• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Okap podszafkowy czarny – poznaj 5 modeli, które pasują do nowoczesnej kuchni

Okap podszafkowy czarny – poznaj 5 modeli, które pasują do nowoczesnej kuchni

Okap podszafkowy czarny GLOBALO

Okap podszafkowy czarny – poznaj 5 modeli, które pasują do nowoczesnej kuchni

Okap podszafkowy czarny to częsty wybór wśród osób, które stawiają na sprzęt do zabudowy. Jest kompaktowy i uniwersalny, co pozwala mu dopasować się do praktycznie każdego stylu w kuchni. Sprawdź, jakie czarne okapy podszafkowe pasują do kuchni nowoczesnej.

Okap podszafkowy czarny – charakterystyka

Szerokość okapu

Czarne okapy podszafkowe występują zwykle w kilku szerokościach: 50 cm, 60 cm, 70 cm lub 80 cm. Ich wielkość zależy od rozmiaru płyty grzewczej. Zaleca się, by szerokość okapu podszafkowego była przynajmniej taka, jak szerokość płyty grzewczej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by okap był od niej szerszy. Wszystko zależy od dostępnego miejsca w kuchni.

Wydajność okapu

Wydajność okapu kuchennego mierzona jest w metrach sześciennych na godzinę. Odzwierciedla liczbę metrów sześciennych, jaką okap jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Przy wyborze wydajności okapu kieruj się przede wszystkim dwoma parametrami:

 • wielkością kuchni
 • częstotliwością gotowania

Im kuchnia większa i im więcej gotujesz, tym okap powinien mieć wyższą wydajność, o ile jest on prawidłowo podłączony do wentylacji. To bardzo ważne. Jeśli masz przestronną kuchnię z podłączeniem do wentylacji o przekroju fi 10, to – montując bardzo wydajny okap – narażasz się na jego głośną pracę. W takiej sytuacji lepszym rowiązaniem jest wybranie modelu o nieco mniejszej wydajności, by móc używać go na wszystkich biegach. 

Dlatego, jeśli system wentylacyjny w Twoim domu ma przekrój inny niż 15 fi – skontaktuj się ze specjalistami z naszego sklepu. Na pewno dobierzemy optymalne rozwiązanie.

Pochłaniacz czy wyciąg?

Okapy podszafkowe czarne możesz podłączyć na 2 sposoby: w trybie zamkniętym lub otwartym. Pierwsze rozwiązanie to inaczej pochłaniacz: wkład do zabudowy pracuje wtedy z filtrem węglowym, a powietrze po przefiltrowaniu wraca do pomieszczenia. Drugi sposób to tzw. wyciąg, czyli okap podłączony rurą do komina. Jeśli zależy Ci na cichej pracy i dużej wydajności okapu podszafkowego – podłącz go do wentylacji.

Montaż okapu

Okapy podszafkowe w kolorze czarnym montuje się w szafce (lub innej konstrukcji) umieszczonej nad płytą grzewczą. W szafce należy przygotować odpowiedni otwór zgodny z szerokością, wysokością i głębokością okapu.

Okap podszafkowy czarny – GLOBALO Agendero

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Agendero

Okap podszafkowy GLOBALO Agendero to eleganckie i nowoczesne urządzenie pasujące do każdej kuchni. Jest minimalistyczny i ponadczasowy. Stal szlachetna inox lakierowana na czarno dobrze współgra z drewnianymi frontami mebli i blatami. Gdy dobierzesz do tego czarną płytę indukcyjną – Twoja kuchnia będzie stylowa i z charakterem.

Oświetleniem w okapie podszafkowym czarnym Agendero jest energooszczędny pasek LED, który ułatwia i uprzyjemnia czynności wykonywane w kuchni. Sterowanie odbywa się za pomocą czułych przycisków elektronicznych, a informacje o trybach pracy pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu LED. 

W tym modelu także filtr metalowy (wykonany z aluminium) jest czarny, co jeszcze bardziej czyni z niego przedmiot glamour.

Okap podszafkowy czarny – GLOBALO Laizeno

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Laizeno

Kolejną propozycją czarnego okapu podszafkowego od GLOBALO jest wkład do zabudowy Laizeno

Model ten również w całości wykonano ze stali lakierowanej na czarno. Różnicą we wzornictwie jest natomiast zastosowane oświetlenie. Okap Laizeno ma punkty świetlne w postaci dwóch żarówek LED. Dzięki temu, mimo swej nowoczesnej formy, delikatnie nawiązuje do stylu retro, który z kolei dobrze komponuje się z takimi elementami wyposażenia, jak cegły na ścianie pod szafkami w kuchni.

Wydajność maksymalna 575 m3/h pozwala na dokładne oczyszczanie powietrza nawet w kuchniach o nieco większym metrażu.

Okap podszafkowy czarny – GLOBALO Loteo Plus

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Loteo Plus

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Loteo Plus to wyższa klasa sprzętów AGD do zabudowy. Przyjrzyjmy się jego parametrom:

 • wydajność boost 640 m3/h
 • wzmacniany, wielowarstwowy filtr aluminiowy
 • sterowanie dotykowe z wyświetlaczem LED + pilot
 • energooszczędny pasek LED 10W
 • timer 15 minut
 • wytrzymałe materiały: stal lakierowana na czarno i czarne szkło hartowane
 • możliwość pracy w trybie wyciągu lub pochłaniacza
 • możliwość pracy z silnikiem zewnętrznym

Jeśli szukasz niewielkiego, ale mocnego sprzętu – GLOBALO Loteo to wybór dla Ciebie. Urządzenie jest dyskretne i mało widoczne, a jednocześnie skutecznie pochłania wszystkie opary z gotowania.

Okap podszafkowy czarny – GLOBALO Lomero

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Lomero

Czwarta propozycja to okap podszafkowy GLOBALO Lomero.

Klasyczna czerń połączona z kolorem stali nierdzewnej inox (filtr metalowy) czyni go sprzętem nowoczesnym i eleganckim. Cicha praca (od 48 dB) pozwoli cieszyć się spokojem nawet podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo – gdy zastosujesz silnik zewnętrzny – okap może pracować praktycznie bezgłośnie. Alternatywnie, do okapu możesz wybrać też pilot zdalnego sterowania.

Okap podszafkowy czarny – GLOBALO Hadario

Okap podszafkowy czarny GLOBALO Hadario

Jeśli masz nieco mniejszy budżet, proponujemy rozważyć okap do zabudowy GLOBALO Hadario – jest nieco tańszy, a jego parametry techniczne również pozwolą cieszyć się czystym powietrzem w kuchni, brakiem wilgoci i tłustych osadów. Nadaje się zwłaszcza do mniejszych kuchni.

W tym modelu wykorzystano sterowanie przyciskowe push-button, które ze względu na swoją prostotę cenione jest przez wielu użytkowników. Zastosowano też dwa pasma LED, każdy o mocy 6W. Okap podszafkowy Hadario wykonany jest z odpornej stali lakierowanej na czarno.

Dlaczego warto wybrać czarny okap podszafkowy?

Z kilku powodów, wymieńmy najważniejsze z nich:

 • cena: okapy podszafkowe są relatywnie niedrogie w porównaniu np. z okazałymi okapami wyspowymi w kształcie tuby (za niespełna 500 zł można mieć podstawowy model)
 • rozmiary: okapy podszafkowe są niewielkie – ich zaletą jest to, że można je zabudować w szafce nad płytą grzewczą, dzięki czemu dyskretnie oczyszczają powietrze w kuchni
 • wytrzymałość: wykonane są z niezawodnych materiałów, takich jak stal szlachetna inox lakierowana na czarno oraz wytrzymałe szkło hartowane w kolorze czarnym
 • uniwersalność: kolor czarny jest uniwersalny, bez problemu wkomponujesz go w dowolny styl w kuchni, przy czym w kuchni nowoczesnej prezentuje się naprawdę elegancko