szkło hartowane, stal nierdzewna, stal lakierowana – to materiały, które pozwalają cieszyć się dobrym sprzętem przez wiele lat. Są punktem wyjścia dla naszych projektantów, którzy z ich użyciem tworzą okapy kuchenne w niczym nieustępujące najlepszym światowym produkcjom prosto z Włoch czy Hiszpanii. I mają nad nimi przewagę – są tańsze.

 

Okap kuchenny podszafkowy Globalo Silentio

 

Nowoczesna zabudowa kuchenna wymaga sprzętu, który sprosta jej wymaganiom projektowym. Najtańsze okapy zwykle są mało atrakcyjne wizualnie i zauważy to nawet nowicjusz w tej dziedzinie. Postaraliśmy się o to, by przy zachowaniu rozsądnej ceny, zaproponować w zamian sprzęt, który po prostu jest ładny i cieszy oko.

 

Czarny okap Globalo Silentio prezentuje się dobrze w zabudowie w kolorze imitującym drewno oraz wśród białych szafek. Energooszczędny pasek LED przyjemnie towarzyszy podczas gotowania i sprawia, że w kuchni panuje przytulny klimat. Okap jest lekki (6,35 kg), współpracuje z zewnętrznym silnikiem poddaszowym oraz można nim sterować za pomocą pilota.

 

Ciche okapy kuchenne podszafkowe

Po cóż nam okap, którego nie będziemy włączać ze względu na denerwującą, głośną pracę silnika? Priorytetem stało się dla nas dostarczanie urządzeń, które nie denerwują.

Okap podszafkowy Globalo Delico to propozycja nieco tańsza, ale niepozbawiona zalet. Cicha praca (od zaledwie 47 dB) pozwala na chętne i częste jego włączanie, dzięki czemu powietrze w kuchni jest podczas gotowania zawsze filtrowane. Użytkownicy często sygnalizują, że rzadko włączają okap kuchenny, bo pracuje on za głośno. Właśnie dlatego postanowiliśmy opracować modele pracujące na poziomie poniżej 50 dB.

 

Okap kuchenny podszafkowy Globalo Delico


Wyciągi i pochłaniacze

Decydując się na okap kuchenny podszafkowy, możesz wybrać, czy będzie to wyciąg, czy pochłaniacz. Ten pierwszy należy podłączyć rurą do zewnętrznego kanału wywiewnego. Para wodna i brudne powietrze usuwane są wtedy poza kuchnię. Jeśli masz taką możliwość – zawsze podłącz okap do wentylacji. Będzie on pracował wydajniej i ciszej. Wyciąg pracuje wyłącznie z filtrem metalowym (najczęściej aluminiowym), który ma postać wielowarstwowych siateczek zatrzymujących brud. Filtr ten należy regularnie myć.Okap kuchenny podszafkowy filtr metalowy

 

W przypadku pochłaniacza powietrze cyrkuluje w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że filtr węglowy, który należy zamontować dodatkowo, oczyszcza je z nieprzyjemnych zapachów, ale nie usuwa poza kuchnię. Powietrze wraca do niej oczyszczone. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów węglowych, żeby okap zachował swoje dobre właściwości. Powinno się to robić średnio co 3 miesiące. Filtr węglowy zawsze dobierz do konkretnego modelu okapu.Okap kuchenny podszafkowy filtr węglowy

 

Filtr węglowy może mieć postać kasety lub okrągłej puszki. Powyższy egzemplarz, czyli filtr węglowy ASC 450, jest kompatybilny np. z okapem do zabudowy Globalo Insolita. W zestawie znajdują się 2 sztuki, które montuje się po obu stronach obudowy silnika.


Okapy kuchenne podszafkowe Globalo

 

Wkłady do zabudowy Globalo to propozycja dla wszystkich użytkowników, którym marzy się niewidoczny sprzęt zabudowany w szafce kuchennej. Podsumujmy zatem najważniejsze informacje o tych urządzeniach:

    • mogą pracować jako pochłaniacze lub wyciągi
    • mają mocne silniki (wydajność nawet do 640 m3/h)
    • pracują cicho (poziom dźwięku na biegach początkowych nie przekracza 50 dB)
    • są wytrzymałe (zastosowanie porządnych materiałów odpornych na wilgoć i wysokie temperatury)
    • są dobrze zaprojektowane (design traktujemy na równi z funkcjonalnością)
    • mają energooszczędne oświetlenie (diody lub paski LED zmniejszą rachunki za prąd)

Sprawdź też nasz konfigurator szafek do okapu, za pomocą którego z łatwością dobierzesz odpowiednią szafkę do swojego okapu.

pixel