• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Złoty okap GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD

Złoty okap GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD

salon z wyspą złoty okap globalo

Złoty okap GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD 

Stal nierdzewna, zwłaszcza stal szczotkowana, króluje w naszych kuchniach od wielu lat. Lubimy ją za jej wszechstronność, niezawodność, właściwości fizykochemiczne i piękny wygląd. Nadeszła jednak era innego metalu szlachetnego – złota. Sprawdź, jak złoty okap GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD oraz inne złote dodatki wpisują się w ten trend.

Złoty okap GLOBALO Cylindro Isola

Głównym akcentem dekoracyjnym i zarazem funkcjonalnym proponujemy uczynić złoty okap. To najnowsze dzieło naszych projektantów. Złoty okap GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD przygotowany został z myślą o użytkowaniu nad wyspą kuchenną. Można go też zamontować nad płytą grzewczą umieszczoną przy ścianie.

Cylindro isola gold złoty

Intensywną, mieniącą się barwę, okap złoty zawdzięcza szlachetnej stali lakierowanej metodą proszkową na złoty kolor. Jest to jeden z najlepszych sposobów, by stalowemu urządzeniu nadać inny kolor niż srebrny. Sprawia, że powierzchnia złotego okapu jest gładka i odporna na korozję, wysoką temperaturę czy wilgoć. Powłokę tę można także łatwo czyścić miękką ściereczką oraz specjalistycznym środkiem do czyszczenia stali.

Zalety złotego okapu GLOBALO Cylindro Isola

Oprócz tego, że złoty okap tuba będzie spektakularnie wyglądał w Twojej kuchni, ma też szereg zalet funkcjonalnych. Poznaj kilka najważniejszych z nich.

 • Złoty okap GLOBALO pracuje cicho. Minimalny poziom dźwięku (na I biegu) to jedynie 46 dB. Dzięki temu domownicy podczas gotowania mogą spokojnie rozmawiać, słuchać muzyki i oglądać telewizję.
 • Ma wysoką wydajność maksymalną (na poziomie 742 m3/h). Dzięki temu Twoja kuchnia jest czysta i higieniczna. Brudne i wilgotne opary powstające podczas przygotowywania posiłków znikają w czeluściach komina wentylacyjnego lub filtra węglowego.
 • Okap złoty GLOBALO Cylindro jest energooszczędny. Zadbaliśmy o to, montując w nim wydajny silnik, zaopatrując sprzęt w wysoką klasę energetyczną oraz oszczędzające energię elektryczną oświetlenie Power LED.
 • Zamontowany w suficie – da oddech i przestrzeń ścianom. Kuchnia będzie nieprzytłaczająca i przestronna.

Złote dodatki w kuchni

Oczywiście, jeśli chcesz mieć kuchnię z odrobiną stylu glamour, musisz zadbać o więcej stylowych elementów. Żeby całość była uporządkowana i nieprzeładowana, poza złotym okapem polecamy kilka rozwiązań, które Ci w tym pomogą.

 • stosuj złote dodatki z umiarem: złote relingi, uchwyty szafek, zdobne świeczniki, kawiarka, taca, filiżanka czy wazon to świetne pomysły – pamiętaj tylko, by nie przesadzić – jeśli dasz wszystkiego za dużo, w kuchni zapanuje chaos
 • postaw na złote oświetlenie: eleganckie (białe lub czarne) lampy ze złotym wnętrzem nadadzą kuchni świetlistej poświaty wieczorem, a w dzień będą pięknie odbijały światło słoneczne wpadające przez okna
 • pomyśl o innych detalach w stylu glamour: niech złoty okap będzie miał towarzystwo kryształowego żyrandola, szklanych pater na ciasto czy kryształowych kieliszków widocznych przez oszklone szafki
 • dodaj elementy wyposażenia z mosiądzu, stali, miedzi czy różowego złota: niech Twoja kuchnia gra błyszczącą feerią luksusu

Kuchnia z wyspą i złotym okapem GLOBALO Cylindro Isola

Wyspa kuchenna daje dużo swobody. W takiej aranżacji do przestrzeni, przy której przygotowuje się posiłki, jest łatwy dostęp praktycznie z każdej strony. Domownicy mogą przy niej usiąść i zająć się swoimi sprawami, a osoba gotująca w tym samym momencie znajduje się blisko. Wyspa kuchenna zbliża ludzi.

salon z wyspą złoty okap globalo Zdjęcie: Marika Jóźwiak

W kuchni, gdzie nacisk postawiono na złote dodatki, należy pamiętać też o kilku ważnych kwestiach aranżacyjnych:

 • zadbaj o to, by złote dodatki miały podobny odcień – nie muszą być identycznie, mogą różnić się kształtem i wielkością, ale wskazane jest, by miały zbliżony złoty odcień
 • niech złoto w kuchni będzie także funkcjonalne, a nie wyłącznie ozdobne – złoty okap filtruje powietrze, złote uchwyty pomagają otwierać szafki, złota lampa oświetla pomieszczenie, a odkręcając złotą baterię, uzyskasz zło…wodę :)
 • za pomocą kolorów, mebli i dodatków rozdziel wizualnie przestrzeń na część roboczą i wypoczynkową; w naszej aranżacji w części kuchennej przeważa biel, w salonie natomiast czerń – oba te kolory świetnie komponują się ze złotem
 • wykorzystaj światło naturalne: tzw. golden hour, czyli złota godzina, to światło słoneczne tuż po wschodzie i tuż przed zachodem słońca (jest niezwykle intensywne i ciepłe), fotografowie twierdzą, że to najlepszy moment na robienie zdjęć krajobrazu – pozwól, by naturalny złoty kolor dostał się przez okna do Twojej kuchni

Zwieńczeniem starań, by kuchnia nabrała złotego charakteru, jest złoty okap tuba GLOBALO Cylindro Isola 39 GOLD. Montując go nad wyspą kuchenną, masz wpływ na to, czy urządzenie będzie pracowało jako wyciąg, czy jako pochłaniacz.

W pierwszym przypadku należy go podłączyć rurą do zewnętrznego kanału wentylacyjnego (komina). Złoty okap GLOBALO może także pracować jako pochłaniacz. Wtedy zbędne jest prowadzenie rur i zabudowywanie ich w suficie podwieszanym – wystarczy wymienny filtr węglowy.

Jeśli masz taką możliwość – podłącz okap do wentylacji. Jak każdy inny okap, będzie on wtedy wydajniejszy i cichszy.

Kuchnia ze złotymi dodatkami jest elegancka i wyrafinowana. Miłośnicy złotych elementów swoją codzienną przestrzeń wzbogacają stylowym wyposażeniem, takim jak zdobione lampy, żyrandole, świeczniki czy złoty okap wyspowy, który króluje nad całością. Forma tuby sprawia, że w powietrzu, dosłownie i w przenośni, zostaje sporo przestrzeni i oddechu.