okapy blatowe

Okapy Blatowe

Okapy blatowe łączą w sobie okap kuchenny z płytą grzewczą. Rewolucyjne połączenie wydajnego i cichego okapu z nowoczesną płytą grzewczą to odpowiedź na wysokie potrzeby współczesności. Okap pozostaje wbudowany w konstrukcję płyty w taki sposób, że jest praktycznie niewidoczny. Opary unoszące się nad garnkami i patelniami pochłaniane są natychmiast po wydostaniu się z nich. Okap blatowy może mieć formę prostokątnej szczeliny bądź okrągłego wentylatora. Zamontujesz go zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu.

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Blatowe

Zobacz wszystkie 6 produkty

Wyświetl: 21 / 42 / 84 / Wszystkie

Okapy blatowe – dwie ważne funkcje w jednym urządzeniu

Jeśli przywykliście do tego, że okap musi być zamontowany na ścianie, suficie lub wbudowany w szafkę – okapy blatowe zmieniają te przyzwyczajenia. Okap blatowy jest bowiem urządzeniem zintegrowanym z płytą grzewczą. Wbudowanie go w strukturę płyty grzewczej sprawia, że znajduje się przy bezpośrednim źródle powstających oparów i nieczystości – tuż przy naczyniach. Inwestując w okap blatowy, zyskujesz jedno urządzenie o dwóch niezwykle ważnych w kuchni funkcjach. Dodatkowo zyskujesz gratisowe miejsce, które zająłby tradycyjny okap montowany do ściany, sufitu lub szafki.

Okapy blatowe i ich technologia

Jeśli cenisz sobie nowoczesność, minimalizm i higienę w kuchni – okap blatowy BORA jest właśnie dla Ciebie. Innowacyjne rozwiązania w nim zastosowane zaskoczą niejednego fana techniki. Płyty grzewcze zintegrowane z okapem blatowym wykonane są z wysokiej jakości ceramiki szklanej marki Schott. To niezwykle odporny na zarysowania i łatwy w utrzymaniu czystości materiał, który długo pozostaje w idealnym stanie. Okap zrównany z blatem i płytą to najdyskretniejszy jak dotąd sposób, by usuwać z kuchni wilgoć, tłuszcz i inne nieczystości. Okapy blatowe są ciche. Wiele modeli pracuje na poziomie głośności 40 dB, co można porównać do delikatnego szumu wiatru. 

Codzienne użytkowanie okapów blatowych

Istnieją modele okapów blatowych, które możesz zamontować jako wyciągi oraz takie, które funkcjonują wyłącznie jako pochłaniacze. Przypomnijmy: wyciąg to okap podłączony kanałem (rurą) do komina wentylacyjnego. Zalecany jest zawsze, gdy w budynku przygotowany został osobny komin wentylacyjny, którym kuchenne opary są odprowadzane na zewnątrz. Pochłaniacz natomiast sprawdza się w sytuacji, gdy podłączenie wyciągu jest niemożliwe. Wystarczy wtedy zainstalować dodatkowy filtr węglowy, by cieszyć się czystym powietrzem w kuchni.

Rodzaje okapów blatowych

Producenci prześcigają się, by proponować użytkownikom coraz nowsze rozwiązania w swoich urządzeniach. Okapy blatowe BORA są marką pionierską – to po ich sukcesie popularność tego typu wentylatorów wzrosła. Obecnie bez problemu dobierzesz odpowiednią płytę z okapem do swojej zabudowy kuchennej czy szerokości i długości blatu. Z okapami blatowymi współpracują zarówno wybrane płyty indukcyjne, jak i gazowe.