Home / Aktualności / Okap srebrny – zobacz 6 stylowych okapów w kolorze stali INOX

Okap srebrny – zobacz 6 stylowych okapów w kolorze stali INOX

okap srebrny globalo

Okap srebrny – zobacz 6 stylowych okapów w kolorze stali INOX

Okap srebrny to popularne rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach. Jego stalowa powłoka dobrze współgra z minimalistycznym wnętrzem. Łatwy w czyszczeniu, dodający kuchni wrażenia higieny i porządku. Sprawdź kilka stylowych okapów polskiej produkcji w kolorze srebrnym.

Okap srebrny podszafkowy

Okap podszafkowy to potoczna nazwa wkładu do zabudowy. Nazwa wynika z tego, że jego montaż następuje w szafce ponad płytą grzewczą lub innej, specjalnie do tego przygotowanej zabudowie.

Okap srebrny GLOBALO Agendero

Okap srebrny do zabudowy GLOBALO Agendero to jeden z takich przykładów. To ciche i wydajne urządzenie, które – ze względu na swój kompaktowy rozmiar – pasuje do każdej kuchni. Dlatego bez problemu „ukryje” się w każdej zabudowie.

Spójrzmy – urządzenie funkcjonuje w ramach 3 biegów zwykłych oraz jednego o charakterze boost o maksymalnej wydajności 565 m3/h. Warto zaznaczyć, że jego cicha praca zaczyna się od 44 dB, dzięki czemu okap przyjemnie towarzyszy w codziennym przebywaniu w kuchni.

Materiał, z którego ten okap srebrny został wykonany, to szlachetna stal nierdzewna INOX. Dzięki temu zapewniony jest piękny wygląd i wieloletnia wytrzymałość.

Okap srebrny przyścienny

Okapy przyścienne to popularny rodzaj okapów montowanych do ściany ponad płytą grzewczą. Przyjmują różną formę: mogą mieć kształt odwróconej litery T (T-Line), mogą być skośne bądź okrągłe. 

 

Okap srebrny GLOBALO Atino

Przyścienny okap srebrny GLOBALO Atino to okap, który jest idealnym, by podłączyć go rurą do wentylacji. Oczywiście może pracować w trybie zamkniętym (z filtrem węglowym) jako pochłaniacz, ale mocno zalecamy podłączenie go do wentylacji – wtedy każdy okap – nie tylko ten – działa wydajniej i ciszej.

Okap srebrny GLOBALO Atino ma postać T-Line. Wykonany został z połączenia dwóch bardzo wytrzymałych materiałów: nierdzewnej stali szlachetnej INOX i bezbarwnego szkła hartowanego.

Okap srebrny wyspowy

Okapy wyspowe to rozwiązanie dla użytkowników, którzy zdecydowali się na wyspę w kuchni. Okap montuje się wtedy do sufitu właściwego lub podwieszanego nad płytą grzewczą. Staje się wtedy także stylowym elementem wystroju wnętrza.

Okap srebrny GLOBALO Cylindro Isola

Do kuchni z wyspą kuchenną polecamy okap srebrny GLOBALO Cylindro Isola. Ma postać nowoczesnej tuby wykonanej z nierdzewnej stali szlachetnej INOX. Świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie króluje biel oraz zimne, laboratoryjne barwy.

Prócz aspektów wizualnych – okap Cylindro Isola to także mocne urządzenie wentylacyjne. Maksymalnie jest w stanie osiągnąć aż 742 m3/h (w trybie boost), co oznacza dokładne usunięcie wilgoci nawet z przestronnych wnętrz (loftowych poddaszy czy kuchni otwartych na salon). Cicha praca (od 46 dB) pozwala natomiast cieszyć się rozmową, muzyką czy filmem w telewizji podczas pracy okapu.

Okap srebrny przyścienny INOX

Kolejnym przykładem srebrnego okapu przyściennego jest okap kominowy bez elementów szkła hartowanego – cały wykonany ze stali szlachetnej. Jest on wtedy bardziej wyrazisty.

Okap srebrny GLOBALO Nomina

Okap przyścienny GLOBALO Nomina to minimalistyczny okap z regulowaną maskownicą. Tak jak w innych modelach – jej wysokość ustalasz względem miejsca, w którym znajduje się kratka wentylacyjna. W ten sposób wygodnie podłączysz okap do wentylacji.

Stal nierdzewna długo zachowa swoje najlepsze właściwości, jeśli będziesz odpowiednio ją pielęgnować. W tym celu polecamy używać tylko specjalnie przeznaczonych do tego środków. Spray Berner Inox pozwala na dokładne czyszczenie zabrudzeń – usuwa kurz, tłuste plamy, odciski palców oraz inne zabrudzenia. Dzięki niemu powierzchnia okapu jest lśniąca i pięknie odbija światło.

Okap srebrny kwadratowy

A może okap w kształcie prostopadłościanu? Przyjrzyjmy się srebrnemu okapowi wyspowemu, którego kanciaste kształty znajdą amatorów wśród ludzi kochających symetrię.

Okap srebrny GLOBALO Werno

Okap wyspowy GLOBALO Werno w kolorze srebrnym w sposób interesujący uzupełni przestrzeń nad płytą grzewczą. Jego foremny kształt łatwo dopasujesz do innych linii przebiegających we wnętrzu Twojej kuchni.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia zastosowany w tym modelu. Otóż są to dwa mocne pasma LED o przyjemnej barwie, które wyraźnie oświetlą płytę oraz przestrzeń roboczą wokół niej. Dzięki nim gotowanie wieczorem jest czystą (i jasną!) przyjemnością.

Okap srebrny do zabudowy

Jako że okapy do zabudowy cieszą się niezwykłą popularnością, w naszym zestawieniu proponujemy drugi o nieco innym wyglądzie i parametrach.

Okap srebrny GLOBALO Lofetti

Pierwszą zauważalną różnicą jest rodzaj oświetlenia – w okapie podszafkowym GLOBALO Lofetti ma ono postać dwóch diod LED. W przeciwieństwie do pasm LED-owych diody przywodzą na myśl styl retro i w takich też wnętrzach okap świetnie się odnajdzie.

Okap jest leciutki – waży jedynie 8 kg. Łatwo go zamontować nad płytą grzewczą w szafce wiszącej. Bardzo elegancko się z nią licuje i na pierwszy rzut oka jest niewidoczny, co daje dużą przestrzeń do możliwości aranżacyjnych w kuchni.

Ten kompaktowy sprzęt może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz – zależnie od sposobu podłączenia. Zalecamy jednak, by ten srebrny okap podłączyć rurą do kanału wentylacyjnego. Będzie pracował ciszej i wydajniej. Dodatkowo – istnieje opcja jego pracy z silnikiem zewnętrznym. Wtedy w kuchni okap pracuje praktycz