Home / Blog / AKCJA INSPIRACJA – WYBRALIŚMY TOP 5 KUCHNI LUTEGO 2021!

AKCJA INSPIRACJA – WYBRALIŚMY TOP 5 KUCHNI LUTEGO 2021!

Wracamy z kolejną odsłoną cyklu Akcja Inspiracja, gdzie prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem kuchnie. Tym razem wybieraliśmy spośród projektów opublikowanych przez architektów wnętrz na Instagramie. Zobacz, jakie kuchnie zwróciły naszą uwagę w lutym 2021 roku i znajdź swoją inspirację!

W Akcji Inspiracja każdego miesiąca wybieramy kuchnie, które naszym zdaniem zasługują na uwagę, i mogą zainspirować naszych czytelników do stworzenia własnego wnętrza. W lutym przejrzeliśmy projekty architektów wnętrz i wybraliśmy 5 najbardziej oryginalnych. Prezentowane kuchnie różnią się od siebie zarówno układem, stylem jak i kolorystyką, co pozwoli każdemu znaleźć kuchnię w swoim guście.

Jeżeli wpadła Ci w oko ciekawa aranżacja kuchni lub uważasz, że Twój projekt zasługuje na wyróżnienie, napisz do nas na adres [email protected]

#1 Kuchnia @kivi_home_studio

Pierwsza propozycja skierowana jest do entuzjastów minimalizmu. Autorem projektu jest studio Kivi Home. Proponowana kuchnia jest utrzymana w szarej tonacji i naturalnej barwie drewna, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie jasnego i zarazem przytulnego. Dodatkowo meble rozmieszczone są w sposób funkcjonalny, dzięki czemu codzienne korzystanie z tej kuchni będzie z pewnością komfortowe.

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Marta Hornicka (@przekatna.pl)

#2 Kuchnia @przekatna.pl

W kolejnej kuchni zaprojektowanej przez Martę Hornicką z Przekątna, to również kolor szary gra pierwsze skrzypce. Wnętrze jest jednak znacznie bardziej urozmaicone dzięki dodatkom. Elementami, które jako pierwsze przyciągają wzrok są krzesła w odcieniu intensywnego granatu. Ich odcień możesz z powodzeniem zastąpić innym – do kuchni urządzonej w ten sposób pasować będzie bowiem większość wariantów kolorystycznych. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kul design (@kuldesign)

#3 Kuchnia @kuldesign

Kuchnia od Kul Design została zaprojektowana w klasycznych barwach czerni i bieli. Architekt sprytnie rozplanował poszczególne kolory, aby wnętrze wydawało się duże i przestronne. Całość prezentuje się elegancko i z klasą. Tego typu kuchnia będzie dla Ciebie świetnym wyborem, jeśli stawiasz na nowoczesne, a przy tym ponadczasowe aranżacje. 

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Sara Botta | Architekt wnętrz (@sara_botta_architect)

#4 Kuchnia @sara_botta_architect

Do naszego zestawienia trafiła również elegancka kuchnia inspirowana stylistyką glamour. Jej autorka Sara Botta postawiła na piękną zabudowę i wygodą wyspę. Marmurowe elementy i dodatki w szampańskim kolorze nadają całości majestatu i wyjątkowości. Jeżeli planujesz podobną kuchnię, wybierz do niej okap do zabudowy, który z uwagi na swoją dyskretną formę pozwoli zachować harmonijny wystrój we wnętrzu. 

#5 Kuchnia @midzikowska.wnetrza

Monika Idzikowska zauroczyła nas szykowną kuchnią, dla której bazą jest zabudowa w modnym i eleganckim granacie. Kolor ten daje duże możliwości, jeśli chodzi o dobór dodatków. Autorka projektu postawiła na złoto, które nadaje całej przestrzeni dodatkowego smaku i czyni kuchnię niezwykle reprezentacyjnym miejscem. Jasne blaty sprawiają natomiast, że wnętrze zachowuje harmonię i nie jest zbyt ciemne.