• raty globalo
  • Cechy GLOBALO

  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>
Home / Blog / Okapy kominowe – sprawdź, co warto zamontować nad płytą grzewczą

Okapy kominowe – sprawdź, co warto zamontować nad płytą grzewczą

okap przyscienny globalo verta 90 black

Okapy kominowe – sprawdź, co warto zamontować nad płytą grzewczą

Okapy kominowe to inaczej okapy przyścienne, czyli urządzenia montowane na ścianie. Sprawdź najlepsze okapy przyścienne standardowe oraz skośne.

Okapami kominowymi zwykło się określać urządzenia, które montowane są na ścianie nad płytą elektryczną lub gazową. Mogą przybierać różne formy. Najbardziej popularnymi są okapy kominowe standardowe w kształcie odwróconej litery T (tzw. T-Line) oraz okapy kominowe skośne.

W poniższym zestawieniu pokażemy kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę, jeśli szuka się sprzętu nowoczesnego, wydajnego i dobrze wykonanego.

Okapy kominowe – wysoka klasa energetyczna

Klasa energetyczna to określenie używane względem produktów elektronicznych. Mówi nam ona o tym, jakie jest zużycie prądu danego urządzenia. Dzięki niej dowiadujemy się, w jakim stopniu urządzenie jest oszczędne i efektywne. Wysoka klasa energetyczna oznacza, że oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko naturalne.

Okap kominowy GLOBALO NOMINA 60.4 SENSOR BLACK ma klasę energetyczną A oraz energooszczędne określenie diodowe LED.

 

okap kominowy globalo nomina 60 black

 

Sprawdzi się w kuchni przestronnej, gdyż jego wydajność to aż 705 m3/h. Minimalistyczne wzornictwo i klasyczna forma przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnej kuchni. Model ten wyposażony jest w bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu czujnik zabrudzenia filtra metalowego, który poinformuje nas, gdy będzie należało go wyczyścić. Jest to o tyle ważne, że na filtrze metalowym gromadzi się brud oraz cząsteczki tłuszczu powstające podczas gotowania.

 

okap przyścieny globalo nomina 60 black

 

Kolejną przydatną funkcją jest czujnik pary, który wykrywa parę wodną w kuchni i automatycznie się włącza. Gdy para zostanie pochłonięta – okap się automatycznie wyłączy. Jest to bardzo wygodny sposób, by stale kontrolować czystość powietrza w kuchni.

Model ten dostępny jest także w innym kolorze i szerokości. Okap kominowy GLOBALO NOMINA może też przybrać kolor stali nierdzewnej INOX i szerokość 80 cm.

 

okap kominowy globalo nomina 8-

 

Podobnie jak poprzednik, może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu. Pierwszy zakłada funkcjonowanie okapu razem z filtrem węglowym, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pochłania parę wodną. Drugi wymaga podłączenia urządzenia do zewnętrznego komina wentylacyjnego, którym wszystkie nieczystości z powietrza zostaną usunięte poza mieszkanie.

Okapem steruje się wygodnie i intuicyjnie za pomocą elektronicznych klawiszy Soft-Touch oraz czytelnego wyświetlacza LCD. Okap kominowy GLOBALO NOMINA z powodzeniem pracuje z turbiną zewnętrzną, co nie tylko zwiększa jego skuteczność (wyciągi są efektywniejsze niż pochłaniacze), ale także powoduje niemalże bezgłośną pracę.

 

okap przyścienny globalo nomina 80 inox

 

Okapy kominowe – materiały wysokiej jakości

Okapy kuchenne produkowane są najczęściej z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX oraz wytrzymałego szkła hartowanego. Obydwa materiały są odporne na zarysowania, wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Właśnie taki jest okap kominowy skośny GLOBALO LAGARDIO w kolorze czarnym.

 

okap przyscienny globalo lagardio 75 black

 

Model ten również reprezentuje klasę energetyczną A. Połączenie czarnego szkła hartowanego i stali nierdzewnej lakierowanej na ten sam kolor sprawia, że jest to urządzenie eleganckie i ponadczasowe. To wydajny okap (755 m3/h), który z powodzeniem usunie z powietrza parę wodną, nieprzyjemny zapach, cząsteczki tłuszczu oraz inne szkodliwe substancje.

 

okap przyscienny globalo lagardio 75 black

 

Okap jest bardzo wdzięczny w czyszczeniu. Wystarczy do tego miękka ściereczka oraz preparat do czyszczenia okapów np. marki Berner. Oprócz sterowania dotykowego okap został wyposażony w pilot, za pomocą którego zmienimy jego bieg bądź włączymy pożądaną funkcję. Ten okap kominowy skośny pracuje na 3 biegach oraz dodatkowej funkcji boost, którą włączamy, gdy gotowanie jest naprawdę intensywne.

Okap kominowy skośny GLOBALO LAGARDIO występuje także w wersji białej. Ten model ma nieco większą wydajność, bo aż 815 m3/h. Jest lekki, stylowy, charakteryzuje się wyjątkowym designem w jasnej, subtelnej kolorystyce.

 

okap przyscienny globalo lagardio 75 white

 

Jest to urządzenie o szerokości 75 cm wyposażone w wielowarstwowy, wzmacniany filtr metalowy (przeciwtłuszczowy). Zmiana prędkości okapu oraz włączenie dodatkowych funkcji możliwe jest poprzez sterowanie dotykowe (sensorowe) z wyświetlaczem LED oraz dodatkowo, przez pilot.

 

pilot do okapu globalo

Oświetlenie w tym modelu to dwie diody o mocy 1,2 W każda. Możemy zlecić malowanie tego okapu na wybrany kolor. Podobnie jak większość okapów GLOBALO – okap LAGARDIO może pracować jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Przy pracy w trybie pochłaniacza powinniśmy wyposażyć go w filtr węglowy ASC 200, który skutecznie pochłonie z powietrza wilgoć i nieprzyjemne zapachy powstałe podczas gotowania.

Okapy kominowe kremowe

Kolor kremowy jest stosunkowo rzadko spotykany wśród producentów tych urządzeń. Dlatego okap kominowy GLOBALO ALTEMO zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Idealnie pasuje do wnętrz lekkich i nowoczesnych. Opływowa linia w połączeniu z ciekawą estetyką nada naszemu pomieszczeniu ciepła i przytulności.

 

okap przyscienny globalo altemo 90 cream

 

Okap Altemo kremowy występuje w szerokości 75 cm oraz 90 cm. Wersja szersza ma wydajność 800 m3/h oraz pracuje na 3 biegach i dodatkowym trybie intensywnym boost.

Model z powodzeniem pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz, jak również z turbiną zewnętrzną, dzięki której jego praca jest niemalże bezgłośna. Okap z silnikiem zewnętrznym zamontowanym poza pomieszczeniem generuje jedynie cichy i przyjemny dla ucha szelest przepływającego powietrza. Niektórzy twierdzą nawet, że działa on uspokajająco.

Okapy kominowe montujemy nad kuchenką na ścianie w kuchni. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza z wilgoci oraz nieczystości powstających przy przygotowywaniu posiłków. Pełnią także dodatkowe funkcje oświetleniowe i estetyczne.