Home / Poradnik / Czyszczenie okapu kuchennego

Czyszczenie okapu kuchennego

Okap kuchenny GLOBALO Serina 60.1 Black
Czyść wzdłuż linii szlifu stali
Zalecamy czyszczenie preparatem Berner
Pamiętaj o czyszczeniu filtrów aluminiowych
Pamiętaj o wymianie filtrów węglowych

Czyszczenie okapu kuchennego

Czysty okap to gwarancja jego prawidłowej pracy i pozbywania się wszelkich zanieczyszczeń z Twojej kuchni. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom – w tym budowie modułowej okapów GLOBALO – do minimum ograniczamy czas niezbędny na czyszczenie i konserwację okapu.

Okapy GLOBALO wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, łatwej do utrzymania w czystości. Zewnętrzna powierzchnia okapu powinny być czyszczona miękką ściereczką nasączoną środkiem do pielęgnacji. Okapy wykonane z blachy chromoniklowej należy czyścić wzdłuż linii szlifu stali – unikniemy wówczas zacieków i zarysowań stali. Zalecanym środkiem do pielęgnacji jest Berner. Niedopuszczalne jest stosowania agresywnych środków czyszczących takich jak płyny na bazie octu, proszki do szorowania, granulat ścierny oraz ostrych i szorstkich przedmiotów do szorowania.

Koleją rzeczą o którą należy zadbać to filtry. W przypadku filtrów aluminiowych istnieje możliwość mycia filtrów aluminiowych w zmywarce w temperaturze do 40 stopni lub ręcznie z wykorzystaniem delikatnej szmatki lub gąbki. Filtr aluminiowy należy myć minimum raz w miesiącu, a wówczas cały tłuszcz będzie mógł prawidłowo osadzać się na filtrze, a nie na płytkach i meblach kuchennych.

Filtry węglowe to elementy, które należy regularnie wymieniać. W zależności od wyboru okapu, filtry posiadają różne kształty i wymiary. Dodatkowo montowane mogą być w różnych miejscach – przykładowo na turbinie silnika, przed silnikiem, lub za filtrem aluminiowym. Filtry węglowe w okapach GLOBALO należy wymieniać co od 3 do 6 miesięcy.

banerek_wybor_okapu_form