Home / Blog / AKCJA INSPIRACJA – KUCHNIE W BIELI

AKCJA INSPIRACJA – KUCHNIE W BIELI

Czerwiec już za nami, a to oznacza, że czas zaprezentować kuchnie, które najmocniej zachwyciły nas w tym miesiącu. Tym razem motyw przewodni to prawdziwa klasyka gatunku – kuchnie w bieli. To chyba najbardziej ponadczasowy kolor, jaki można zastosować w tej części domu. Doskonale sprawdza się jako baza wnętrza, a także w wersji tzw. total look, gdzie cała aranżacja jest wykonana w nieskazitelnej bieli lub z niewielką domieszką innych odcieni. Dziś zaprezentujemy oba warianty i jak zawsze mamy nadzieję, że wielu z Was znajdzie wśród nich swoją inspirację na wymarzoną kuchnię. 

 

Akcja Inspiracja to cykl polegający na comiesięcznym wyborze kuchni, które naszym zdaniem zasługują na uwagę i mogą zainspirować czytelników bloga GLOBALO do stworzenia własnego, wymarzonego wnętrza. W czerwcu przejrzeliśmy projekty architektów wnętrz z Instagrama i wybraliśmy 5 najbardziej interesujących realizacji. Motyw przewodni to biel, czyli kolor, który zawsze jest w modzie i świetnie wygląda w domowych wnętrzach. 

 

Jeżeli wpadła Ci w oko ciekawa aranżacja kuchni lub uważasz, że Twój projekt zasługuje na wyróżnienie, napisz do nas na adres [email protected]

#1 Kuchnia @tissu_architecture

Biały kolor rewelacyjnie pasuje do kuchni klasycznych. Jest ponadczasowy i zawsze pozostaje w modzie  Ponadto świetnie łączy się z niemal każdym innym kolorem. Zaprojektowana przez @tissu_architecture kuchnia dzięki odpowiednim dodatkom jest elegancka i pełna dobrego smaku. Sprzęty kuchenne w tym okap ukryte są w zabudowie, dzięki czemu przestrzeń jest wizualnie uporządkowana. Większość wyposażenia jest w bieli, dlatego kuchnia sprawia wrażenie jasnej i przestronnej. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez TISSU (@tissu_architecture)

#2 Kuchnia @magdafornal

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Magda Fornal (@magdafornal)

Autorka projektu @magdafornal określiła go mianem “Kuchnia w stylu American Dream”. W zupełności zgadzamy się z tym stwierdzeniem, ponieważ wnętrze wygląda jak ze snu! Każdy z elementów został dobrany ze szczególną rozwagą, dzięki czemu całość tworzy wyjątkową harmonię. To doskonała inspiracja kuchenna dla wszystkich osób, które lubią przytulne wnętrza w sielskich klimatach. Jesteśmy ciekawi, czy Wam równie mocno się podoba! 

#3 Kuchnia @bolddesign_com_pl

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BOLD Design (@bolddesign_com_pl)

Wnętrze od @bolddesign_com_pl jest pełne ciekawych rozwiązań. Jest to kuchnia połączona z jadalnią. Jedną strefę od drugiej oddziela wyspa o zaokrąglonych krawędziach nad którą znajduje się imponujący biały okap w  kształcie tuby. W części kuchni zrezygnowano z górnych szafek, a zamiast tego powieszone zostały dekoracyjne półki. W ciekawy sposób zagospodarowana została także ściana w części jadalnianej. Ten projekt to świetna inspiracja dla osób, które lubią oryginalne połączenia. 

#4 Kuchnia @studioatoato

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Projektowanie Wnętrz Poznań (@studioatoato)

Kolejna propozycja przypadnie do gustu tym, którzy stawiają na nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Elegancka biała zabudowa świetnie komponuje z elementami w odcieniu jasnego drewna. Sprzęty kuchenne wybrane zostały w kontrastowym, czarnym kolorze. W tej kuchni również znalazł się okap w kształcie tuby, tym razem w wersji przyściennej. Sposób aranżacji proponowany przez @studioatoato  jest jednym z najbardziej sprawdzonych i ma wielu zwolenników. 

#5 Kuchnia @ao_architektura_wnetrz

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @ao_architektura_wnetrz

Kuchnia zaprojektowana przez @ao_architektura_wnetrz jest doskonałym dowodem na to, że białe wnętrza mogą być przytulne. Zabudowa kuchenna pod sam sufit sprawia, że przestrzeń wydaje się dobrze zorganizowana, spójna i harmonijna. Do białych szafek dopasowano blaty w naturalnym odcieniu drewna, które ocieplają atmosferę wnętrza. W kuchni wprowadzono również elementy w błękicie – kolorze, który nieodmiennie kojarzy się z wakacjami, dzięki czemu sprzyja wyciszeniu. O ciszę zadba także okap, ponieważ w projekcie wykorzystany został model Verta 60 Black, który na pierwszym biegu ma jedynie  43 dB. 

Translate »