• raty globalo
  • Cechy GLOBALO

  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>
Home / Blog / Pochłaniacz zapachów do kuchni – poznaj 5 nowych modeli od GLOBALO

Pochłaniacz zapachów do kuchni – poznaj 5 nowych modeli od GLOBALO

Pochłaniacz zapachów do kuchni Globalo Arenoflow Black

Pochłaniacz zapachów do kuchni – poznaj 5 nowych modeli od GLOBALO

Pochłaniacz zapachów do kuchni to urządzenie niezbędne w każdym domu. Bez niego tłuste opary, szkodliwe cząsteczki powstające podczas gotowania oraz brud i kurz – pozostają w pomieszczeniu. Pochłaniacz zapachów skutecznie je eliminuje, czyniąc Twoją kuchnię czystą i higieniczną. 

Wybraliśmy dla Ciebie 5 nowych modeli pochłaniaczy zapachów GLOBALO, które udało się nam wprowadzić do sprzedaży w 2019 roku.

Pochłaniacz zapachów ARENOFLOW

Pochłaniacz zapachów do kuchni GLOBALO Arenoflow to gustowny okap wyspowy. Ma nieprzeciętną postać. Otóż wyglądem przypomina nowoczesną lampę kuchenną zawieszoną na stalowych linkach. Występuje w bieli lub czerni.

Pochłaniacz zapachów do kuchni Globalo Arenaflow

Pochłaniacz Arenoflow pracuje z filtrem węglowym, dzięki czemu zbędne jest podłączenie go rurą wentylacyjną do komina. Wystarczy regularnie wymieniać filtr węglowy (co 3-6 miesięcy), by cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w domu.

Pochłaniacz zapachów do kuchni Globalo Arenoflow

 Pochłaniacz zapachów do kuchni Arenoflow jest wyposażony w 3 biegi i na najwyższym z nich osiąga wydajność 365 m3/h. Wytrzymałą stal lakierowaną na biało lub czarno łatwo utrzymać w czystości. Kurz wystarczy zetrzeć miękką ściereczką, a większe zabrudzenia specjalnymi preparatami Berner przeznaczonymi do stali.

4 stalowe linki w tym pochłaniaczu kuchennym można regulować, dostosowując ich wysokość do Twojej kuchni. Pamiętaj jednak, by utrzymać odległość dolnej części okapu na poziomie min. 65 cm od płyty elektrycznej i min. 75 cm od płyty gazowej.

Pochłaniacz zapachów WROTMA

Pochłaniacz zapachów do kuchni GLOBALO Wrotma to z kolei przykład urządzenia, które może pracować w dwóch trybach: zamkniętych lub otwartym. W trybie zamkniętym podobnie jak poprzedni okap wyspowy – urządzenie pracuje z filtrem węglowym. W trybie otwartym natomiast (wyciągu) okap nie tylko pochłania zapachy z kuchni, ale także wyprowadza je poza pomieszczenie.

Pochłaniacz zapachów Globalo Wrotma

Stylistyka tego pochłaniacza zapachów jest na wskroś nowoczesna. Dostępny jest w klasycznej bieli lub czerni. Zaokrąglone rogi szkła hartowanego sprawiają, że okap jest ciekawym kontrastem np. dla ostrzejszych krawędzi półek, szafek czy blatów.

Pochłaniacz zapachów Globalo Wrotma

Wrotma to pochłaniacz zapachów o kuchni, który dostępny jest w dwóch szerokościach: do szafki 60 cm i 90 cm. Model o szerokości 60 ma energooszczędne oświetlenie LED w postaci dwóch żarówek. Co ważne, okap GLOBALO Wrotma można podłączyć do turbiny zewnętrznej. Co to oznacza? To, że silnik urządzenia możesz umieścić poza kuchnią (na strychu, w garażu), dzięki czemu jego praca jest praktycznie bezgłośna.

Wydajność maksymalna to aż 640 m3/h, co przy dość niewielkich rozmiarach urządzenia jest świetnym wynikiem.

Pochłaniacz zapachów CYLINDRO ISOLA ROSE

Pochłaniacz zapachów do kuchni Cylindro Isola Rose to siostra bliźniaczka naszego hitu, czyli okapu Cylindro Isola Gold. Oba modele to ultranowoczesne okapy wyspowe w formie tuby.

Pochłaniacz zapachów w kuchni Globalo Cylindro Isola Rose

To jeden z ulubionych modeli minionej jesieni wśród naszych klientów. Ten pochłaniacz, oprócz trybu zamkniętego, świetnie radzi sobie także podłączony rurą wentylacyjną do komina. Rura PCV, którą poprowadzisz od wylotu z silnika, pozostanie niewidoczna dzięki zabudowaniu jej maskownicą. 

Cylindro Isola Rosa bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach loftowych. Koresponduje z płytą gazową i stalowymi elementami wyposażenia wnętrz np. z industrialnymi półkami na ścianie.

Pochłaniacz zapachów w kuchni Globalo Cylindro Isola Rose

Niecodzienny kolor tego okapu będzie zwracał na siebie uwagę w kuchni w każdym stylu. Nierdzewna stal szlachetna została tutaj pomalowana proszkowo na kolor różowego złota – rose gold. Okap pracuje na 3 biegach standardowym oraz czwartym – boost, dzięki któremu jest w stanie w krótkim czasie uzyskać wysokie obroty i wydajność 742 m3/h. To naprawdę sporo, w związku z tym okap świetnie sprawdzi się nawet w rozległych pomieszczeniach (kuchniach otwartych na salon).

Pochłaniacz zapachów BENIKOR

Pochłaniacz zapachów do kuchni BENIKOR to kompaktowy, niedrogi i wydajny okap do zabudowy. Wybierz go, jeśli zależy Ci na niewielkim, dyskretnym sprzęcie do szafki 60 cm, który jednak dobrze poradzi sobie z usuwaniem pary wodnej i tłuszczu znad garnków podczas gotowania.

Pochłaniacz zapachów Globalo Benikor

Możesz wybrać szkło hartowane w kolorze białym lub czarnym – zależnie od konceptu, jaki posiadasz na wystrój swojej kuchni.Pochłaniacz zapachów Globalo Benikor

Ten pochłaniacz do kuchni polecamy raczej do usuwania zapachów z mniejszych i średnich pomieszczeń. Jego wydajność maksymalna na 3 biegu to 305 m3/h. Rolę oświetlenia przyjął tutaj energooszczędny pasek LED, który jasno i wyraźnie doświetla płytę grzewczą i blat. Dzięki temu gotowanie w zimowy poranek czy wieczorem jest przyjemne, klimatyczne i bezpieczne.

Pochłaniacz zapachów TAGAZO

Innym modelem pochłaniacza zapachów do kuchni i zarazem wyciągu jest okap przyścienny GLOBALO Tagazo. Ma postać nowoczesnego okapu przyściennego skośnego w ciekawym zestawieniu dwóch kolorów: srebrnego i czarnego.

Okap do kuchni Globalo Tagazo

Model Tagazo to klasyczna konstrukcja okapu skośnego. Jego uchylny charakter jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, przez co zyskał sobie dużą sympatię użytkowników. Z plusów należy wymienić też cichą pracę – okap na I biegu pracuje na poziomie 47 dB. Pozwala to włączać go w każdym warunkach, podczas rozmowy czy słuchania muzyki w trakcie gotowania.  

Zadania pochłaniacza zapachów do kuchni

Pochłaniacz lub wyciąg zamontowany w kuchni to urządzenie niezbędne w każdym nowoczesnym domu. Usuwa parę wodną, która powstaje podczas gotowania, chroni meble przez osadzaniem się na nich cząsteczek tłuszczu oraz pochłania nieprzyjemne zapachy (np. spalenizny).