• raty globalo
 • Cechy GLOBALO

 • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
  Zobacz więcej >>
 • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
  Zobacz więcej >>
Home / Blog / Jaki okap do kuchni z salonem wybrać? Sprawdź 4 aranżacje

Jaki okap do kuchni z salonem wybrać? Sprawdź 4 aranżacje

Okap do kuchni z salonem Globalo Tagazo

Jaki okap do kuchni z salonem wybrać? Sprawdź 4 aranżacje

Salon otwarty na kuchnię to serce domu. To w nim domownicy się najczęściej spotykają, przygotowując posiłki, spożywając je oraz spędzając wspólnie wolny czas. Żeby utrzymać to pomieszczenie w pożądanej czystości i higienie, sprawdź, jaki okap do kuchni z salonem wybrać.

Jaki okap do kuchni z salonem i wyspą?

Rozwiązaniu, jakim jest kuchnia otwarta na salon, często towarzyszy wyspa kuchenna. Zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym jest to coraz częściej spotykany element. Dzięki niemu część funkcyjna pomieszczenia, czyli kuchnia z blatami roboczymi i całym sprzętem AGD, pozostaje w nieustannej łączności z salonem. Sprzyja to zacieśnianiu więzów rodzinnych i integracji np. z gronem znajomych.

Polecany przez nas okap do kuchni z salonem to okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola. Model ten występuje w kilku popularnych kolorach: białym, czarnym i srebrnym, ale także w zupełnie innowatorskim designie, a mianowicie w kolorze miedzi, złota i różowego złota. Jeśli do Twojego wnętrza pasuje inny kolor, wystarczy nam powiedzieć, a przygotujemy okap w dowolnej barwie z palety RAL.

Okap do kuchni z salonem GLOBALO Cylindro Isola

Okapy w kształcie tuby dobrze sprawdzają się nad wyspą kuchenną, gdyż są mało inwazyjne pod względem zajmowanej przestrzeni. Ich smukły kształt i niewielka średnica (39 cm) sprawiają, że kuchnia z salonem zyskuje więcej miejsca.

Ważnym aspektem w przypadku okapu wyspowego w kuchni z salonem jest jego wydajność. Otwarte kuchnie to zwykle duże pomieszczenia. Żeby należycie filtrować w nim powietrze, okap musi mieć wysoką wydajność. Wydajność Cylindro Isola wynosi 537 m3/h, a po uruchomieniu opcji boost wzrasta aż do 742 m3/h.

Jaki skośny okap do kuchni z salonem?

Okapy przyścienne skośne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? 

Z pewnością dlatego, że w tym segmencie producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych wzorów i funkcjonalności. Drugim powodem jest ich zgrabność i wygoda. Przez swój uchylny kształt świetnie wyglądają na ścianie w kuchni ponad płytą grzewczą między górnymi szafkami.

Okap do kuchni z salonem przyścienny skośny

Okap do kuchni z salonem potrzebny jest z kilku ważnych powodów, wymieńmy kilka najistotniejszych:

 

 • oczyszcza powietrze z wilgotnej pary wodnej – dzięki temu zapobiega jej wnikaniu w ściany i pozostałe sprzęty w kuchni
 • filtruje nieprzyjemne zapachy tak, by zapobiegać wnikaniu ich w tkaniny (dywany, zasłony, tapicerkę, ubrania)
 • chroni powierzchnie płaskie (meble, blaty, parapety) przed osadzaniem się na nich tłustego nalotu (sprawdźcie sami stan górnych szafek w jakiejkolwiek kuchni bez okapu – połączenie tłuszczu i kurzu daje niezwykle nieprzyjemny widok)

Wyobrażasz sobie, że relaksujesz się w salonie na kanapie z książką, wdychając jednocześnie duszący zapach gotowanej kapusty? No właśnie. Okap skośny GLOBALO Wrotma temu zapobiegnie. Jego maksymalna wydajność rzędu 645 m3/h pozwoli spełnić wszystkie powyższe oczekiwania względem skutecznego okapu w salonie z kuchnią. Na pierwszym biegu praca okapu wynosi jedynie 48 dB, co zapewnia cichą cyrkulację powietrza podczas przygotowywania posiłków. Gdy zamarzysz sobie jeszcze większą ciszę – wystarczy podłączyć okap do silnika zewnętrznego.

Jaki okap sufitowy do kuchni z salonem?

Okap sufitowy to idealne rozwiązanie dla minimalistów. Dlaczego? Głównie dlatego, że go nie widać! Tak, okapy sufitowe charakteryzuje to, że montowane są do sufitu. Najczęściej mają postać płaskich prostopadłościanów. Wyglądem przypominają więc nowoczesne lampy, tablety czy też panele.

Okap do kuchni z salonem sufitowy

Okap sufitowy GLOBALO Bardot to jeden z takich egzemplarzy. To, wyprodukowany z wysokiej jakości stali lakierowanej oraz szkła hartowanego, model o szerokości 100 cm, który świetnie sprawdzi się w kuchni z salonem. Do każdego zestawu dołączony jest intuicyjny pilot, którym włączasz urządzenie oraz ustawiasz docelowe opcje. 

Bezsprzeczną zaletą okapu Bardot jest jego dyskretność – zamontowany w suficie ponad płytą grzewczą licuje się z nim, tworząc jednolitą powierzchnię (zależy od sposobu montażu). Także ten model może być zamontowany w parze z turbiną zewnętrzną, która (zainstalowana w osobnym pomieszczeniu) sprawi, że w kuchni z salonem będzie cicho i przytulnie.

Jaki okap do zabudowy do kuchni z salonem?

Okap do kuchni z salonem Globalo Senturo

Spójrz na powyższe zdjęcie – widzisz na nim ładną kuchnię otwartą na salon, drewniane meble, jasną podłogę i kanapę w części wypoczynkowej. Ale czy widzisz na nim okap? 

No właśnie! Okap do zabudowy GLOBALO Senturo jest na pierwszy rzut oka niewidzialny. To przykład okapu podszafkowego. Modele z tego segmentu są niewielkie i dyskretne, a jednocześnie z powodzeniem służą jako filtratory i eliminatory wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.

 

Wkład do zabudowy montuje się w szafce (lub innej konstrukcji) wiszącej nad kuchenką. Podczas gotowania wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, by para wodna i tłuste cząsteczki pochłaniane były przez wirującą turbinę. Na filtrze metalowym osadzi się tłuszcz, a reszta nieczystości:

 

 • zostanie zneutralizowana przez filtr węglowy (m.in. nieprzyjemny zapach) w przypadku pochłaniacza (okapu niepodłączonego do wentylacji)
 • zostanie usunięta poza kuchnię poprzez kanał wentylacyjny za pomocą rur (wyciąg)

 

Dzięki temu rozwiązaniu w kuchni otwartej na salon panuje czyste i zdrowe powietrze.

Jaki okap do kuchni z salonem wybrać?

Przede wszystkim niech to będzie okap skuteczny (wydajny) oraz cichy. Te dwie cechy sprawią, że poprawi się zarówno standard gotowania, jak i powietrze w Twoim domu. 

Reszta to kwestie designu i wzornictwa.