okapy przyścienne skośne

Przyścienne skośne

Okapy przyścienne skośne cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

Ich uchylna forma sprawia, że są wygodne w użytkowaniu. Okap przyścienny skośny idealnie wpasuje się w przestrzeń między szafkami górnymi. Zamontowany na ścianie nad kuchenką pochłania nieprzyjemne zapachy, cząsteczki tłuszczu oraz brudu i parę wodną. Dzięki niemu kuchnia jest czysta i higieniczna. Wybierz model odpowiedni do swojej kuchni spośród różnych rozmiarów, kolorów oraz stylów.

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Okapy przyścienne Skośne

Zobacz wszystkie 10 produkty

Wyświetl: 42 / 84 / Wszystkie

Okapy przyścienne skośne – wygoda w użytkowaniu

Okapy przyścienne skośne montuje się na ścianie w kuchni nad płytą grzewczą. Jako że są skośne, czyli mają uchylny charakter, ich użytkowanie jest niezwykle wygodne. Wyższe osoby, które przygotowują posiłek, mogą się swobodnie poruszać przy kuchence bez ryzyka zahaczenia o okap głową. Okap przyścienny skośny jest niejako przytulony do ściany, dzięki czemu zostawia sporo wolnej przestrzeni. 

Okapy przyścienne skośne – funkcjonalności

Zadaniem okapu przyściennego skośnego jest usuwanie wilgoci i pary wodnej powstałej podczas gotowania. Dodatkowo okap skośny zatrzymuje na filtrze metalowym tłuszcz i brud, dzięki czemu chroni meble przed ich przywieraniem. Likwidując nieprzyjemne zapachy (np. spalenizny lub z gotowania niektórych potraw), zapobiega ich wnikaniu w tkaniny (zasłony, tapicerkę, dywany). 

Nowoczesne okapy skośne wyposażone są w szereg funkcjonalności, które wynoszą je na wyżyny zaawansowania technologicznego. Wiele modeli może pracować z turbiną zewnętrzną. Dzięki zamontowaniu silnika poza kuchnią – okap pracuje niemalże bezgłośnie. Niektóre okapy przyścienne skośne są wyposażone w pilot zdalnego sterowania, który ułatwia uruchamianie urządzenia osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Przyścienne skośne – wyciągi lub pochłaniacze

Najlepszym pomysłem jest zamontowanie w domu wyciągu, czyli okapu przyściennego skośnego podłączonego rurą do komina wentylacyjnego. Wilgotne opary i tłuste cząsteczki wyprowadzane są wtedy poza kuchnię, pozostawiając w niej czyste powietrze. Czasem jednak montaż wyciągu jest utrudniony lub wręcz niemożliwy (np. w budynku wielorodzinnym). W takiej sytuacji zalecamy zamontowanie okapu w trybie pochłaniacza, czyli w cyrkulacji zamkniętej. Do sprawnej pracy okap wymaga jedynie wymiennego filtra węglowego.

Okapy przyścienne skośne – design, wykonanie, materiały

Przyścienne okapy skośne GLOBALO produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Jest to nierdzewna stal szlachetna INOX, stal lakierowana na wybrany kolor (z palety RAL) oraz wytrzymałe i odporne na zarysowania szkło hartowane. Nad projektami czuwają doświadczeni specjaliści, a sztab inżynierów dba, by końcowy produkt spełniał wszelkie normy jakości oraz oczekiwania Klientów.