Home / Poradnik / Filtry aluminiowe

Filtry aluminiowe

Okap kuchenny GLOBALO Altara Max

Filtry aluminiowe

Tłuszcz jest szeroko stosowany, dlatego ciężko wyobrazić sobie rezygnację z tego składnika podczas gotowania. Niemniej jednak bywa on niezwykle uciążliwy. Cząsteczki tłuszczu uwolnione podczas przygotowywania potraw do powietrza poruszają się w chaotyczny sposób, przez co osiadają na powierzchniach, prowadząc do szybkiego ich zabrudzenia.  Aby zatrzymać ten proces, w okapach kuchennych stosuje się filtry aluminiowe.

Filtry aluminiowe wykorzystywane są zarówno do pracy okapu w trybie wyciągu, jak i pochłaniania. Wykonane są z aluminiowych siatek i ich podstawowym zadaniem jest dokładne wyłapywanie drobinek tłuszczu, które unoszą się podczas gotowania i mają zwyczaj gromadzić się w naszej kuchni.

Zaletą filtrów aluminiowych jest możliwość mycia ich w zmywarce. Koniec z szorowaniem lepiącego się tłuszczu, który osiada na Twoich meblach, żaluzjach, roletach oraz artykułach sprzętu domowego. Wystarczy, że co najmniej raz w miesiącu wyczyścisz filtr aluminiowy, a wówczas cały tłuszcz będzie mógł prawidłowo osadzać się na filtrze, a nie na okolicznych przedmiotach i szafkach.

banerek_wybor_okapu_form