okapy sufitowe

Okapy sufitowe

Okapy sufitowe montuje się na suficie nad płytą grzewczą. Świetnie sprawdzają się w kuchni z wyspą kuchenną. Najpopularniejszą szerokością okapu sufitowego jest 100 cm. Wykonane są z nierdzewnej stali inox, stali lakierowanej na kilka kolorów (w tym czarny i biały) oraz z wytrzymałego szkła hartowanego. Zamontowane na suficie są niezwykle dyskretne, zajmują niewiele miejsca, a dokładnie oczyszczają powietrze podczas gotowania. Spełniają też funkcję oświetleniową.

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Sufitowe

Zobacz wszystkie 3 produkty

Wyświetl: 21 / 42 / Wszystkie

Okapy sufitowe – nowoczesne rozwiązanie wentylacyjne

Kuchnia narażona jest na wiele czynników, które powodują zanieczyszczenie powietrza, zniszczenie ścian i mebli oraz innych urządzeń. Podczas przygotowywania posiłków wydzielają się tłuste cząsteczki, które swobodnie osadzają się na powierzchniach płaskich. Po spotkaniu z kurzem tworzą lepką masę, która zdecydowanie nie powinna się znaleźć kuchni. Okapy sufitowe temu zapobiegają – zatrzymują tłuszcz na filtrze metalowym oraz pochłaniają i neutralizują nieprzyjemne zapachy i wilgoć.

Okapy sufitowe – specyfikacja

Okapy sufitowe GLOBALO mają postać płaskich prostopadłościanów wyglądem przypominających nowoczesne panele. Ich wymiary to: szerokość 100 cm, głębokość 50 cm i wysokość nieco ponad 40 cm. Zbudowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej lakierowanej na wybrany kolor oraz z wytrzymałego szkła hartowanego. Ich maksymalna wydajność wynosi nawet 590 m3/h, co pozwala dokładnie oczyścić powietrze nawet w dużym pomieszczeniu w stylu kuchni otwartej na salon. Okap sufitowy spełnia też dodatkową, równie ważną funkcję – jasno oświetla kuchenkę, blat i całą przestrzeń roboczą górnym światłem.

Montaż okapów sufitowych

Okapy sufitowy możesz zamontować w suficie zabudowanym tak, by się z nim licował (równał). Wtedy sufit zachowuje jednakową powierzchnię i okap umieszczony zostaje „na płasko”. Z powodzeniem możesz też zainstalować okap tak, by wystawał na wysokość ok. 40 cm. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz uwarunkowań technicznych w Twojej kuchni. 

Kolejnym wyborem jest podłączenie okapu sufitowego rurą do wentylacji (komina wentylacyjnego) lub pozostawienie go z filtrem węglowym w trybie pochłaniacza. Pierwszy sposób jest zalecany, gdyż urządzenie charakteryzuje się wtedy większą wydajnością i jest cichsze. Tryb pochłaniacza natomiast świetnie sprawdza się, gdy zamontowanie wyciągu jest niemożliwe (np. w bloku).