• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Białe okapy kuchenne – inspiracje na jesień i zimę 2018

Białe okapy kuchenne – inspiracje na jesień i zimę 2018

Przyścienny skośny okap kuchenny GLOBALO Mirida 90 white

Białe okapy kuchenne – inspiracje na jesień i zimę 2018

Białe okapy kuchenne to urządzenia pasujące do wielu różnych aranżacji. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym wnętrzu skandynawskim, jak i bardziej tradycyjnym.

Głównym zadaniem okapów kuchennych jest usuwanie pary wodnej, tłuszczu oraz innych nieczystości powstających podczas gotowania. Podłączone do wentylacji usuną wilgoć poza pomieszczenie, a cząsteczki tłuszczu osadzą się na filtrze metalowym, który należy regularnie czyścić. Dzięki temu zapobiegniemy przyklejaniu się ich do mebli, blatów, ścian i innych urządzeń. W trybie pochłaniacza natomiast (obieg zamknięty) zneutralizują nieprzyjemne zapachy i pochłoną wilgoć dzięki dodatkowemu filtrowi węglowemu.

Białe okapy kuchenne – GLOBALO DIVIDA

Biały okap kuchenny Globalo Divida charakteryzuje się lekkim i eleganckim designem. Jego wysoka wydajność natomiast (760 m3/h) zapewni skuteczne oczyszczenie powietrza nawet w dużej kuchni otwartej na salon.

 

biale okapy kuchenne okap kuchenny globalo divida

 

Okap Divida wykonano ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor biały oraz wytrzymałego szkła hartowanego. To ostatnie dodaje urządzeniu lekkości i sprawia, że wizualnie zajmuje ono mniej miejsca. Okap wyposażono w przydatny czujnik filtra, który podpowie nam, gdy nadejdzie czas na wyczyszczenie filtra metalowego. Pamiętajmy, że filtr metalowy (najczęściej wykonany z aluminium) powinniśmy myć średnio raz w miesiącu, żeby zachował swoje właściwości. Jego zadaniem jest wyłapywanie z powietrza cząsteczek tłuszczu i brudu. Jeśli doprowadzimy do zapchania filtra – urządzenie będzie mniej skuteczne. Filtr można myć ręcznie lub w zmywarce bez innych naczyń nastawionej na niską temperaturę.

Inne przydatne funkcje tego modelu to:

 • sensor pary
 • timer
 • minutnik
 • funkcja boost

Okap Divida jest wydajny, a jednocześnie wąski (ma 60 cm). Sprawdzi się więc w kuchni, gdzie na ścianie między szafkami przewidziano niewiele miejsca na okap.

Białe okapy kuchenne – GLOBALO CYLINDRO ISOLA

Okap tuba Globalo Cylindro Isola to z kolei propozycja dla osób, które użytkują w domu lub mieszkaniu wyspę kuchenną. Montuje się go ponad nią nad płytą grzewczą do sufitu właściwego lub podwieszanego.

 

biale okapy kuchenne okap kuchenny globalo cylindro isola white

 

Ten okap wyspowy o szerokości zaledwie 39 cm to potężne narzędzie w walce z wilgocią i nieczystością powietrza, który dodatkowo charakteryzuje się cichą pracą (tylko 46 dB na I biegu). Minimalistyczna stylistyka i staranne wykonanie sprawiają, że okap Cylindro Isola jest zgodny z najnowocześniejszymi trendami wnętrzarskimi. Do sterowania używamy 4 wygodnych klawiszy typu Soft-Touch oraz czytelnego wyświetlacza LED. Urządzenie wyposażono w oświetlenie Power LED (4 punkty świetlne będą przyjemnym, dodatkowym źródłem światła). Wydajność tego modelu (742 m3/h) pozwala na usunięcie pary wodnej i innych szkodliwych substancji nawet z przestronnych wnętrz.

Białe okapy kuchenne – GLOBALO LOTEO

Okapy do zabudowy podbijają serca użytkowników na całym świecie. Nowoczesne modele są niezwykle wydajne, a przy tym dyskretne i nierzucające się w oczy. Idealne do wkomponowania w zabudowę kuchenną w dowolnym stylu.

 

biale okapy kuchenne okap kuchenny globalo loteo 60 white

 

Biały okap do zabudowy Globalo Loteo to urządzenie z wyższej półki dla wymagających użytkowników. Również ten okap może pracować jako wyciąg (podłączony do wentylacji) lub jako pochłaniacz (w obiegu zamkniętym z filtrem węglowym). Wydajność maksymalna to 640 m3/h osiągane w trybie boost, co pozwoli na efektywne wyprowadzenie z kuchni oparów powstałych podczas przygotowywania posiłków.

Filtr aluminiowy jest wielowarstwowy i wzmacniany, co sprawia, że okap wyłapuje z powietrza wszystkie cząsteczki tłuszczu. W urządzeniu wykorzystano przyjemne i energooszczędne oświetlenie w postaci paska LED. Rozjaśni on zarówno płytę grzewczą, jak i całą jej okolicę, wprowadzając miły nastrój wieczorami, czy o poranku. Sterowanie okapu jest łatwe – dotykowe lub zdalnie za pomocą pilota. Okap Loteo wykonano ze stali nierdzewnej lakierowanej na biało i białego szkła hartowanego.

Białe okapy kuchenne – GLOBALO BARDOT

Jakiego okapu na pierwszy rzut oka wcale nie widać, a jest jednocześnie skutecznym eliminatorem oparów kuchennych i niezawodnym źródłem światła? Oczywiście okapu sufitowego!

 

bialy okap kuchenny okap sufitowy globalo bardot 100 white

 

Okap sufitowy Globalo Bardot montuje się w suficie właściwym lub podwieszanym, jak i każdej dowolnej konstrukcji odpowiednio do tego przygotowanej. Na przykład w takiej, w jakiej zrobiła to Ewa Wachowicz z programu Ewa gotuje.

 

biale okapy kuchenne okap sufitowy globalo bardot 100 white

 

Okap ten wyposażony został w 3 biegi oraz najwyższy tryb boost, który włączamy wtedy, kiedy gotowanie jest naprawdę intensywne. Zastosowane dwa pasma diod LED są świetnym oświetleniem dodatkowym w kuchni. Jest to rozwiązanie idealne do wnętrz, w których okap kuchenny ma być urządzeniem mało wyeksponowanym i dominującym.

Białe okapy kuchenne to hit sezonu jesień/zima 2018. Są nowoczesne, dobrze wykonane i zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Do kuchni, w których chcemy nieco ukryć okap, proponujemy okapy do zabudowy w szafce lub okapy sufitowe. Jeśli natomiast chcemy, by okap był pełnoprawnym i widocznym elementem wystroju wnętrza – postawmy na okap wyspowy lub przyścienny. Wszystkie modele z pewnością spełnią także swoje zadania wentylacyjne.

Wybierając model dla siebie, weźmy pod uwagę:

 • cichą pracę (celujmy w okapy, które na I biegu osiągają głośność poniżej 50 dB)
 • kubaturę pomieszczenia (dobierzmy odpowiednią wydajność do rozmiaru kuchni)
 • sposób montażu (jeśli to możliwe, podłączmy urządzenie do wentylacji)

Spełniając te 3 kryteria, staniemy się posiadaczami urządzenia, z którego będziemy zadowoleni przez wiele lat.