• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Pochłaniacze kuchenne do zabudowy – 4 modele do Twojej kuchni

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy – 4 modele do Twojej kuchni

Okap do zabudowy Globalo Loteo 60 grey

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy – 4 modele do Twojej kuchni

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy są jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań wentylacyjnych we współczesnych kuchniach. Usuwają opary, wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Zobacz 4 różne modele i wybierz ten najlepszy dla siebie.

Różnica między pochłaniaczem a wyciągiem

Pochłaniacze kuchenne różnią się od wyciągów kuchennych jedną zasadniczą rzeczą – pracują z filtrem węglowym i pozostają niepodłączone rurą do zewnętrznego kanału wentylacyjnego.

Wyciągi wyprowadzają opary na zewnątrz pomieszczenia, natomiast pochłaniacze neutralizują nieprzyjemne zapachy i absorbują wilgoć dzięki kuleczkom węgla aktywnego, który znajduje się w filtrach węglowych. Filtry węglowe należy wymieniać co 3-6 miesięcy, by zachować skuteczność okapu pracującego w trybie pochłaniacza.

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy w 4 różnych kolorach

Design pochłaniaczy kuchennych jest praktycznie identyczny z designem wyciągów kuchennych. Zdarzają się wprawdzie mocno charakterystyczne egzemplarze pochłaniaczy, które wyglądem przypominają nowoczesne lampy zwisające z sufitu na stalowych linkach, ale znaczna część okapów kuchennych może pracować w obydwu trybach, czyli zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie.

Pochłaniacz kuchenny do zabudowy biały: GLOBALO RETIO

Okap do zabudowy Globalo Retio to cichy wkład wykonany z wysokiej jakości nierdzewnej stali lakierowanej na biało. 3 zakresy prędkości pozwalają na osiągnięcie maksymalnej wydajności 525 m3/h.

 

pochlaniacze kuchenne do zabudowy okap kuchenny dpo zabudowy globalo retio 60 white

 

Dyskretny charakter tego modelu pozwala na ukrycie go w każdej szafce dostosowanej wielkością do jego wymiarów (urządzenie ma 60 cm szerokości). Dwie diody LED jasno oświetlą kuchenkę oraz przestrzeń wokół niej, dzięki czemu gotowanie będzie bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Sterowanie okapem odbywa się za pomocą wygodnych i intuicyjnych przycisków Push-button. Z łatwością zmienimy bieg urządzenia, czy włączymy światło.

Globalo Retio to model, który docenią właściciele kuchni zamkniętych oraz tych otwartych o średniej powierzchni.

Pochłaniacz kuchenny do zabudowy czarny: GLOBALO LOTEO

Okap do zabudowy Globalo Loteo to majstersztyk dobrego designu i wysokich parametrów technicznych. Wykonano go z czarnego, eleganckiego szkła hartowanego odpornego na wszelkie warunki, jakie można spotkać w kuchni.

 

pochlaniacz kuchenny globalo loteo 60 black

 

Urządzenie ma 3 biegi oraz dodatkową funkcję boost, dzięki której w krótkim czasie z kuchni zostaną usunięte opary nagromadzone podczas intensywnego gotowania. Dotykowe sterowanie z wyświetlaczem LED sprawia, że okapem steruje się swobodnie poprzez delikatne muśnięcie opuszkiem palców. Jest też pilot, którym włączymy i wyłączymy urządzenie zdalnie. Zastosowane oświetlenie jest energooszczędne i sprawia, że okap przyczynia się do oszczędzania energii elektrycznej.

Pochłaniacz kuchenny do zabudowy inox: GLOBALO LOFETTI

Wkład do zabudowy Globalo Lofetti ma piękny kolor stali szlachetnej oraz parametry wytrzymałościowe i jakościowe zgodne z tym nierdzewnym materiałem.

 

pochlaniacz kuchenny globalo lofetti 60 inox

 

Ten nowoczesny sprzęt jest wydajny (575 m3/h) oraz cichy (48 dB na I biegu). Jasne oświetlenie diodowe o dużej mocy, wygodne sterowanie Soft-Touch (miękkie przyciski) oraz klasyczny design sprawią, że okap znajdzie uznanie wśród użytkowników ceniących sobie styl minimalistyczny. Dzięki specyfice wkładów do zabudowy (dyskrecji i niewielkim rozmiarom) urządzenie to idealnie wpasuje się praktycznie do każdej kuchni.

Pochłaniacz kuchenny do zabudowy szary: GLOBALO LOTEO

Szary wkład do zabudowy Globalo Loteo to kolejna wersja okapu ze szkła hartowanego. Jego unikatowy kolor dobrze współgra z ciemnymi meblami w macie lub połysku, ale też jest ciekawym kontrastem dla białej zabudowy meblowej.

 

pochlaniacz kuchenny globalo loteo 60 grey

 

Dobra klasa energetyczna i oświetlenie w formie paska LED sprawiają, że mamy do czynienia z nowoczesnym urządzeniem, które dba o środowisko naturalne. Okap doskonale współgra z innymi urządzeniami o najwyższej technologii w naszej kuchni. 3 stopnie prędkości oraz funkcja boost dają pewność, że nawet po intensywnym gotowaniu powietrze w kuchni zostanie dokładnie oczyszczone. Szare, hartowane szkło jest odporne na wysoką temperaturę, wilgoć i zarysowania – okap będzie służył nam przez wiele lat.

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy – podsumowanie

Jeśli decydujemy się na zamontowanie w kuchni pochłaniacza kuchennego do zabudowy, pamiętajmy o kilku rzeczach:

 • pochłaniacz kuchenny to okap, który pracuje z filtrem węglowym i jest niepodłączony do wentylacji
 • wyciąg kuchenny to jego odpowiednik z tym że podłączony rurą do kanału wywiewnego
 • dzięki wymiennym filtrom węglowym pochłaniacze kuchenne neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz pochłaniają wilgoć
 • filtr węglowy należy wymieniać co 3-6 miesięcy
 • z reguły okapy mogą pracować w obydwu trybach, czyli w trybie wyciągu lub pochłaniacza (to my, dokupując i montując filtr węglowy, decydujemy, czy chcemy użytkować je jako pochłaniacze – często jest to wygodniejsze ze względów konstrukcyjnych niektórych mieszkań czy budynków)
 • niektóre okapy mogą pracować wyłącznie jako pochłaniacze lub wyłącznie jako wyciągi
 • nie dotyczy to jednak okapów do zabudowy, które z reguły mogą pracować w obydwu trybach

Pochłaniacze kuchenne do zabudowy to świetny pomysł na skuteczną wentylację kuchni. Jeśli zamontowanie okapu w trybie wyciągu jest niemożliwe lub gdy nasze założenia koncepcyjne przewidują brak rur odprowadzających – stylowy i skuteczny pochłaniacz jest w zupełności wystarczającym rozwiązaniem.