okap teleskopowy

Okapy teleskopowe

Okapy teleskopowe instaluje się podobnie jak wkłady do zabudowy na stałe. Jedyną różnicą jest to, że by uruchomić okap teleskopowy, należy wysunąć przedni panel (szufladę). Właśnie dlatego ich inna nazwa to okapy szufladowe. Gdy przedni panel jest wysunięty, zwiększa się powierzchnia filtrów metalowych, na których osadzają się cząsteczki brudu i tłuszczu. Przednia listwa widoczna od frontu okapu może być dopasowana do wystroju Twojej kuchni. Wybierz białą lub czarną w zależności od preferencji.

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Teleskopowe

Zobacz wszystkie 2 produkty

Wyświetl: 21 / 42 / Wszystkie

Okapy teleskopowe – ruchomy panel włącza okap

Okapy teleskopowe spotykane są w naszych kuchniach od dawna. Z modeli popularnych przed laty została jedynie tylko nazwa oraz sposób uruchamiania. Współczesne okapy teleskopowe są cichsze, wydajniejsze i lepiej wykonane. W przeciwieństwie do okapów do zabudowy na stałe, włączenie następuje poprzez wysunięcie listwy znajdującej się na froncie okapu (w okapach podszafkowych jest to przycisk bądź panel sensorowy). 

W wysuniętej części znajduje się dodatkowy filtr metalowy, na którym może zatrzymać się jeszcze więcej tłustych cząsteczek oraz brudu. Po skończonym gotowaniu i oczyszczeniu powietrza w kuchni wystarczy dosunąć listwę przednią do korpusu okapu.

Okapy teleskopowe do zabudowy w szafce

Mimo że okapy teleskopowe mają kompaktowe wymiary, w pełni spełniają się jako urządzenia oczyszczające powietrze w małych i średniej wielkości pomieszczeniach. Sposób montażu jest prosty. Potrzebujesz szafki wiszącej nad płytą grzewczą lub innej, dowolnej konstrukcji, w której umieścisz okap. Najważniejsze to dobrać odpowiednią szerokość okapu (przynajmniej taką jak szerokość płyty) oraz rozmiar szafki. Dokładnie przeczytaj instrukcję montażu i śmiało działaj!

Okap teleskopowy w roli wyciągu lub pochłaniacza

Okapy mogą pracować w dwóch trybach: wyciągu lub pochłaniacza. Tryb wyciągu to tryb otwarty. Oznacza, że okap teleskopowy podłączony jest rurą do przewodu wentylacyjnego, czyli komina. Tamtędy usuwana jest para wodna i inne zanieczyszczenia, które powstały podczas gotowania. Jest to tryb polecany i uznawany za bardziej skuteczny. Drugim trybem jest tryb pochłaniacza, czyli okap pracujący w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że komin wentylacyjny jest zbędny, ale w okapie instaluje się dodatkowy filtr węglowy, którego zadaniem jest neutralizowanie przykrych zapachów. Ten tryb jest polecany szczególnie do mieszkań w budownictwie wielorodzinnym, w którym nie przewidziano osobnego komina wentylacyjnego.

Okap teleskopowy do małych i średnich kuchni

Jeśli masz rozległą kuchnię otwartą na przestronny salon – pomyśl o okapie o większej wydajności. Jeśli jednak Twoja kuchnia jest mała bądź średnia – okap teleskopowy o wydajności 300-400 m3/h to dobre rozwiązanie. Moc będzie wystarczająca, by dokładnie oczyścić powietrze w kuchni. Dodatkowo – niewielkie gabaryty oraz dyskrecja montażu sprawią, że łatwo dopasować go do dowolnego stylu w kuchni.