mirida 90
  • raty globalo
  • Cechy GLOBALO

  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>

Czyszczenie okapów kuchennych

Czyszczenie okapów przedłuża ich żywotność. Należyta pielęgnacja okapów kuchennych jest niezwykle ważna. Materiały, z których produkuje się okapy, są trwałe i odporne na wilgoć, zarysowania czy wysokie temperatury. Jak każde tworzywo – wymagają jednak dbania o nie. Stosuj odpowiednie środki w zależności od tego, czy okap wykonany jest ze stali nierdzewnej lakierowanej, szkła hartowanego, drewna czy innego materiału.

Zobacz dostępne środki i dobierz odpowiedni do Twojego okapu.

STRONA GŁÓWNA / Akcesoria do okapów kuchennych / Czyszczenie okapów

Zobacz wszystkie 4 produkty

Wyświetl: 21 / 84 / Wszystkie

Czyszczenie okapu ze stali nierdzewnej INOX

Stalowa powłoka jest niezwykle wytrzymała. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy stal błyszczącą czy matową: konieczne jest jej regularne czyszczenie. Zalecanym środkiem do czyszczenia okapu ze stali jest spray Berner Inox. Eliminuje wszelkie zabrudzenia, kurz oraz odciski palców. Wystarczy nanieść spray na miękką ściereczkę i przecierać zabrudzone miejsca. Po wszystkim warto powierzchnię wypolerować, by powłoka była wyczyszczona równomiernie.

Czyszczenie okapu ze szkła hartowanego

Szkło hartowane to drugi chętnie wykorzystywany materiał w produkcji okapów. Jest odporne na wilgoć, wysoką temperaturę oraz zarysowania. Regularnie czyszczone – pięknie odbija światło słoneczne. By efektywnie czyścić szkło hartowane, wystarczy użyć sprayu Berner Active. Wiele okapów wyposażonych jest w sterowanie dotykowe. Oznacza to, że włączenie i ustawienie urządzenia odbywa się poprzez dotknięcie szklanego panelu. W ten sposób powstają tłuste odciski palców, z którymi spray świetnie sobie poradzi. Dla Twojej wygody sprayu tego możesz użyć też do czyszczenia luster i innych szklanych powierzchni.

Czyszczenie okapu ze stali lakierowanej

Stal lakierowana to trzeci materiał, z którego produkowane są okapy kuchenne. W ramach palety RAL dostępne są najróżniejsze kolory okapów. Ich czyszczenie jest bardzo proste pod warunkiem, że robisz to regularnie. Do lakierowanej powierzchni ze stali polecamy spray Wonderclean. Oprócz lakierowanego okapu możliwe jest czyszczenie nim aluminium, luster, chromu, tworzyw sztucznych i lakierowanego drewna. Okap lakierowany należy spryskać sprayem, po czym wytrzeć ściereczką. Na koniec warto go wypolerować, by kolor prezentował się okazale.

Czyszczenie filtrów w okapie kuchennym

W okapie kuchennym niezbędne jest również czyszczenie filtrów. W każdym urządzeniu znajduje się filtr metalowy (najczęściej wykonany z aluminium). Osadzają się na nim cząsteczki tłuszczu, brud, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Filtr ten należy myć mniej więcej raz w miesiącu. Można to robić ręcznie lub w zmywarce pozbawionej innych naczyń i nastawionej na niską temperaturę. Jeśli użytkujesz okap w trybie pochłaniacza (zamkniętym bez podłączenia do komina wentylacyjnego), pamiętaj o regularnej wymianie filtra węglowego (po 3-6 miesiącach).