• raty globalo
  • Cechy GLOBALO

  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>
Home / Blog / Okap skośny – zobacz nasze najlepsze aranżacje

Okap skośny – zobacz nasze najlepsze aranżacje

Okap skośny Globalo Rendero

Okap skośny – zobacz nasze najlepsze aranżacje

Okap skośny jest często wybieranym rodzajem do współczesnych kuchni. Nic dziwnego, łączy w sobie nowoczesny design, wygodę i najnowszą technologię. Zobacz aranżacje kuchni z okapem skośnym, które zainspirują Cię do zmian w Twoim domu.

Okap skośny Globalo Rendero

Okapy skośne montuje się do ściany ponad płytą grzewczą. Dzięki swojemu uchylnemu charakterowi – zajmują niewiele miejsca, pozostawiając więcej przestrzeni w kuchni. 

Okap przyścienny skośny z powodzeniem możesz użytkować jako wyciąg. Pracuje wtedy z podłączeniem rurą do komina wentylacyjnego. Natomiast pochłaniacz pracuje w obiegu zamkniętym z dodatkowym filtrem węglowym.

Okap skośny w kuchni skandynawskiej

Styl skandynawski jest być może najpopularniejszym stylem, w jakim współcześnie aranżujemy swoje kuchnie. Jest funkcjonalny, prosty, przestronny, jasny i po prostu ładny. 

Okap skośny GLOBALO Rendero w kolorze czarnym będzie idealnym przełamaniem bieli, szarości i jasnego drewna w Twojej kuchni skandynawskiej. Dobrze współgra z jasnymi, drewnianymi blatami, białymi lub szarymi ścianami i białymi frontami mebli.

Okap Rendero oprócz tego, że jest majstersztykiem wzornictwa, charakteryzuje się też wysokimi parametrami technicznymi. To połączenie stali nierdzewnej ze szkłem hartowanym w geometryczne formy.

Okap skośny Globalo Rendero

Maksymalna wydajność 745 m3/h pozwala skutecznie usunąć wszelkie nieczystości z powietrza w kuchni. Energooszczędne oświetlenie LED zadba o niższe rachunki za prąd oraz klimatyczną atmosferę w kuchni. Sterowanie dotykowe sprawi, że obsługa okapu będzie codzienną przyjemnością.

Kuchnia nowoczesna z okapem skośnym

Chcemy, by nasze kuchnie były funkcjonalne, higieniczne i nowoczesne. Warunkiem nadrzędnym często jest łatwość czyszczenia kuchni i szybkość doprowadzenia jej do porządku po nawet intensywnym gotowaniu.

Okap skośny Globalo Zenesor

W kuchni nowoczesnej niezbędnym urządzeniem jest okap kuchenny, który dba o czystość powietrza, usuwanie wilgoci i tłustych cząsteczek. Chroni dzięki temu inne urządzenia oraz meble.

Okap skośny GLOBALO Zenesor to urządzenie, które sprosta tym wyzwaniom. Jego niewielki rozmiar sprawia, że nadaje się nawet do niewielkiej kuchni w bloku, w której liczy się każdy centymetr powierzchni. Ma uchylną formę i szerokość 60 cm.

Elegancki okap Zenesor wykonany został z wytrzymałego szkła hartowanego oraz stali lakierowanej na kolor czarny. Ciekawym uzupełnieniem i przełamaniem formy jest pasek LED umieszczony u jego dołu, który rozświetla płytę grzewczą.

Okap kuchenny Zenesor 90.1 Black

Model ten ma klasyczny, ponadczasowy kształt, dzięki czemu pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni, w których liczy się funkcjonalność. Dobrze komponuje się zarówno z jasnymi jak i ciemnymi meblami. Pasuje do kamiennych blatów, szklanych paneli na ścianie i elementów z ciemnego drewna.

Okap przyścienny skośny w kuchni angielskiej

Kuchnie angielskie współcześnie projektujemy głównie z czerpaniem z niektórych jej aspektów. W końcu w klasycznej kuchni wiktoriańskiej nie było mowy o nowoczesnym sprzęcie AGD, bez którego dziś nie jesteśmy się przecież w stanie obejść.

okap przyscienny globalo altemo 75 cream wizualizacja

Współczesna kuchnia angielska nadal jest wyrafinowana i ochoczo nawiązuje do tradycyjnych brytyjskich motywów. Z pewnością charakteryzuje się też mniejszym bogactwem, przepychem i zdobnością.

Drogie elementy ozdobne miały niegdyś wskazywać na zamożność i klasę społeczną właścicieli. Obecnie meble w kuchni angielskiej są solidne i nadal nieco bardziej ozdobne niż np. w kuchni skandynawskiej. Stosuje się w nich zdobne uchwyty, przeszklenia, a fronty są frezowane. W takiej kuchni ważne miejsce zajmuje stół, przy którym domownicy gromadzą się kilkakrotnie w ciągu dnia.

okap przyscienny globalo altemo 75 cream wizualizacja

We współczesnej wariacji na temat stylu angielskiego dobrze odnajdzie się okap skośny GLOBALO Altemo. Jego kremowo-srebrny kolor wniesie do kuchni echo nowoczesności, towarzysząc drewnianym blatom, kuchence gazowej i płytkom typu subway.

Okap Altemo ma bardzo wysoką wydajność, bo na biegu maksymalnym osiąga nawet 805 m3/h, co idealnie nadaje się do przestronnych kuchni angielskich. Co ważne, klasa energetyczna A pozwoli użytkować sprzęt z dbałością o niższe rachunki za prąd. Okapem steruje się za pomocą wygodnego panelu dotykowego lub pilota. Ułatwia to obsługę na odległość m.in. osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

Klasyczny biały okap skośny

Gdy w kuchni stawiamy na wiele różnych elementów, którymi lubimy zapełnić blaty, szafki, półki, stół i parapety, pomyślmy o okapie, który będzie przeciwieństwem przedmiotu zdobnego. Dobrym rozwiązaniem będzie klasyczny i symetryczny okap skośny GLOBALO Mirida.

Okap skośny Globalo Mirida White

W takim wnętrzu klasyczny biały okap skośny wykonany ze szkła hartowanego będzie wnosił do kuchni ład i porządek. Okap może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz

W trybie otwartym (wyciąg) należy podłączyć go rurą do komina wentylacyjnego. Dzięki temu wilgoć oraz zanieczyszczone powietrze będzie usuwane z kuchni na zewnątrz. 

W trybie zamkniętym (pochłaniacza) okap pracuje z filtrem węglowym i cyrkulacja powietrza odbywa się wewnątrz pomieszczenia.

Okap skośny do każdej kuchni?

Tak. Okapy skośne charakteryzują się tym, że zamontowane na ścianie ponad płytą grzewczą sprawiają, iż kuchnia jest bardziej przestronna. Wygodnie się je użytkuje, gdyż ich uchylny charakter zapobiega ewentualnemu zawadzeniu głową o korpus przez wyższe osoby. Szeroka paleta wzorów i barw oraz materiałów, z których okapy skośne są wykonane – pozwala bezproblemowo dobrać je do kuchni w każdym stylu aranżacyjnym. Wyżej przedstawiliśmy jedynie kilka, a możliwości są nieograniczone!