okapy przyścienne

Okapy przyścienne

Okapy przyścienne montuje się do ściany nad płytą grzewczą. Usuwają wilgoć, tłuste cząsteczki i zanieczyszczoną parę wodną. Dzięki nim kuchnia jest czysta i higieniczna. Dbają o jakość powietrza w domu i wspierają zdrowy styl życia Twojej rodziny. 

Okap przyścienny ma kształt odwróconej litery T (T-Line). Okapy przyścienne GLOBALO to połączenie nowoczesnego designu, zaawansowanej technologii i cichej pracy. Wybierz model odpowiedni dla siebie w 3 popularnych kolorach: białym, czarnym lub srebrnym (INOX).

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Okapy przyścienne

Zobacz wszystkie 18 produkty

Wyświetl: 42 / 84 / Wszystkie

Okapy przyścienne – niezbędne urządzenia we współczesnej kuchni

Codzienne gotowanie sprawia, że w kuchni gromadzą się liczne opary, cząsteczki tłuszczu, brudu oraz kurzu. Powstała wilgoć wnika w ściany, meble i tkaniny. Długotrwałe użytkowanie kuchni bez okapu przyściennego naraża Twoje mieszkanie na częstsze remonty, nieprzyjemne zapachy i osadzanie się tłustej warstwy kurzu na powierzchniach płaskich. Rozwiązaniem jest okap przyścienny zwany też okapem kominowym.

Okapy przyścienne – sposób montażu

Okap przyścienny zamontuj na ścianie nad płytą grzewczą. Ważna jest odpowiednia odległość od kuchenki.

  • odległość okapu przyściennego od płyty elektrycznej: min. 65 cm
  • odległość okapu przyściennego od płyty gazowej: min. 75 cm

Okap przyścienny działa ciszej, gdy zamontujesz go na stabilnej ścianie odpornej na rezonans, czyli takiej z cegieł, betonu lub pustaków. Lepiej unikać montowania okapu przyściennego na płycie regipsowej.

Okap przyścienny jako wyciąg lub pochłaniacz

Okap kuchenny możesz zamontować w dwóch trybach: jako wyciąg lub jako pochłaniacz.
W trybie otwartym (wyciągu) okap przyścienny nale