okapy przyścienne

Okapy przyścienne

Okapy przyścienne montuje się do ściany nad płytą grzewczą. Usuwają wilgoć, tłuste cząsteczki i zanieczyszczoną parę wodną. Dzięki nim kuchnia jest czysta i higieniczna. Dbają o jakość powietrza w domu i wspierają zdrowy styl życia Twojej rodziny. 

Okap przyścienny ma kształt odwróconej litery T (T-Line). Okapy przyścienne GLOBALO to połączenie nowoczesnego designu, zaawansowanej technologii i cichej pracy. Wybierz model odpowiedni dla siebie w 3 popularnych kolorach: białym, czarnym lub srebrnym (INOX).

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Okapy przyścienne

Zobacz wszystkie 14 produkty

Wyświetl: 21 / 42 / Wszystkie

Okapy przyścienne – niezbędne urządzenia we współczesnej kuchni

Codzienne gotowanie sprawia, że w kuchni gromadzą się liczne opary, cząsteczki tłuszczu, brudu oraz kurzu. Powstała wilgoć wnika w ściany, meble i tkaniny. Długotrwałe użytkowanie kuchni bez okapu przyściennego naraża Twoje mieszkanie na częstsze remonty, nieprzyjemne zapachy i osadzanie się tłustej warstwy kurzu na powierzchniach płaskich. Rozwiązaniem jest okap przyścienny zwany też okapem kominowym.

Okapy przyścienne – sposób montażu

Okap przyścienny zamontuj na ścianie nad płytą grzewczą. Ważna jest odpowiednia odległość od kuchenki.

  • odległość okapu przyściennego od płyty elektrycznej: min. 65 cm
  • odległość okapu przyściennego od płyty gazowej: min. 75 cm

Okap przyścienny działa ciszej, gdy zamontujesz go na stabilnej ścianie odpornej na rezonans, czyli takiej z cegieł, betonu lub pustaków. Lepiej unikać montowania okapu przyściennego na płycie regipsowej.

Okap przyścienny jako wyciąg lub pochłaniacz

Okap kuchenny możesz zamontować w dwóch trybach: jako wyciąg lub jako pochłaniacz.
W trybie otwartym (wyciągu) okap przyścienny należy podłączyć rurą z kominem wentylacyjnym. Odprowadzi on zanieczyszczenia i wilgoć poza kuchnię. W trybie zamkniętym (pochłaniacz) okap przyścienny pracuje z filtrem węglowym, który neutralizuje wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Filtr węglowy należy wymieniać co 3-6 miesięcy. W miarę możliwości zalecamy Klientom podłączenie okapu do wyciągu – działa wtedy ciszej i wydajniej.

Okapy przyścienne – design i zaawansowana technologia

Okapy przyścienne są bardzo popularne w Polsce i na świecie. Ich prosta, klasyczna bryła sprawia, że są uniwersalne i łatwo dobrać je do różnych stylów w kuchni. Szerokość okapów plasuje się od 60 do 90 cm, dzięki czemu dobierzesz model odpowiedni do swojej kuchni.
W sklepie globalo.pl dostępne są modele okapów przyściennych wykonane z:

  • nierdzewnej stali szlachetnej INOX
  • wytrzymałego szkła hartowanego
  • stali lakierowanej na czarno lub biało

Technologie w okapach GLOBALO ułatwiają życie. Dzięki timerowi i minutnikowi zawsze prawidłowo nastawisz czas gotujących się potraw. Wysoka klasa energetyczna obniży rachunki za energię elektryczną. Czujnik zabrudzenia filtrów wskaże moment, w którym należy wymienić lub wyczyścić filtr w okapie, a sensor pary sam wykryje wilgoć w powietrzu i uruchomi okap.