• raty globalo
  • Cechy GLOBALO

  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>
Home / Blog / TOP 3 aranżacje kuchni z okapami blatowymi

TOP 3 aranżacje kuchni z okapami blatowymi

Okap Blatowy Globalo Oranier KXI 1092 - wizualizacja

TOP 3 aranżacje kuchni z okapami blatowymi

Co wiesz o okapach blatowych? Niewiele? Nie szkodzi, w dzisiejszym artykule opowiemy Ci o nich trochę więcej oraz pokażemy 3 inspirujące wnętrza, w których projektanci stawiają na okapy blatowe.

Aranżacja kuchni, w której pomieścisz wszystko

Brakuje Ci miejsca w szafkach? Masz dużo przyborów kuchennych, dla których już dawno temu skończyło się miejsce? Twój blat roboczy zastawiasz tak, że trudno na nim pokroić chleb? Może czas pomyśleć o większej liczbie mebli do przechowywania?

Na zdjęciu powyżej widzisz kuchnię, która pomieści absolutnie wszystko. Zabudowa kuchenna jest zaplanowana tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń zarówno w szafkach dolnych, jak i w tych wiszących. 

Dzięki temu na widoku zostało tylko kilka podręcznych przedmiotów oraz jedna doniczka z kwiatkiem dla ozdoby. Zatem miejsca na kuchenne rewolucje jest pod dostatkiem. Zwróć uwagę na zastosowanie zabudowy kuchennej w dwojakim stylu, dzięki czemu ilość mebli nie przytłacza. Kamienny blat jest granicą tych dwóch obszarów.

Okap blatowy GLOBALO ORANIER

W zabudowie zastosowano płytę indukcyjną z okapem blatowym GLOBALO ORANIER.

Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest wyciąg na tyle płyty grzewczej z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia ceramiki. Płyta z okapem GLOBALO ORANIER łączy w sobie funkcjonalności nowoczesnej płyty grzewczej i wydajnego okapu. Do najważniejszych funkcjonalności płyty należy opóźnione wyłączanie, funkcja grilla, sterowanie dotykowe. Płyta ma też timer, blokadę przed dziećmi, wskaźnik czyszczenia filtra przeciwtłuszczowego. Z kolei wydajność maksymalna okapu to 545 m3/h i bardzo cicha praca. Na pierwszym biegu to jedynie 37 dB.

Aranżacja kuchni z dobrym widokiem

Jaka jest jedna z bardziej istotnych zalet okapów blatowych? Z powodzeniem zamontujesz je w blacie, gdy kuchenka znajduje się przy oknie. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że mając płytę tuż przy oknie, nadal mogą mieć okap. To wręcz idealna sytuacja, by zamontować okap w blacie.

Okap blatowy BORA BASIC BHA

Tradycyjne okapy montuje się najczęściej do ściany nad płytą lub w szafce wiszącej nad nią. Jeśli masz w domu zabudowę kuchenną pod oknem, pomyśl o zamontowaniu okapu blatowego.

W przykładzie powyżej widzimy kuchnię z nutką stylu angielskiego i dworkowego. Wskazuje również na zamiłowanie jej użytkowników do stylu vintage. Okap blatowy ma tę dodatkową zaletę, że w żaden sposób nie zaburza wybranego stylu w kuchni, a jedynie się do niego dostosowuje.

Okap blatowy BORA BASIC BHA

Taka jest płyta z okapem blatowym BORA BASIC BHA, która zupełnie nie rzuca się w oczy. 

Wykonana jest z wysokiej jakości ceramiki SCHOTT – gwarancji trwałości. Okap jest umieszczony blisko oparów wydobywających się z garnków i patelni. Dzięki temu okap natychmiast zasysa i usuwa zanieczyszczenia.

Płyta w inteligentny sposób usprawni codzienne gotowanie. Dostępny jest przycisk wstępnego gotowania, wskaźnik ciepła, timer, ochrona przed dziećmi czy wyświetlacz informujący o stanie filtra. 

Okap blatowy BORA BASIC BHA ma wydajność maksymalną 647 m3/h.

Aranżacja kuchni dla miłośników bieli

Badania pokazują, że zbyt mała ilość światła dziennego powoduje liczne zaburzenia nastroju. Odpowiednia ilość światła słonecznego natomiast pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto zadbać o to, by było go w domu wystarczająco. Zwłaszcza w kuchni i jadalni, gdzie spędzamy sporo czasu w dzień, postarajmy się tak zaaranżować przestrzeń, by słońce swobodnie wpadało do niej przez okna.

Okap blatowy GLOBALO ORANIER

Jeśli czujesz, że w Twojej kuchni jest za ciemno, spróbuj zaaranżować ją za pomocą jasnych barw. W aranżacji powyżej projektant wykorzystuje biel modelowo. Na środku znajduje się wyspa kuchenna w białej zabudowie. Szafki wiszące na ścianie oraz zabudowane przy niej są również białe. Białe są blaty oraz płytki na ścianie. Dodatkowo u podstaw wszystkiego wyrasta podłoga z jasnego drewna

Kuchnia jest przyjemnie jasna, co dodatkowo podkreślają akcesoria: białe doniczki z miedzianą krawędzią, deska do krojenia z jasnego drewna, czy czarno-szklane pojemniki na przyprawy. Aranżacja przywodzi na myśl uporządkowany i przytulny styl skandynawski.

A gdzie podział się okap? No właśnie!

Okap blatowy GLOBALO ORANIER
Na pierwszy rzut oka widzisz tylko czarną płytę grzewczą. Okazuje się jednak, że to, co widzisz, to płyta indukcyjna z okapem GLOBALO ORANIER KXI 1092 BASIC-PLUS.

To sprytne urządzenie jest połączeniem dwóch ważnych funkcjonalności w kuchni:

  • przygotowywania posiłków
  • oczyszczania powietrza.

Okap GLOBALO ma tutaj formę szczeliny umieszczonej w tyle płyty grzewczej. Dzięki temu do gotowania wykorzystujesz całą jej szerokość. Co więcej, ważnym aspektem jest także możliwość wykorzystania szuflad poniżej płyty. Schowasz tam sztućce i inne akcesoria.

Sam okap ma wydajność 674 m3/h. Pracuje w trybie pochłaniacza, jest sterowany dotykowo. Jego głośność na biegu początkowym to jedynie 45 dB.

Idea połączenia okapu z płytą grzewczą sprawdzi się w nowoczesnych, funkcjonalnych i innowacyjnych kuchniach. Umieszczając okap w blacie, zyskujesz dodatkowe miejsce na ścianie. Możesz na niej zamontować równy ciąg szafek.

Aranżacje kuchni z okapem blatowym – podsumowanie

Podsumowując: aranżacja kuchni z okapem blatowym ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, okap jest ukryty w blacie i w żaden sposób nie ingeruje w styl kuchni. Możesz jej wystrój zaprojektować niezależnie od kształtu, rodzaju czy koloru okapu tradycyjnie montowanego na ścianie. To otwiera naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych.